SKLEP

Forum - Kąciki - Technologie - Jaki TV warty uwagi na dzień dzisiejszy ?

Przejdź do strony

Strona

Gość
Gość
Rht4r dodano: 14.07.2018 09:16 #31
Te opcje są ukryte domyślnie. Jak wejdzesz w opcje to spróbuj wejść w "informacje o telefonie", a następnie "informacje o oprogramowaniu" i poklikaj kilka razy "numer wersji" (ale nie Android, tyllo niżej - podpisane takim długim ciągiem znaków). Powinieneś dostać komunikat że włączyłeś opcje programisty które będą widoczne gdzieś na dole w opcjach (pod lub nad sekcją informacje o telefonie).
Działa to w różnych urządzeniach z androidem.
Co do wrażeń z 4K tv to ja nawet demkami (puszczonymi w 4K) z youtube się jarałem, choć Sony mają obsługi HDR w tej aplikacji. I tak wygląda to świetnie. Polecam zobaczyć demko Swordsmith.
PEsEq
Poziom: 47
REP.: 3343
Czytelnik
PEsEq dodano: 14.07.2018 11:28 #32
Dzięki. Opcje zadziałały.:) Demko obadane.
Matador
Poziom: 53
REP.: 14579
Czytelnik
Matador dodano: 24.07.2018 11:48 #33
jeszcze parę lat temu, jarałem się tym wszystkim co nowe w TV, dzisiaj TV oglądam sporadycznie a gram na 2 monitorach :) , z podpiętym pc i konsolami.

I wiecie co, fajni mi z tym :).Nie mam żadnej presji na wymianę ani TV ani monitorów.Mógłbym tylko po co?, jak się 4K zrobi standardem to zmienię, dopracują technologie i wszystko będzie miało 4K i HDR. A dzisiaj rożne technologie, każda z jakąś wadą.Więc spokojnie poczekam, no ale rozumiem że jest wiele osób czekających na wymarzony sprzęt - którego wam życzę , bo sam tak miałem :)
Gość
Gość
Rht4r dodano: 24.07.2018 23:20 #34
Co kto lubi :)
Ja miałem tylko laptop i X360 podpięte pod monitor 23"... tv nie oglądam ale jak już kupiłem sobie nowsze konsolki, to i od razu tv który służy też jako monitor i to jest świetna sprawa, różnica kolosalna. Na stary monitorek patrzeć teraz nie mogę (to czerni nawet poprawnej nie ma), chyba go spakuję.
medzik1992
Poziom: 12
REP.: 0
Czytelnik
medzik1992 dodano: 03.08.2018 10:38 #35
Ja od kilku miesięcy mam OLEDA LG B7 i jest świetny. Obraz, czerń, HDR - miazga. Polecam zarówno do grania jak i oglądania filmów.
PEsEq
Czytelnik
PEsEq dodano: 03.08.2018 11:22 #36
A jak z tymi słynnymi wypaleniami? Używasz tylko do grania?
medzik1992
Poziom: 12
REP.: 0
Czytelnik
medzik1992 dodano: 03.08.2018 12:02 #37
Póki co nie mam żadnych wypaleń, a potrafię grać po 13 godzien dziennie w jeden tytuł. Głównie większość czasu to gry plus jakiś meczyk obejrzę w TV. Też stałem przed takim dylematem jak Ty. Uznałem, że skoro chcę przeznaczyć 6-7 tysięcy na nowy TV to nie będę wydawał takiej dużej kwoty na tą samą technologię LCD, którą miał mój poprzedni TV FHD.
Posiadacz najfajniejszych gameroomów! :P
Dobermann
Poziom: 78
REP.: 42731
Czytelnik
Dobermann dodano: 03.08.2018 13:44 #38
mimo wszysko, tak malo zostalo do konca roku ze lepiej poczekac na tv z hdmi 2.1 oraz portem eARC - to koniecznosc dla tych co maja rozbudowane systemy audio 7.1 i wyzsze i chca transmitowac dzwiek kanalem zwrotnym z tv - obecny ARC daje tylko 5.1 i nie obsluguje wielu rozbudowanych formatow audio ;/
Best regards #smiesznypiesek
PEsEq
Czytelnik
PEsEq dodano: 03.08.2018 13:53 #39
Dlatego poczekam. Ale widziałem na żywo z moim materiałem właśnie ten Sony xf9005.. i naprawdę jest ogromna różnica. To jakbym zobaczył nową generację hehe. Ale ciśnienia nie ma, bo na tym moim prawie dziesięcioletnim Sony obraz jest w miarę ok. Lepiej gra, jak nowe tv za 2000zl dziś. MrGreen a kupiłem go za około 3tys dziesięć lat temu.
Wracając do tematu, naprawdę ten xf jest super sprzętem, i jestem zdecydowany. Ale jak kolega Doberman zauważył, warto teraz poczekać do końca roku. Ceny z tego XF zejda. I wejdą nowe technologie. I warto zaczekać, tym bardziej ,że te wszystkie nowości wykorzysta kolejna generacja konsol (PS5, XBoxTwo). Pozdrawiam
PEsEq
Czytelnik
PEsEq dodano: 24.09.2018 18:09 #40

Rht4r napisał:

Poczekać :)
Teraz ceny poszły w górę bo mundial a ten tv jest jednym z polecanych. Na premierę był chyba tańszy a na npewno trochę po.

Dobra zdecydowałem się. Biorę tego xf9005 55".
Wracam za dwa tygodnie z pracy, to go biorę. Na pewno podzielę się moimi wrażeniami tu. Pozdrawiam i dzięki za rady :)

Nie czekam na cenę lepsza, bo to bez sensu. Do usranej śmierci można czekać, a człowiek już by pograł z HDR w wyższej rozdzielczości i zobaczył różnice osobiście:)

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 24.09.2018 o godz. 18:11

GB_Iskra
Poziom: 19
REP.: 11
Czytelnik
GB_Iskra dodano: 25.09.2018 10:10 #41

Rht4r"][quote="PEsEq napisał:

Oczywiście wyższe modele - taki jak ten który podałeś - mają lepsze (i dodatkowe) procesory obrazu i generalnie są wyraźnie lepsze, tylko te CPU :/ Przez to nawet na YouTube nie ma obsługi HDR i Sony ma wywalone na to, a u konkurencji (Samsung, LG) jest i dla mnie to by była fajna sprawa.

Z HDR w YT to jest generalnie problem, żaden TV oficjalnie tego nie ma. Natomiast Smart Youtube działa prawidłowo z HDR na MiBoxie i na telewizorach Sony.

PEsEq napisał:

A jak z tymi słynnymi wypaleniami? Używasz tylko do grania?

Coś na temat wypaleń w oledzie, miłego oglądania :)

powerbank
Poziom: 6
REP.: 5
Czytelnik
powerbank dodano: 29.09.2018 15:46 #42
Ten OLED to bardzo dobry TV wg recenzji. Ale jak ktoś chce wypalić koniecznie OLEDa to to zrobi. Cóż, trzeba być świadomym ograniczeń. MrugnięcieMnie to szkoda byłoby kasy na takie testy.
Przejdź do strony

Strona

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych