Forum - Platforma - Microsoft - Ulepszone tytuły ze wstecznej kompatybilności z X360 na xonex

Fanboy trzaskajacego plastiku
majster1981
Poziom: 67
REP.: 30666
Czytelnik
majster1981 dodano: 27.02.2018, 21:48 #1
Moim zdaniem Microsoft z usługą wstecznej trafiłem w przysłowiową dziesiątkę. Tym bardziej, że Microsoft wspiera xonex w tym aspekcie bo starsze tytuły wyglądają naprawdę bardzo dobrze. Wiedźmin 2 właśnie pobrałem i sprawdziłem. Różnica duża i nic nie pozostaje jak się cieszyć.
A jakie tam u was?
Gość
Gość
Rht4r dodano: 27.02.2018 22:44 #2
GOW 3 wygląda jak remaster za który każą sobie płacić wydawcy zazwyczaj. To naprawdę bardzo widać że gra została ulepszona. Już na X360 jest to chyba najładniejsza gra, a po tych poprawkach i na tv UHD zwyczajnie robi wrażenie. Wierzyć się nie chce że ta gra ma tyle lat. Otwierając pudełko z GOW4 byłem bardzo pozytywnie zaskoczony faktem że dano tam kody do pobrania wszystkich części serii - nie posiadałem jedynie "Judgment". Niebawem pogram na pewno.
Ninja Gaiden Black i strzelanina BLACK już nie robią takiego wrażenia jak GOW3 - w końcu to jednak stare gry (choć Ninja Gaiden nadal dla mnie wygląda dobrze) ale jakość obrazu, poprawione czasy ładowania i płynność działania są godne pochwały. Jest bardzo dobrze.
W Alan Wake które zacząłem grać na X360 fajnie się kończy na Xbox One X (choć tu chyba łatki nie było ale i tak jest ciut lepiej jak na oryginalnej konsoli). Podobna sytuacja z Child Of Eden i wieloma innymi. W części gier nie wiem jak ale stany gry mi zapamiętało nawet po przesiadce na nową konsolę, kosmos.

Teraz czekam jedynie na wsparcie dla Burnout 3 w które mogę grać póki co jedynie na X360. Do tego także Conker: Live & Reloaded oraz Panzer Dragoon Orta i może kilka innych gier z oryginalnego Xboxa.

Co do Wiedźmin 2 to nie sprawdzałem jeszcze. Grę posiadam w edycji cyfrowej na koncie UK i czy jeśli zmienię region na PL to będę mógł pobrać grę w tym języku? Do dzisiaj w nią nie grałem dłużej jak 30 minut, a teraz będzie ku temu dodatkowy powód.
Mam sporo gier w edycji cyfrowej na X360 i jakieś 2/3 z nich spokojnie działa na XOX. To naprawdę fajna sprawa.
Należę do rasy starożytnych smoków
Gomlin
Poziom: 77
REP.: 35180
Czytelnik
Gomlin dodano: 27.02.2018 22:50 #3
Ja właśnie ściągnąłem Wiedźmina i jestem w szoku...
Naprawdę można śmiało rzec, że za frajer dostajemy zremasterowaną gierkę - i to na poziomie remaster hd, gdzie płacimy pełną cenę za podbicie rozdziałki, polepszenie cieni, światła itp. A tu wystarczy mieć tytuł w cyfrze lub na płytce i dostajesz za free polepszoną wersję działającą na nowej generacji przez wstezcną - dla mnie bajka;]
Co do samego Wieśka - pamiętam jak przeszedłem tytuł na mojej 360 i dobrze pamiętam jak wyglądała. Barwy były takie wyblakłe i czasem potrafił chrupnąć. Teraz barwy, cienie, światło i kontury są ostre i bardziej nasycone. Te 9 pixeli na 1 względem x360, które daje nam rozdziałkę 4K też robi swoje. I podobnie jak z trzecimi gyrosami gierka prezentuje się jak pierwsze tytuły 8 gen - i zagrałem godzinkę... klimat znów mnie wciągnął i będzie chyba trzeba przejść grę ścieżka Vernona Roche’a i poznać całą historię ^^
*Anti-Society B-Stard* B-)
ROLAND NINJ4
Poziom: 78
REP.: 27607
Czytelnik
ROLAND NINJ4 dodano: 28.02.2018 09:58 #4

majster1981 napisał:

Wiedźmin 2 właśnie pobrałem i sprawdziłem. Różnica duża i nic nie pozostaje jak się cieszyć.
A jakie tam u was?

Czy aby na pewno ta różnica jest tak widoczna? Oglądałem te wszystkie porównania i oprócz poprawy płynności i rozdzielczości nie zuważyłem większych różnic. Jak to wygląda na TV4K? I wiesz może czy eSka to ulepsza te gry?
Należę do rasy starożytnych smoków
Gomlin
Poziom: 77
REP.: 35180
Czytelnik
Gomlin dodano: 28.02.2018 11:04 #5

Roland Ninja napisał:

I wiesz może czy eSka to ulepsza te gry?

Ulepszenia są tylko na XOX
Życie bez muzyki byłoby pomyłką.
Maciej2801
Poziom: 90
REP.: 108167
Czytelnik
Maciej2801 dodano: 28.02.2018 15:36 #6
Tylko dla Bestii nie dla S te ulepszenia niestety...
Fanboy trzaskajacego plastiku
majster1981
Poziom: 67
REP.: 30666
Czytelnik
majster1981 dodano: 01.03.2018 09:12 #7

Roland Ninja napisał:

majster1981 napisał:

Wiedźmin 2 właśnie pobrałem i sprawdziłem. Różnica duża i nic nie pozostaje jak się cieszyć.
A jakie tam u was?

Czy aby na pewno ta różnica jest tak widoczna? Oglądałem te wszystkie porównania i oprócz poprawy płynności i rozdzielczości nie zuważyłem większych różnic. Jak to wygląda na TV4K? I wiesz może czy eSka to ulepsza te gry?

Na HDR po pierwszych minutach odrazu widać różnicę. W moim przypadku zamieniłem fata na xonex i nic a nic nie żałuję.
Gość
Gość
Rht4r dodano: 07.03.2018 20:36 #8
I tutaj też naprawdę widać różnicę. Ładnie to wygląda.

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych