Forum - Platforma - Sony - Problemy z płynnością na niektórych filmikach w DMC 3 w trybie 50 Hz.

Klikacz88
Poziom: 20
REP.: -291
Czytelnik
Klikacz88 dodano: 26.02.2018, 11:51 #1
Zauważyłem, iż po wybraniu trybu 50 zamiast 60 herców w trzecim Dewilu na wielu scenkach przerywnikowych (a także np. w intrze, tam gdzie Lejdi nawija jako narratorka) kuleje frejmrejt tzn. obraz wyraźnie klatkuje, tak jakby zamiast 50 fps'ów było może ze 20 (a w trakcie samej gry oraz na niektórych innych filmikach jest już, przynajmniej jak na moje oko, wszystko w porządku i śmiga normalnie w 50 klateczkach, które od 60 ciężko w ogóle odróżnić) podczas gdy w trybie 60 Hz zarówno na scenkach jak i w gejmpleju chodzi cały czas płynnie jak woda, ponadto odniosłem wrażenie jakoby w 60 hercach obraz był nieco ostrzejszy, a przecież powinno być na odwrót jako iż to w PAL jest wyższa rozdzielczość niż w NTSC, a nie wice wersa - Wy też tak macie w tej grze, czy może coś jest nie tak z moim TV, konsolą lub kopią gry (być może dysponuję jakąś wczesną nie do końca doszlifowaną wersją, która później została załatana tak jak GTA Wajs Siti np.) przeze mnie posiadaną? Aha, dodam jeszcze że jak dotąd w żadnej innej grze na PS2 z zaimplementowanym przełącznikiem 50/60 Hz nie odnotowałem znaczących różnic pomiędzy obydwoma trybami, i DMC 3 to pierwszy znany mi przypadek gdzie NTSC bije PAL na głowę w niektórych momentach.

//Edytowano 1 raz, ostatni raz 26.02.2018, 11:55

Atr3ju
Poziom: 28
REP.: 166
Czytelnik
Atr3ju dodano: 27.02.2018 19:07 #2
60 Hz w trybie z przeplotem to jest 30 klatek a 50 Hz w przeplocie to 25 klatek. Dopiero od 7 generacji ilość Hz w trybie progresywnym odpowiada ilości klatek choć nie zawsze bo niektóre gry mają wyraźne spadki płynności.

Gra pewnie jest standardowo w NTSC i zaimplementowali jej PAL przez co ma problemy. Możesz jeszcze sprawdzić jak to wygląda w grze Black i Final Fight Streetwise, które mają opcje wyboru 50Hz/60Hz.
Klikacz88
Poziom: 20
REP.: -291
Czytelnik
Klikacz88 dodano: 27.02.2018 22:27 #3

Atr3ju napisał:

60 Hz w trybie z przeplotem to jest 30 klatek a 50 Hz w przeplocie to 25 klatek. Dopiero od 7 generacji ilość Hz w trybie progresywnym odpowiada ilości klatek

Jak to, czyli te wszystkie gry szóstej generacji w których nie było skanowania progresywnego (z którego też tylko nieliczni mogli korzystać, jeżeli już nawet był) działały tylko w 25 maksimum 30 fps'ach? Nie no to chyba niemożliwe, wszak nawet w recenzjach fachowcy wspominali m.in. przy okazji takich gier jak właśnie trylogia DMC (a nie było tam trybu progresiw skan) że śmigają w 50/60 klatkach tj. dwukrotnie płynniej niż większość innych, i bardzo je za ów atut chwalono... Poza tym, ja na własne oczy przecież widzę dużą różnicę w płynności pomiędzy np. właśnie Dewilami a choćby wspomnianym przez Ciebie Blekiem, który ma niestety tylko 25/30 kl/s co widać już na pierwszy rzut oka.

Atr3ju napisał:

Gra pewnie jest standardowo w NTSC i zaimplementowali jej PAL przez co ma problemy.

A mógłbyś tę grę sprawdzić u siebie (o ile rzecz jasna ją w ogóle posiadasz) i dać mi potem znać, czy masz z nią te same problemy co ja? Wystarczy że samo intro obczaisz, bo właśnie ten wstęp z walczącymi braćmi i gadaniem Lejdi jest jednym z tych filmików na których tryb 50 Hz u mnie szwankuje i wygląda jak 20 a nie 50 frapsów, podczas gdy w trybie 60 Hz ten filmik jest płynny jak woda i w dodatku obraz jakby ostrzejszy mimo teoretycznie niższej rozdziałki - w samym gejmpleju natomiast już oba tryby prezentują się prawie tak samo, tzn. PAL wygląda na 50 klateczek a NTSC na 60 i ciężko je od siebie odróżnić, a wydajnościowa przepaść między nimi pojawia się tylko w niektórych filmikach, gdzie PAL ewidentnie klatkuje jakby spadał w okolice 20 fps'ów zaś NTSC cały czas trzyma fason.

Atr3ju napisał:

Możesz jeszcze sprawdzić jak to wygląda w grze Black i Final Fight Streetwise, które mają opcje wyboru 50Hz/60Hz.

Z dwóch ww. pozycji mam tylko Bleka, i szczerze to nie przypominam sobie aby był tam przełącznik 50/60 Hz... Z tym że dawno już tej gry nie odpalałem, więc możliwe iż się mylę i faktycznie ten przełącznik może tam być.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 27.02.2018 o godz. 22:33

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych