Forum - Platforma - Sony - Legalność PS Plus na Allegro

R4VEN
Poziom: 32
REP.: 128
Czytelnik
R4VEN dodano: 05.03.2018, 22:50 #1
Cześć!

Ostatnio tworzy się zamieszanie wokół cyfrowych gier, kodów, kluczy. Ich sprzedaż nie jest to do końca legalna.
Kupiłem PS Plus od jakiegoś użytkownika na Allegro, ale dopiero po czasie sobie przypomniałem o tym wszystkim. Na dodatek, konto sprzedawcy zostało zawieszone, bo było rzekomo używane przez inne osoby.
Waszym zdaniem, czy można zaufać takiemu użytkownikowi? Czy nabywając taki kod nie łamię w jakiś sposób prawa? Zapewniał mnie, że z polskiej dystrybucji kody.

Z góry dzięki! :)

//Edytowano 1 raz, ostatni raz 05.03.2018, 22:53

Ak-47
Poziom: 47
REP.: 3854
Czytelnik
Ak-47 dodano: 05.03.2018 23:30 #2
Jak widzę takie aukcje, czy promocje to raczej nie do końca chce wierze w ich legalność. Teraz zgaduje, bo się za bardzo nie znam, ale może sklepy narzucają taką wysoką marzę? Bo widziałem PS+ za 30 zł na cały rok... Ale jaką masz pewność, ze są z legalnego zródła? Bo jakiś sprzedawca na allegro tak twierdzi? Z dystansem bym podchodził do takich zapewnień. Może kody spadły z tira np i jakiś domorosły sprzedawca próbuje zarobić Mrugnięcie Co do legalnośći to teoretycznie nic Ci nie zrobią, bedziesz poszkodowanym i świadkiem w postępowaniu karnym (?) jesli nie pomyliłem pojęć. Obawiał bym się też o konto, a nuż mogą zbanować, za użycie kradzionego kodu (chociaż nie wiem, czy takie przypadki się zdarzały, nie slędze tematu aż tak) Lepiej wykupywać abonament przez PSS, albo zdrapki z kodami od dużych i zaufanych firm jak RTV EURO AGD, czy Mediamark, albo EMPIK i mieć święty spokój.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 05.03.2018 o godz. 23:31

https://twitter.com/Lukasz580
R4VEN
Poziom: 32
REP.: 128
Czytelnik
R4VEN dodano: 05.03.2018 23:41 #3
Dokładnie. Skłoniła mnie do zakupu cena, bo była normalna, 200 zł. Następnym razem przejdę się do sklepu. :)
sejfer
Poziom: 70
REP.: 7849
Czytelnik
sejfer dodano: 06.03.2018 08:53 #4
Parę razy kupiłem kod na plusa z allegro nigdy nie było problemu. Aukcje typu 30zł rok plusa to najczęściej konta na 14 dni po tym czasie wysyłają ci kolejne jest tanio bo maja na tym czysty zysk każdy nowy użytkownik dostaje 14 dni po podaniu karty kredytowej.
Użytkownik konta Premium PPE.
bigbird
Poziom: 78
REP.: 36086
Czytelnik
bigbird dodano: 06.03.2018 10:29 #5
Jak kupujesz kod to chyba nie powinno być żadnego problemu.

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych