Forum - Platforma - Nintendo - Wadliwa partia Nintendo Switch - czy da się jakoś rozpoznać?

Peebuls
Poziom: 21
REP.: 10
Czytelnik
Peebuls dodano: 01.03.2018, 14:55 #1
Zamierzam zakupić niedługo Nintendo Switch. Naczytałem się przy premierze sporo o wadliwych kontrolerach, gubieniu sieci itd. Czy są to problemy występujące w danej partii produktu czy również w najnowszych (np. zestawach z Mario) również te wady się pojawiają? Jest jakiś sposób żeby zwiększyć szansę na trafienie w pełni sprawnej konsoli? :) Wiecie, jakiś numer partii, numer seryjny itd. Wiem, że głupio to brzmi bo teoretycznie kupuję nowy sprzęt i powinien działać bez zastrzeżeń, ale z moim szczęściem... :)
Należę do rasy starożytnych smoków
Gomlin
Poziom: 78
REP.: 36070
Czytelnik
Gomlin dodano: 01.03.2018 16:19 #2
Raczej się nie da to raz a dwa to raczej nie ma się czym przejmować. Były jakieś problemy z dżojami ale po czasie wyszła łatka systemowa i nigdzie się już nie słyszy. Były też przypadki "wyginajacych" sie konsol ale to kilka/kilkanascie przypadków na kilka milionów sprzedanych konsol. Wszedzie może się zdarzyć ale typowych wadliwych partii nie ma. Z reszta jak kupujesz w sklepie to oddajesz z prawa rekojmi i kupujesz inny model -proste Mrugnięcie
A jak chcesz mieć 100% pewności to kup nowszego bundla ze splatoonem czy odyseją - z tego co wiem obecnie nie słyszało się o problem z nimi Mrugnięcie
Życie bez muzyki byłoby pomyłką.
Maciej2801
Poziom: 92
REP.: 110943
Czytelnik
Maciej2801 dodano: 01.03.2018 16:52 #3
Wszystko zależy od szczęścia, albo Ci się trafi, albo nie...
Zgubiłem się w HyruleXD.
P-chan
Poziom: 66
REP.: 13041
Czytelnik
P-chan dodano: 03.03.2018 18:09 #4

Maciej2801 napisał:

Wszystko zależy od szczęścia, albo Ci się trafi, albo nie...

Jak zresztą z każdą masowo produkowaną elektroniką...

Co do samych wad, to problem gubienia sygnału przez lewego joy-cona został raczej już wyeliminowany, którego zresztą można zawsze oddać na gwarancje.
W wyginanie się konsol nie uwierzę, i to akurat uważam za niezłą ściemę, bo nie wiem jak konsola mogłaby się mocno nagrzać by w ogóle mogło do tego dojść. A do tego faktura tylnego plastiku powinna zmienić swoją strukturę również, a nic takiego na zdjęciach krążących swego czasu po sieci nie zauważyłem. Przy tym patrzę na swojego Switch'a i dock, i cały czas zachodzę w głowie jak może dojść do takiego wygięcia sprzętu, jak w tym docku konsola nawet nie ma tyle miejsca by do tego doszło.

Jedynie do czego tak naprawdę można się obecnie w Switch'u przyczepić to do wspomnianego wyżej już dock'a, którego środek nie jest najlepiej przemyślany, i powinien być moim zdaniem wyścielony jakimś materiałem. Dlatego jak najbardziej śmiało możesz inwestować w Switch'a, choćby w ten model z Marianem lub Splatoonem, bo w nich większość problemów "wieku dziecięcego" zostało wyeliminowane. Tylko mniej na uwadze dokupienie od razu jakiejś folii ochronnej lub szkła na ekran konsoli. O ile dbasz o sprzęt, by uniknąć zarysowań ekranu...
Peebuls
Czytelnik
Peebuls dodano: 10.03.2018 19:07 #5
A macie może jakieś sprawdzone sklepy, w których nie mieliście problemów z rękojmią, gwarancją itd. i śmiało możecie je polecić? Kupując PS4 w Media Expert miałem przeprawy przy oddawaniu sprzętu na rękojmię - kręcenie obsługi sklepu cały czas, kombinowanie aby tylko nie wymienić sprzętu/nie oddać kasy mimo, że wada wyszła po trzech dniach od zakupu...
Bloody Rabbit
Poziom: 30
REP.: 488
Czytelnik
Bloody Rabbit dodano: 10.03.2018 21:16 #6
Ja kupowałem w EuroRTVagd zarówno plejke jak i pstryczka. Pad w zeszłym miesiącu poszedł na gwarancję z powodu problemów z analogiem, na padzie wytarty serial i poszło wszystko bez problemu. Śmiało mogę polecić, choć wiadomo, że często zależy to od ludzi.

Poza tym, źle do tego podchodzisz. Nie napalaj się na usterki. Ja też przed zakupem pstryczka naczytałem się o wadach i kminiłem co będzie jeśli, ale to do niczego nie prowadzi. Tymczasem wad żadnych w swoim egzemplarzu nie stwierdziłem, wszystko hula jak ta lala. Bądź pozytywny.
Caladean
Poziom: 69
REP.: 22826
Czytelnik
Caladean dodano: 13.03.2018 09:03 #7

Cytat:

Były jakieś problemy z dżojami ale po czasie wyszła łatka systemowa i nigdzie się już nie słyszy.

Problemy z joyami były hardwareowe, więc jakim cudem softowa łatka miałaby to naprawić? Nic się o tym nie mówi bo zrypana była pierwsza partia, już to naprawili i problem nie występuje w nowszych konsolach, ale ci co kupili z wadliwymi joyconami problemy pewnie mają nadal. Sam mam konsolę właśnie z tej partii i co prawda pewnie da się to zareklamować ale mi się nie chciało. Problem jest na tyle marginalny że nie irytuje (ot raz na kilka godzin kontroler zgubi sygnał na 1-2 sekundy i wraca) i występuje tylko przy odpiętych joyconach a ja gram na Pro Controllerze. Ale sam problem jest i jeśli nie uda się załatwić wymiany conów to żaden update tego nie naprawi.

Raportów nt wyginania się konsoli była dosłownie garstka więc rozsądniej jej założyć głupotę ludzką (np. umieszczanie konsoli w miejscach które nie mają cyrkulacji powietrza jak półki czy gabloty albo wrzucanie rozgrzanej konsoli do torby czy nawet kieszeni) niż faktyczną wadę fabryczną. Ciężko w ogóle znaleźć jakieś zdjęcia z taką konsolą, sam znalazłem może 3-4.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 13.03.2018 o godz. 09:05

Peebuls
Czytelnik
Peebuls dodano: 22.03.2018 07:33 #8
Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Wczoraj dostałem Switcha niestety miał martwe piksele od pierwszego uruchomienia - dzisiaj wysyłka i wymiana na inny egzemplarz. Zaczyna się... :)
kaneda1984
Poziom: 7
REP.: 0
Czytelnik
kaneda1984 dodano: 13.07.2018 09:42 #9
Kupiłem swicha w otlecie na allegro i mój swich ma wadę na ekranie konsoli pojawił się różowy pasek czy mogę to zwrócić do sklepu czy muszę w nintendo reklamować?
Gość
Gość
Rht4r dodano: 13.07.2018 19:08 #10
Do sklepu z tytułu rękojmi tylko i wyłącznie. Z serwisem Nintendo mogą być różne przygody, a tak sprzedawca wymieni i po problemie.
Fred
Poziom: 37
REP.: 1138
Czytelnik
Fred dodano: 13.07.2018 21:48 #11
Nowe modele już powoli w sklepach- te co mają zmodyfikowaną Tegre by nie szło jej przerobić.
Ewentualnie przygotuj sie na kiepski zasięg Wi-Fi - w tej kwesti sprzęt N jest bardzo wybredny jeśli chodzi o routery
Gość
Gość
Rht4r dodano: 14.07.2018 01:00 #12
PSP miało słabsze Wi-Fi :) Może mam dobry router po prostu, dramatu nie ma.
Fred
Poziom: 37
REP.: 1138
Czytelnik
Fred dodano: 14.07.2018 21:03 #13

Rht4r napisał:

PSP miało słabsze Wi-Fi :) Może mam dobry router po prostu, dramatu nie ma.

ja mam piętro niżej router i ps4/xone kiedyś wii u, mac śmigają aż miło a switch nichuchu, w prostej lini bez przeszkód do 4-5m jest okej. Nawet oddałem na gwarancji i dostałem nowego i też lipa, na szczęście teraz w pokoju mam router i daję rade.

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych