Forum - Platforma - Sony - Słuchawki bezprzewodowe do PS4

Pogan696
Poziom: 31
REP.: 100
Czytelnik
Pogan696 dodano: 06.03.2018, 11:19 #1
Na jakim sprzęcie słuchawkowym gracie i jaki model polecacie do gry na konsoli? Osobiście zastanawiam sie nad paroma modelami, tj. :

Natec Genesis HV 59
Creative SP Tactic 3D
Turtle Beach Elite Pro
Hyper X Cloud Stinger
Coza_Znosa
Poziom: 23
REP.: 49
Czytelnik
Coza_Znosa dodano: 06.03.2018 12:35 #2
Cześć,
Nie są to słuchawki bezprzewodowe, ale polecam Roccat Khan Pro. 3 m-ce temu je zakupiłem i jak dla mnie, spełniają moje oczekiwania. W RTV AGD można je było zgarnąć o 100pln taniej. Z relacji znajomych z którymi gram, jakosc rozmów jest bardzo dobra. Mikrofon w tych słuchawkach jest wybitny. Dobrze izolują, wygodne, nie męczą ucha i okolic. Sama jakość dźwięku w grach wymiata. Przesiadłem się z Crative SB Tactic.
Gość
Gość
Rht4r dodano: 06.03.2018 13:53 #3
AKG 712 PRO biją te wszystkie i jak ktoś może tyle wydać to do grania ( i nie tylko ) są świetne. Wygodniejszych nie znam a jakość i przestrzenność dźwięku robią wrażenie.
Najlepsze zawsze będą dobre słuchawki stereo i oddzielny mikrofon. Mam popularne "Goldy" dedykowane PS4 i brak kabla nie rekompensuje mi tego jakie są niewygodne - głowa boli po 30 minutach, a siedzieć w nich 2 godziny to tortura. Jakość dźwięku w miarę ok jak na bezprzewodowe ale daleko im do AKG czy Sennheiser 380 Pro.

Z tych wymienionych to te Hyper Cloud X bo to rebrand Takstar PRO 80. Tanio a w miarę dobrze.
https://www.head-(...).759851/

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 06.03.2018 o godz. 13:55

Coza_Znosa
Czytelnik
Coza_Znosa dodano: 06.03.2018 14:17 #4

Rht4r napisał:

AKG 712 PRO biją te wszystkie i jak ktoś może tyle wydać to do grania ( i nie tylko ) są świetne. Wygodniejszych nie znam a jakość i przestrzenność dźwięku robią wrażenie.
Najlepsze zawsze będą dobre słuchawki stereo i oddzielny mikrofon. Mam popularne "Goldy" dedykowane PS4 i brak kabla nie rekompensuje mi tego jakie są niewygodne - głowa boli po 30 minutach, a siedzieć w nich 2 godziny to tortura. Jakość dźwięku w miarę ok jak na bezprzewodowe ale daleko im do AKG czy Sennheiser 380 Pro.

Z tych wymienionych to te Hyper Cloud X bo to rebrand Takstar PRO 80. Tanio a w miarę dobrze.

AKG 712 PRO to słuchawki studyjne audio nie do gier. Zresztą jak ktoś chce kupić tira aby jeździć na zakupy nikt mu nie zabroni.
Pogan696
Czytelnik
Pogan696 dodano: 06.03.2018 14:43 #5
Sennheiser 380 Pro podobnie jak w/w AKG przeznaczone jest bardziej dla audiofilów. Temat przeznaczony dla Headsetów gamingowych.

Cała linia Hyper X ma niezłe opinie w sieci. Model Revolver tez niczego sobie. Osobiście marzy mi sie Razor ManO'War, ale cena w okolicach 700 zł jest troche zaporowa.
Coza_Znosa
Czytelnik
Coza_Znosa dodano: 06.03.2018 15:00 #6
Rozmawiałem właśnie ze znajomym i z bezprzewodowych poleca SteelSeries Arctis 7.
Gość
Gość
Rht4r dodano: 06.03.2018 16:09 #7

Coza_Znosa napisał:

Rht4r napisał:

AKG 712 PRO to słuchawki studyjne audio nie do gier. Zresztą jak ktoś chce kupić tira aby jeździć na zakupy nikt mu nie zabroni.

Jakie znowu studyjne? Nie mają "płaskiej" charakterystyki brzmienia i nazwać je można trochę na wyrost referencyjnymi.
Po prostu dobre słuchawki otwarte.
Ja używam ich do wszystkiego a nie kupowałem specjalnie do gier tylko do muzyki, filmów i dlatego że są po prostu bardzo wygodne (pod tym względem te "gamingowe" również nie mają nawet startu) i świetnie grają. A to że i w tym zastosowaniu sprawdzają się wyśmienicie to bardzo dobrze.
Każde porządne słuchawki będą dalece lepsze od tych wszystkich wynalazków "dla graczy".

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 06.03.2018 o godz. 16:12

Coza_Znosa
Czytelnik
Coza_Znosa dodano: 06.03.2018 17:04 #8

Rht4r napisał:

Coza_Znosa napisał:

Rht4r napisał:

Jakie znowu studyjne? Nie mają "płaskiej" charakterystyki brzmienia i nazwać je można trochę na wyrost referencyjnymi.
Po prostu dobre słuchawki otwarte.
Ja używam ich do wszystkiego a nie kupowałem specjalnie do gier tylko do muzyki, filmów i dlatego że są po prostu bardzo wygodne (pod tym względem te "gamingowe" również nie mają nawet startu) i świetnie grają. A to że i w tym zastosowaniu sprawdzają się wyśmienicie to bardzo dobrze.
Każde porządne słuchawki będą dalece lepsze od tych wszystkich wynalazków "dla graczy".

Eh Kolego, widzę że przestudiowałeś internet, bo cytaty z tego wpisu pasują do kilku przeze mnie znalezionych. Chciałem zapoznać się z tym modelem, ponieważ nie jest mi znany i pogooglowalem troszkę. Podtrzymuję jednak to co napisałem wcześniej: nie do grania (wg mnie). A tak na marginesie: nie mają mikrofonu.
Prześlij mi prosze jak mozesz na PM, ponieważ ta dyskusja odchodzi od sedna tematu, co rozumiesz pod pojęciem referencyjne i płaska charakterystyka. Tylko beż googlowania, wg Twojego doświadczenia.
Pogan696
Czytelnik
Pogan696 dodano: 06.03.2018 17:47 #9
Może sprostuje. Tamat dotyczy tego na jakich słuchawkach gramy oraz jakie headsety polecacie. Headsety tzn. sluchawki z mikro. Jak narazie u mnie na placu boju pozostały modele bezprzewodowe marki Kingston Hyper X i SteelSeries Arctis.
Gość
Gość
Rht4r dodano: 06.03.2018 17:52 #10
Napiszę inaczej w takim razie.

Każde dobre słuchawki sprawdzą się najczęściej lepiej również w grach jak takie niby temu zadaniu dedykowane. Najczęściej sprzęty "dla gracza" mają kiepskie mikrofony co jest śmieszne po prostu.
Moim zdaniem lepiej kupić porządne słuchawki które posłużą lata i sprawdzą się w każdym zastosowaniu zamiast przepłacać za bajerancki wygląd i co najwyżej średnie brzmienie.
Owszem sprzęty "do grania" mają nie raz fajne regulatory głośności i naładowane są elektroniką która przetwarza dźwięk aby sprawiał wrażenie przestrzennego tyle, że z właściwym brzmieniem niewiele ma to wspólnego i nadaje się jedynie do grania gdzie zazwyczaj środkowe i niskie pasmo jest mocno uwypuklone w tych sprzętach.
A wystarczą dobre i niekoniecznie drogie słuchawki. Aplikacja od Dolby dająca Atmos bije te systemy z słuchawek "dla gracza" o kilka długości.
Jak na bezprzewodowe to te "Gold" do PS4 mogą być ale to nie jest jakość brzmienia normalnych słuchawek. Poza tym jak na sprzęt dedykowany grom to są niestety niezbyt wygodne bo szybko pałąk zaczyna uwierać.
Dlatego jeśli już coś brać z "gamingowych" słuchawek to te oparte na sprawdzonych normalnych konstrukcjach jak te Takstar = Hyper X.

Te AKG jak najbardziej do grania bo liczy się wygoda i brzmienie. A są bardzo bardzo wygodne.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 06.03.2018 o godz. 17:54

Kamilas777
Poziom: 42
REP.: 1507
Czytelnik
Kamilas777 dodano: 10.03.2018 10:38 #11
Ja używam Sony Wireless Headset 2.0 i jestem zadowolony.

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych