SKLEP

Forum - Kąciki - Technologie - Jaki TV warty uwagi na dzień dzisiejszy ?

Przejdź do strony

Strona

Gość
Gość
Rht4r dodano: 18.06.2018 21:42 #16
Pliki do kalibracji? hehe
U każdego w domu są inne warunki oświetleniowe a pod nie się kalibruje z tego co wiem. Do tego każda matryca się trochę (mniej lub bardziej) różni, więc te pliki komuś innemu średnio się przydadzą ponieważ nie uzyska takiego rezultatu jak u Ciebie.
Gość
Gość
Rht4r dodano: 18.06.2018 22:19 #17

PEsEq napisał:

Może ktoś zajrzy:)
No to i ja planuję zmienić TV. Mam na oku to
Sony KD-55XF9005
Kosztuje około 6tys. Więcej nie przeznaczę na TV. No chyba że, polecicie coś innego. Ważne, dobry HDR i jakość obrazu w grach z niskim lagiem. Jeśli obraz w grach będzie ok, to z filmami nie będzie problemu:)

Jeśli jest coś lepszego i tańszego to z chęcią posłucham propozycji. Nie musi to być model z 2018r. Ale chciałbym żeby podziałał przez minimum 6lat. Mój aktualny to TV fhd Sony, który ma blisko 9 lat KDL40S5600 - dałem za niego 3,5tys właśnie 9 lat temu:) więc różnica jakaś będzie, chociaż Wam powiem, że ten stary rupieć nadal ładnie świeci.

Pod gry to jeden z lepszych wyborów na dzień dzisiejszy. Jednak musisz wiedzieć, że to android i potrafi mieć schizy typu czekanie na wejście do ustawień obrazu po 2.3 a nawet 5 sekund (u mnie po czasie nie wiem dlaczego tak jest a mam wyłączone wszystkie zbędne aplikacje/usługi, wyczyszczone cache etc. pewnie pamięć wewnętrzna jest lichej jakości i nie wydala, tak jak w telefonach z androidem parę lat temu zanim UFS weszły). Sony skąpi na porządne CPU i RAM bo ładuje tam stare MediaTeki (trochę syfek typowo pod chińskie tanie telefony) i troszkę to muli - dramatu nie ma ale różnie bywa. Mam Bravie z 2016 roku, nie żaden wysoki model ale te wyższe mają to samo lub tylko nieco nowsze CPU (mała różnica).
Oczywiście wyższe modele - taki jak ten który podałeś - mają lepsze (i dodatkowe) procesory obrazu i generalnie są wyraźnie lepsze, tylko te CPU :/ Przez to nawet na YouTube nie ma obsługi HDR i Sony ma wywalone na to, a u konkurencji (Samsung, LG) jest i dla mnie to by była fajna sprawa.
Nie zniechęcam - to świetny tv i warto ale masz też w czym wybierać bo jest Samsung czy LG, które może nie mają tak wiernie oddanych kolorów po wyjęciu z pudełka (u Sony z tym jest zazwyczaj równiej,tak samo i z balansem bieli) ale za to mają ten HDR na YouTube, lepsze pilot(y), szybszy system i wszystkie HDMI obsługują HDCP 2.2 (czyli z ARC i HDR no problemo), a w Soniakach wszystkich ale to wszystkich - nawet tych hi-end - tylko 2/4 gniazda (niezła lipa z tym i już przy XOX i PS4 PRO mam nerwicę bo jest problem z ARC dla soundbara).
Jednak jak do PS4 to fajny masz bajer bo tv Sony można padem obsługiwać albo konsolę pilotem jak wolisz Mrugnięcie Nie wiem jak w innych tv ale tutaj możesz przypisać przycisk na pilocie "TV" do konsoli i wtedy odpala się wszystko za jednym naciśnięciem albo z pada raz i wszystko śmiga od razu - wygodne.
Do filmów i sportu ten tv też jak najbardziej jest bardzo fajny i rekomendowany.

Pierwsze zdanie tego testu i wszystko jasne Mrugnięcie
Ten pan to kolega ludzi z hdtv.pl forum i bardzo go chwalą. Zna się na rzeczy.

Gdybym nie kupił w tamtym roku to może sam bym go brał (albo nadal wyśmienity XE930).
Jaki nie kupisz w tym przedziale cenowym to pewnie będziesz zadowolony - byle nie Phillips bo z softem mają problemy z tego co czytałem ale to też zależy pewnie od tego jak kto używa.

A teraz aby Ci jeszcze bardziej namącić to zapraszam do zapoznania sięz porównaniem :P

Ewentualnie ten Samsung bo choć nie bez wad jeśli chodzi o oddanie koloru czy wierność HDR (mowa o tym sporo w filmie) to pod gry jest to cacuszko bo ma najniższy chyba z obecnych tv input lag i tryb gry który uruchamia się automatycznie a na dokładkę ma specjalnie zaprojektowany pod nie upłynniacz. Na hdtv.pl się jarali bardzo tym, że gry dzięki temu wyglądają jakby działały dużo płynniej.
Poczytaj - ciekawa sprawa
https://hdtvp(...)-graczy/

Choć u Sony i tak jest to od zawsze na dobrym poziomie i zawsze się do nich porównywało (tak samo interpolacja obrazu u Sony jedna z najlepszych).

Więc albo coś z Sony albo Samsung choć z LG też pewnie znajdziesz ale OLED mimo wszystko nie polecam jak ma posłużyć ponad 5 lat, chyba że nie będą Ciebie drażnić powidoki (nawet po dłuższym oglądaniu programów informacyjnych z paskami czy graniu w gry są widoczne przez jakiś czas)i być może wypalenia po czasie (w zależności jak się używa czyli trzeba "dbać" o tv co jest dla mnie bez sensu). Do tego banding pionowy na ciemnych tłach/scenach czyli to samo co nie raz na LCD z VA.

Sorki że tak zasypałem Ciebie informacjami, pewnie nie ułatwiam wyboru Mrugnięcie

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 18.06.2018 o godz. 22:21

Coza_Znosa
Poziom: 22
REP.: 51
Czytelnik
Coza_Znosa dodano: 19.06.2018 02:53 #18
Rht4r wiedziałem. Ty wiesz wszystko najlepiej.
Gość
Gość
Rht4r dodano: 19.06.2018 05:42 #19
Nie wszystko.
Lekkie sprostowanie

Cytat:

HDMI 2, 3 and 4 and a USB designed to run HDD recording to an external drive. All the HDMI inputs are 4K HDCP 2.2 compliant but as with recent Sony displays we find that only HDMI 2 and 3 are full 4K/60P 4:4:4 capable and need to be switched on within the HDMI signal format menu under Enhanced format. This is important if you want to game on your Xbox One X or PS4 Pro in HDR or watch Sky, Media box or other content at higher bit depth 4K.

https://www.avfor(...)ew.14564

// Edytowano 2 razy, ostatni raz 19.06.2018 o godz. 05:43

Coza_Znosa
Czytelnik
Coza_Znosa dodano: 19.06.2018 08:12 #20
Tak, masz rację i wiesz wszystko najlepiej. A czego nie wiesz skopiujesz z Google. Czyli dużą większość. Każdy praktycznie post musi się kończyć Twoja racją. Załóż sobie forum, sam zadawaj pytania i udzielają odpowiedzi. Wiesz jaki będziesz spełniony? Pozdrawiam...
Gość
Gość
Rht4r dodano: 19.06.2018 09:04 #21
A coś w temacie?

Nie wiem wszystkiego najlepiej i się nie obrażam jak dziecko kiedy ktoś mnie poprawi. Palnąłeś z tą kalibracją na odległość po prostu a teraz się wyżywasz.
Dzięki za radę MrGreen

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 19.06.2018 o godz. 09:05

Coza_Znosa
Czytelnik
Coza_Znosa dodano: 19.06.2018 09:45 #22
Tak palnalem, tak kalibruje się telewizory na każdą porę dnia i nocy, no i oczywiście porę roku. Tak najwięksi spece w Polsce nie wiedzą co robią kalibrując tv. Przyznaję Ci w pełni rację.
PEsEq
Poziom: 47
REP.: 3339
Czytelnik
PEsEq dodano: 19.06.2018 09:46 #23
Rht4r:
Dzięki kolego. Szczerze to nie zrobiłeś mi metliku w głowie. Dzięki za tak dopieszczona wypowiedź. HDR i YouTube w ogóle mi nie potrzebne, bo nie oglądam nic z YouTube:) jestem zdecydowany na Sony xf9005 55". No ale 600zl taniej jest xe9005 55". I tu mam największą zagwostke. Samsungi LG i 8nne odpadają. Oleda nie chce. Więc pytanko. Który z tych dwóch byś polecił do PS4 pro i jego następcy:)
Gość
Gość
Rht4r dodano: 19.06.2018 11:11 #24
Trudno powiedzieć. Niby nowszy ma kila rzeczy lepszych ale w sumie to bardzo podobne tv i zdania są podzielone. Dlatego też dałem porównanie. Chyba bym nowszy brał ale jak kupisz XE to też świetny tv.
PEsEq
Czytelnik
PEsEq dodano: 19.06.2018 11:18 #25
Może poczekać do końca mundialu lub nawet wakacji, to może ceny jeszcze zejdą
Bo jakby nie patrzeć to prawie cały miesięczny zarobek:/

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 19.06.2018 o godz. 11:20

Gość
Gość
Rht4r dodano: 19.06.2018 12:36 #26
Poczekać :)
Teraz ceny poszły w górę bo mundial a ten tv jest jednym z polecanych. Na premierę był chyba tańszy a na npewno trochę po.
Gość
Gość
Rht4r dodano: 13.07.2018 19:40 #27
Dla PEsEq i wszystkich zainteresowanych zakupem tv, a w szczególności modeli SONY XE90 (zeszłoroczny) i XF90 (z tego roku) oraz różnic między nimi polecam lekturę od tego posta bo wiele ciekawych rzeczy wyszło na ten temat:

https://hdtvp(...)t=455031
PEsEq
Czytelnik
PEsEq dodano: 13.07.2018 21:15 #28

Rht4r napisał:

Dla PEsEq(...)

Po dogłębnym przeanalizowaniu tematu, kolega blablabla trafił chyba wybrakowany/uszkodzony model, co jest już lekko dającą do myślenia sprawą. Ja i tak tv kupię dopiero na jesień, bo aktualnie mam delikatniejsze sprawy, no ale dzięki za info. Myślę, że do jesieni się wyklaruje TV dla mnie. Nadal jestem za xf90, ponieważ nagrałem video z neta w jakości maks i obejrzałem u siebie najpierw a później w sklepie... Jakby to napisać.... Mój tv to szrot hehehe Ale hej, grał świetnie przez 9lat i gdybym nie zobaczył jakości nowego modelu, nie czułbym musu zmiany. :)
Gość
Gość
Rht4r dodano: 14.07.2018 00:17 #29
Dramatu nie ma na pewno i trochę pewnie ludzie marudzą, jak to zawsze. O XE93 też pisano nie raz tam, że padają. Chyba jednak aż tak źle z nimi nie było. Od początku było wiadomo, że XF90 to takie uśrednienie z modeli XE90 i XE93, czyli już naprawdę przyzwoitych tv. Sam mam model od nich słabszy od Sony, ze skromniejszym efektem HDR, na matrycy VA, tylko 60Hz a i tak jestem zadowolony bardzo z niego bo kolory, kontrast i odwzorowanie ruchu dają radę. Gry z PS4 PRO i te kilka natywnych w 4K z Xbox One X naprawdę dobrze wyglądają, tak samo filmy BD UHD. Jest spora różnica względem tego co miałem wcześniej, czy nawet mając porównanie do tv jakie widzę u rodziny (1080p). A co dopiero na lepszych modelach jak ten XF90 czy wyżej.

Po prostu ciekawe rzeczy tam padły w tym temacie i jedna z nich mi pomogła... Od jakiegoś czasu po ostatniej aktualizacji systemu tv wejście do menu ustawień obrazu trwało długo jak nigdy, tj. 4-6 sekund co już było dosyć frustrujące, zwłaszcza że wcześniej choć opóźnienie było, to jednak 2-3 razy mniejsze. Pomogła ta porada aby wyłączyć bluetooth w pilocie, a tym samym mikrofon (wyszukiwanie głosowe). Problem ustąpił i całe menu dostało niezłego przyspieszenia (zwłaszcza że jak to w androidzie zazwyczaj włączyłem "opcje programistyczne" i tam wyłączyłem wszelkie animacje i przejścia okien, polecam). TV już nie zamula :)

No teraz to ceny były wyśrubowane przy Mundialu więc słusznie że czekasz z zakupem. Tym bardziej jeszcze, że na jesieni Sony ponoć ma wrzucić na rynek jeszcze jakieś nowsze modele więc i ceny starszych mogą lekko spaść (oby).
PEsEq
Czytelnik
PEsEq dodano: 14.07.2018 00:24 #30
Dokładnie. Zgadzam się że wszystkim. Jak zobaczyłem porównanie mojego kdl40s5600 do xf9005 to mi google zaparowały hehehe wiele tracę jeśli chodzi o gry i jakość obrazu, dlatego na jesień to mój priorytet.
Tak na marginesie. Opcje programistyczne w androidzie? Czy w telefonie też można je włączyć? U siebie w "szajomi" tego nie widzę hmmm. MrGreen a może ta nakładka MIUI tego nie ma? Idę spać, jutro poszukam.
Przejdź do strony

Strona

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych