Forum - Kąciki - Porady - Podłączenie kina do XO i ogólnie pod TV

Należę do rasy starożytnych smoków
Gomlin
Poziom: 78
REP.: 35306
Czytelnik
Gomlin dodano: 23.01.2018, 18:01 #1
Witam,
Mam pewien problem. Ale pokolei:
- Na poczatku nie wiedziałem że mój TV ma hdmi tzw ARC w zwiazku z tym kino domowe by przesyłało dźwięk na 5.1 było podłączone pod tv kablem optycznym. Teraz tak:

W takiej konfiguracji dźwięk z dekodera (hdmi ->tv) szedł na 5.1 z dobrymi efektami. Filmy z PC/USB z bdb efektami a XO w opcjach miał wszystko stereo zatem przez kino to jakoś słabiej szło niż filmy z tv/usb.

Gdy dowiedziałem się o magii ARC postanowiłem wypróbować inną konfigurację.

Obecnie jest tak:
Kino podłączone pod hdmi-arc do tv, i osobno kablem optycznym pod XO. Dekoder hdmi pod tv

Efekty są tragiczne...
W telewizorze mam ustawione jako źródło dźwięku hdmi arc (w kinie tez) wszystkie te hdmi cec i sterowania głośnościami tyż bo wszystko wraz z przesyłem dzwieku działa- problem z tym JAK działa...

1) Dzwiek z dekodera - jest ale bardzo słaby i na 2.1 tylko i naprawde cichy... Na kinie mam 45 głośności czyli max a głośność jakby 1/3 do tego po jakimś czasie buczy i można sluchać połowę głośności (wtedy nie slychać buczenia)

2) Filmy tu niby 5.1 (w zależności czli plik ma 5.1 a na dekoderze zawsze 2.1 chociażvhbo puszcze dobly 5.1...)
ale tez 1/3 glosnosci chociaż tu nie buczy nic.

3) XO tutaj ciekawe żadnej roznicy nie widać bo na optical i na arc dzwiek 2.1...
W opcjach XO gdzie jest wybor dzwieku z optyka mam do wyboru tylko stereo bez kompresji a gdzie dobly 5.1? I tutaj ciekawostka - XO zachowuje sie jakby nie był podłączony przez kabel optyczny. I po czesci chyba w tym racji bo jak to jest?
Gdy kabel optyczny jest jednym wtykiem wlaczony w urzadzenie to z drugiej końcówki wydobywa się wiązka światła prawda? I tak jest - jak wetkne w tv/dekoder/xo to wiazka swiatla jest ale jak w kino domowe to wiazki swiatla nie ma :o (oczywiscie kino jest wlaczone...)
To jak to jest ? Jak nie ma wiazki swiatla to dziala? Nie dziala? Czy polowicznie? Bo mimo wszystko dzwiek na 2.1 przesyla z konsoli...
Ktos pomoze?
Posiadacz najfajniejszych gameroomów! :P
Dobermann
Poziom: 80
REP.: 44198
Czytelnik
Dobermann dodano: 24.01.2018 09:43 #2
a nie lepiej zrobic najprosciej jak sie da czyli

- wszystkie konsole / odtwarzacze itp podlaczasz pod amplituner kablami hdmi
- z amplitunera wyciagasz jeden kabel (HDMI OUT) do tv

gotowe!

dzieki temu nie ma problemu z dzwiekiem, bo tym sie zajmuje amplituner, a tv ma obraz i tyle - co najwyzej sie konfiguruje dwa profile na tv jeden do ogladania filmow drugi do grania
Best regards #smiesznypiesek
Gomlin
Czytelnik
Gomlin dodano: 24.01.2018 10:30 #3
Genialne w swojej prostocie ... ale nie mam amplitunera -stad kombinowanie xd
A ten pewnie nawet uzywany pare stowek kosztuje?
Dobermann
Czytelnik
Dobermann dodano: 24.01.2018 11:56 #4
ech na amplitunerze nei warto oszczedzac, a dobry bedzie z 1,5k pln kosztowal ;/
w przeciwnym wypadku bedziesz mial ten sam problem o ktorym piszesz, czyli downmixing i rozne poziomy glosnosci
Gomlin
Czytelnik
Gomlin dodano: 24.01.2018 14:59 #5
Właśnie... a ja prosiłem o poradę a nie dobicie :p
Dobermann
Czytelnik
Dobermann dodano: 24.01.2018 15:24 #6
uswiadomienie skali problemu tez jest forma porady ;p
Gomlin
Czytelnik
Gomlin dodano: 24.01.2018 15:32 #7

Dobermann napisał:

uswiadomienie skali problemu tez jest forma porady ;p

Z tym, że samego problemu nie rozwiązuje :p zwłaszcza jak na obiad ma się śledzie w sosie jogurtowym z brokulem xd
Dobermann
Czytelnik
Dobermann dodano: 24.01.2018 15:58 #8
zrob sobie lepszy obiad ;p
...
mashi
Poziom: 75
REP.: 43101
Administrator
mashi dodano: 17.02.2018 09:40 #9
Ja mam chyba najprostsze rozwiązanie. Wszystkie konsole mam podpięte do TV, a dźwięk z TV - właśnie przez HDMI ARC - idzie do kina. Dla mnie wystarczy. Kino włącza się samo w momencie uruchomienia TV.
Praise the sun!
BadOmen
Poziom: 51
REP.: 1881
Czytelnik
BadOmen dodano: 24.07.2018 22:51 #10
Czekaj, czekaj, a sprawdzałeś ustawienia w TV?
Powiem ci że np w Samsungach trzeba USTAWIAĆ RĘCZNIE!
Na moim przykładzie:
TV Samsung 4K z HDMI ARC.
Kino Samsung HT-C555
Sposób podłączenia:
Kino -> HDMI ARC (u mnie jeszcze + Optical, bo mój model kina ma rozwalone HDMI Audio brawo samsung!)
PS4/XBOX -> HDMI

Konsola -> ustawiamy system dźwięku na TAKI KTÓRY NASZ AMPLITUNER OBSŁUŻY!
Na PS4 masz automata, na Xboxie One podobnie - na PS3 trzeba ustawiać ręcznie, bo automat źle ustawia.

TV - USTAWIENIA DŹWIĘKU -> system dźwięku i wybierasz czy to DTS, czy DD
(SAMO CI SIĘ PODŚWIETLI RESZTA OPCJI CI SIĘ ZABLOKUJE) automat da PCM gdy przełączysz na jakiś film z dysku... Kodowanie na bitstream. i powinno działać. Trochę mnie to denerwuje że za każdym razem jak zmienię źródło (zmieni się kodowanie) to muszę sam przełączać bo TV nie wie że trzeba... podobno inni producenci tego problemu nie mają...

Czyli u mnie jest tak:
-Jak oglądam jakiś film, który ma DD, to muszę przełączyć w ustawieniach na DD.
-jak gram na konsoli, (i mam na niej DTS), TO PO obeJrzeniu filmu muszę z powrotem ustawiać na DTS.
Rozwiązaniem mogło u mnie być ustawienia konsoli na DD, ale to gorszy format od DTS i to słychać.

Po zmianie z PCM na DD/DTS SŁYCHAĆ RÓŻNICĘ i działa dźwięk przestrzenny!

Co lepiej wybrać? Jak masz starsze kino to DTS, a jak nowsze to DTS HD albo dolby Atmos....
Pozdrawiam!

// Edytowano 6 razy, ostatni raz 24.07.2018 o godz. 22:56

Lustra są lepsze niż telewizja!
Zachęcam do odwiedzania mojego bloga. :)

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych