Forum - Platforma - Sony - Problem z konsolą PS4 PRO po aktualizacji do 5.05

Gość
Gość
Rht4r dodano: 10.02.2018, 23:25 #1
Czy ktoś spotkał się z problemami po ostatniej aktualizacji? Nigdy nic się nie działo z moim PS4 PRO (poza sporadycznymi kodami błędu w grach czy śnieżeniem w Uncharted 4) na co nie pomógł by zwykły restart. Tym razem jednak nie mam tyle szczęścia z konsolą i po ostatniej aktualizacji nie daje się poprawnie wyłączyć czy też przejść w tryb uśpienia (próbowałem obydwu) bo zawiesza się zaraz po tym. Ekran gaśnie ale konsola nie wyłącza się całkowicie, tylko ekran robi się czarny. Chłodzenie nadal pracuje, dysk również a dioda pulsuje. Żadne wciskanie przycisku zasilania czy eject nic nie daje (jest tylko jeden sygnał dźwiękowy i tyle). Dopiero dłuższe przytrzymanie wyłącznika skutkuje wyskoczeniem komunikatu o niepoprawnym wyłączeniu konsoli, następnie skanem integralności dysku (czy coś takiego) i pouczeniem aby nie wyciągać kabla zasilającego kiedy konsola pracuje. Wi-fi też szwankuje i o ile w ogóle się uruchomi to działa bardzo wolno.
Jest jakiś sposób postępowania z konsolą w takich przypadkach?
Oczywiście sprzęt zadbany, nie rzucany (więc od tego dysk się raczej nie uszkodził). Nigdy nie wyciągam kabli i nie wyłączam zasilania kiedy konsola pracuje.
Wcześniej nie spotkałem się z takimi problemami a konsolę już trochę czasu posiadam. Udało mi się jedynie zrobić trochę miejsca na dysku i zainstalować Shadow Of The Colossus ale pograć już nie za bardzo. Uciążliwa sprawa. Nie sądzę też aby konsola sama z siebie akurat teraz padła i jedynie w aktualizacji upatruję przyczyny.
Jedyne co znalazłem przed chwilą to informację, że były wcześniej podobne problemy
https://gamef(...)76221865

//Edytowano 1 raz, ostatni raz 10.02.2018, 23:25

4thef.
Poziom: 27
REP.: 116
Czytelnik
4thef. dodano: 12.02.2018 17:37 #2
5.05 to chyba beta softu? to nie ma co sie dziwic
Gość
Gość
Rht4r dodano: 13.02.2018 02:56 #3
To nie beta tylko ostatnia oficjalna wersja. Po odświeżeniu bazy danych z poziomu trybu bezpiecznego problem ustąpił.

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych