Forum - Platforma - Sony - Dla jakich gier warto kupić PS3 w 2018?

xPattAlex
Poziom: 18
REP.: 20
Czytelnik
xPattAlex dodano: 03.03.2018, 20:34 #1
Yo!

Otóż, od pewnego czasu mam w planach trochę "urozmaicić" moje stanowisko gracza. Mam kilka konsol, w tym PS4. Większość remasterów mam ograne. tj. The Last of Us, Uncharted, Shadow of The Colossus, God of War III, Heavy Rain itp.
Nigdy jednak nie było mi dane grać na PS3, stąd moje pytanie. Czy wiele dobrych gier mnie ominęło? Nie wliczając w to remasterów, które wyszły na PS4 oczywiście.
Jeśli macie swoją listę must - have na PS3, to dajcie ją poniżej.

Oto tytuły, które udało mi się znaleźć:
- Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
- InFamous 1/2
- Demon's Soul
- Ni No Kuni: Wrath of the White Witch
- Gran Turismo 5/6
- Little Big Planet 2/Karting
- Killzone HD/2/3
- Ratchet & Clank: A Crack in Time/ All 4 One/ Quest for Booty/ Tools of Destruction/ Załoga Q/ Into the Nexus/ Trilogy
- Sly Cooper: Thieves in Time/ The Sly Collection
- Jak & Daxter Trilogy
- MotorStorm 1/ Apocalypse/ Pacific Rift/ 3D Rift
- God of War: Wstąpienie/ Collection (1 i 2)/ Origin Collection
- Genji: Days of The Blade
- Resistance 2/3/Fall of Man
- Yakuza 3/4/5/Kenzan!/Dead Soul
- Folklore
- Rain
- Siren Blood Curse
- Buzz! Junior: Zabawa w Dżungli/ Quiz TV
- Twisted Metal
- StarHawk
- Sorcery: Świat Magii
- Wonderbook: Book of Spells
- Tales of Xillia 1/2
- Puppeteer
- Disgaea 3: Absence of Justice/ Dimension 2: A Brighter Darkness
- Ninja Gaiden Sigma I/II
- Prince of Persia Trilogy
- Ridge Racer 7
- Untold Legends: Dark Kingdom
- Ico HD
- Heavenly Sword
- NieR: Replicant
- Short Peace: Ranko Tsukigime's Longest Day

Co myślicie o tych grach? Czy są warte ogrania? Wspomnę jeszcze, że mam PSP oraz PS Vita, natomiast nie mam PS2, a z tego co widzę, na PS3 jest wiele remasterów z tejże oto konsoli.

Drugie pytanie, jaki model kupić? FAT 60GB, dla gier z PS2, czy jest zbyt awaryjny i lepiej byłoby kupić osobno PS2? Czy w ogóle są jakieś gry na PS2, dla których warto kupować najstarszy model PS3?

Z góry dzięki za odpowiedzi!
Ak-47
Poziom: 47
REP.: 3848
Czytelnik
Ak-47 dodano: 03.03.2018 21:08 #2
Z mojego doświadczenia jeśli chodzi o ekslizuwy, to moja lista jest następująca

Good of War
Metal Gear solid
Gran Turismo
Killzone
Resistance
Uncharted (ale wyszłą też wersja HD na PS4 wiec ten tego no...)
Heavy Rain
Beyond: Dwie Dusze

I w sumie tyle. Moim zdaniem nie tylko do eksluziów, ale też starszych gier, które nie pojawiły na obecnej generacji, a są dostępne tylko na poprzedniej. Jeśli nie jesteś pececiarzem to bedziesz miał w co grać, a jak jesteś to poniekąd problem rozwiązany. Ja miałem w swoim życiu tylko FATA 60 Giga i przez cały okres mi się tylko zepsuł naped bluray, ale od ręki wymienili konsole i od tamtej pory aż do sprzedania w 2014 wszystko hulało i śmigało milutko i ładniutko.
https://twitter.com/Lukasz580
Kamilas777
Poziom: 42
REP.: 1507
Czytelnik
Kamilas777 dodano: 03.03.2018 21:20 #3
Ze swojej strony mogę ci polecić trylogię Resistance, jestem wielkim fanem, niestety już zapomnianej serii Unhappy
xPattAlex
Poziom: 18
REP.: 20
Czytelnik
xPattAlex dodano: 03.03.2018 21:26 #4

Ak-47 napisał:

Z mojego doświadczenia jeśli chodzi o ekslizuwy, to moja lista jest następująca

Good of War
Metal Gear solid
Gran Turismo
Killzone
Resistance
Uncharted (ale wyszłą też wersja HD na PS4 wiec ten tego no...)
Heavy Rain
Beyond: Dwie Dusze

I w sumie tyle. Moim zdaniem nie tylko do eksluziów, ale też starszych gier, które nie pojawiły na obecnej generacji, a są dostępne tylko na poprzedniej. Jeśli nie jesteś pececiarzem to bedziesz miał w co grać, a jak jesteś to poniekąd problem rozwiązany. Ja miałem w swoim życiu tylko FATA 60 Giga i przez cały okres mi się tylko zepsuł naped bluray, ale od ręki wymienili konsole i od tamtej pory aż do sprzedania w 2014 wszystko hulało i śmigało milutko i ładniutko.

Ogólnie to mam X360 i średniego PC, więc w starsze gry mam na czym grać. Głównie zależy mi na exclusivach.
Piterus69
Poziom: 57
REP.: 11351
Czytelnik
Piterus69 dodano: 03.03.2018 21:31 #5
Ja Ci powiem.ze ciężko jest dorwać fajne ps3 60 gb w dobrej cenie...
Mam takie i gram/grałem dużo w starsze gry...
Black
Onimusha
Manhunt
Resident evil
Dragon Ball
Metal gear solid
Kiedyś obscure....
Jest tego dużo.....
Polecam
Piterus69
Poziom: 57
REP.: 11351
Czytelnik
Piterus69 dodano: 03.03.2018 21:33 #6
A Nier replicant jest u nas praktycznie nie do wyrwania...przynajmniej kiedyś tak było...
Ceny z kosmosu i tylko Japan...
Juma
Poziom: 45
REP.: 643
Czytelnik
Juma dodano: 03.03.2018 22:00 #7
Jestem w podobnej sytuacji jak ty, ps3 kupilem w 2017 dla trzech gier: rdr, catherine i ni no kuni. Gry które mam w kupce wstydu, a ktorych nie ma na twojej liście:
Red dead redemption (takie gta na dzikim zachodzie)
Catherine (jrpg od tworcow persony)
Killer is dead
Deadly premonition
Alice madness returns
Mass effect3 (i poprzednie części, ja gralem na pc)
Valiant hearts
Enslaved oddysey to the west
*Anti-Society B-Stard* B-)
ROLAND NINJ4
Poziom: 80
REP.: 28085
Czytelnik
ROLAND NINJ4 dodano: 04.03.2018 10:33 #8
Jeśli pytasz jako ktoś kto PS3 nie miał, to głupio że w ogóle pytasz! ;-)

Jeśli jednak PS3 już miałeś i większość gier już ograłeś to chyba nie ma już sensu, bo wiele kluczowych produkcji wylądowało już na PS4 w wersjach zremasterowanych.

Załóżmy że jednak jesteś z tej wąskiej grupy społecznej ludzi, którzy popełnili błąd i nie kupili PS3! Jak tak w ogóle można! hue hue ;-D

Nie no na poważnie to PS3 jest najtańszą i najlepszą opcją do poznanania calej tony gier z różnych czasów marki Playstation.

Nie dość że konsola jest wstecznie kompatybilna z PSX, to jeszcze ma w swojej bibliotece gry z PS2 jak i największą ilość remasterów z PS2 w ogóle!

No to jedno! A drugie to, to że PS3 posiada gigantyczną liczbę gier ekskluzywnych, w starym stylu, czyli first party, ale także dużo third party jak za czasów PS2.

Wymieniłbym tutaj takie perełki jak Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots, Ni No Kuni: Wrath of the White Witch czy Heavenly Sword, których po prostu raczej nigdy nie ograsz na innej platformie.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 04.03.2018 o godz. 10:35

Ak-47
Poziom: 47
REP.: 3848
Czytelnik
Ak-47 dodano: 04.03.2018 12:57 #9
Miałem PS3 i załuję ze sprzedałem, bo ja nie ograłem takich gier jak RDR, gran tursimo 6, czy nie dokończyłem GT5. Ja powrotem chce wrócić do tej konsoli, a z czasem ona tanieje i to dobrze.
https://twitter.com/Lukasz580
Zszedł na Ziemię!!!
Garbaty-Aniol11
Poziom: 42
REP.: 1377
Czytelnik
Garbaty-Aniol11 dodano: 05.03.2018 21:39 #10
Trylogia Resistance to must have, szkoda że seria została zabita. I oczywiście polecam serię Killzone.
Jest niestety zła wiadomość, multi w Killzone 2 i 3 mają mieć w marcu wyłączone serwery.
Gość
Gość
Rht4r dodano: 05.03.2018 22:36 #11
Ja do dzisiaj myślę o zakupie PS3 bo chcę zagrać w Ridge Racer 7 (gra działa w 1080p!). Na X360 Ridge Racer 6 nie był tak dobry Unhappy
Do tego wiadomo że na konsoli Sony jest sporo gier na wyłączność i tu znowu bardzo bym chciał zagrać w Resident Evil Chronicles HD Collection bo na emulatorze to nie to samo, a na Wii już trochę grafika straszy jednak przez niską rozdzielczość. Do tego kontroler move i jazda.
A oprócz tego jest trochę mniej znanych dobrych gier jak choćby Inversion.
Szkoda jedynie że trafić w dobrym stanie pierwszy model z kompatybilnością sprzętową to jak wygrana na loterii.

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych