SKLEP
Mr. W
Poziom: 21
REP.: 83
Czytelnik
Mr. W dodano: 26.01.2018, 14:25 #1
Czy podoba się Wam okładka Szmatławca?

Osobiście przyznam, że można by zmienić to i owo :)

Na przykład:
1) zrezygnować z jakichkolwiek skrótów zawartości numeru,
2) zminimalizować tytuł gazety,
3) i tym samym poświęcić jak najwięcej miejsca na przewodni motyw okładki (czyli najczęściej motyw z wybranej produkcji).

Punkt 3 mógłby również stać się, o ile to możliwe, miejscem na odrobinę artyzmu.

O ile pamiętam okładka jest też reklamą ale zakładam że i reklamodawca może mieć duszę artysty i pozwoliłby na stworzenie obrazu na motywach danej produkcji :)

Rzućcie okiem na okładki EDGE albo niektóre okładki PIXEL'a - z pewnością się domyślicie co mam na myśli.

Od razu zaznaczę że okładka numeru 246 (luty 2018 r.) to krok w dobrą stronę zwłaszcza jeżeli chodzi o zminimalizowanie miejsca zajmowanego przez kody i cenę :)

Co Wy na to?
Perez
Poziom: 68
REP.: 10994
Administrator
Perez dodano: 29.01.2018 22:27 #2
Z doświadczenia wiemy, że jednak napisy na okładce robią swoje. My naprawdę lubimy "czyste" covery, ale jeszcze bardziej lubimy, gdy po zakończonej sprzedaży mamy fajnego wyniki danego numeru.

Okładka krąży w wielu miejscach - zapowiedź numeru, gdzieś po rożnych forach, nie mówiąc o sprawie oczywistej - widoczność w punktach sprzedaży. Wiem ze swojego doświadczenia, że kilka razy zdarzyło mi się kupić jakieś pismom, bo stojąc w kolejce zerknąłem na okładkę i jakiś tytuł przykuł moją uwagę.
Mr. W
Poziom: 21
REP.: 83
Czytelnik
Mr. W dodano: 01.02.2018 20:40 #3
Dziękuję za odpowiedź.

Odnośnie widoczności mam zagwozdkę - jedyne co widzę w szeregu czasopism obok PEx'a na półkach to górna część okładki czyli fragment nazwy, zajawka nad nią i kawałek tła. Mi osobiście wystarczy tytuł, ktorego szukam.
Przyznam że nigdzie nie widziałem PE'xa stojącego luzem co pozwoliłoby rzucić okiem na tytuły.

Oczywiście opłata za premiowane miejsce to inna kwestia.
Biorąc pod uwagę że PIXEL idzie chyba w opisanym przeze mnie kierunku zobaczymy, które rozwiązanie będzie "lepsze".
Odnośnie okładek PEx'a zastanawiam się czy wynik obecnego numeru będzie lepszy od grudniowego mikolajowego :)

A swoją drogą czy twórcy okładek najnowszych PEx'a i PIXELA mieli podobne sny czy jak? :)
wynurzenia gracza
Ojciec-Gracz
Poziom: 77
REP.: 29066
Czytelnik
Ojciec-Gracz dodano: 08.02.2018 11:16 #4

Mr. W napisał:

Dziękuję za odpowiedź.

Odnośnie widoczności mam zagwozdkę - jedyne co widzę w szeregu czasopism obok PEx'a na półkach to górna część okładki czyli fragment nazwy, zajawka nad nią i kawałek tła. Mi osobiście wystarczy tytuł, ktorego szukam.
Przyznam że nigdzie nie widziałem PE'xa stojącego luzem co pozwoliłoby rzucić okiem na tytuły.

Oczywiście opłata za premiowane miejsce to inna kwestia.
Biorąc pod uwagę że PIXEL idzie chyba w opisanym przeze mnie kierunku zobaczymy, które rozwiązanie będzie "lepsze".
Odnośnie okładek PEx'a zastanawiam się czy wynik obecnego numeru będzie lepszy od grudniowego mikolajowego :)

A swoją drogą czy twórcy okładek najnowszych PEx'a i PIXELA mieli podobne sny czy jak? :)

Pixel idzie ku dołowi. Pismo było fajne aż nagle zaczęli dodawać oceny do recenzji i to procentowe od zero do stu. Masakra. W czasie gdzie oceny liczbowe nie mają już sensu takie fajne pismo zmienia się na gorsze.
Ten fajny koleś
Pieknykapec
Poziom: 46
REP.: 4192
Czytelnik
Pieknykapec dodano: 18.03.2019 18:19 #5
Do niedawna CD-Action miało bardzo fajny system. W kiosku magazyn był w folii na której były wszystkie napisy by przyciągać ludzi, a w wewnątrz piękna, prawie czytają okładka. Co prawda w PSX Extreme by to za dużo sensu nie miało (w Cda przecież była płyta), ale taka luźna uwaga, może do czegoś się przyda :)
Na najbliższym E3 pokażą Raymana, obiecuję.
Życie bez muzyki byłoby pomyłką.
Maciej2801
Poziom: 86
REP.: 92115
Czytelnik
Maciej2801 dodano: 18.03.2019 22:05 #6

Pieknykapec napisał:

Do niedawna CD-Action miało bardzo fajny system. W kiosku magazyn był w folii na której były wszystkie napisy by przyciągać ludzi, a w wewnątrz piękna, prawie czytają okładka. Co prawda w PSX Extreme by to za dużo sensu nie miało (w Cda przecież była płyta), ale taka luźna uwaga, może do czegoś się przyda :)

Cd Action nadal jest potęga na rynku... Wiele wspaniałych chwil się z nim spędziło, ale to już nie to samo pismo co za dzieciaka, tak samo PSX...
Ten fajny koleś
Pieknykapec
Poziom: 46
REP.: 4192
Czytelnik
Pieknykapec dodano: 19.03.2019 07:07 #7
Widać, że CDA nadal więcej osób czytać szczególnie w listach. A tu jakiś głupek napisze jak nie lubi tej "gazety", a tu ktoś o kody do WOT poprosi. W PE nawet już rodzyn często nie ma Mrugnięcie.
Na najbliższym E3 pokażą Raymana, obiecuję.
Niczego mi nie braknie
Cherubinek
Poziom: 89
REP.: 72782
Czytelnik
Cherubinek dodano: 22.03.2019 21:25 #8
CDA? Czasem oglądam Smiley
Dominus illuminatio mea et salus mea; quem timebo? Dominus protector vitae meae; a quo trepidabo?

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych