Forum - Platforma - Nintendo - Zakup Nintendo Switch z allegro + kilka pytań przed zakupem.

milka_90
Poziom: 57
REP.: 5616
Czytelnik
milka_90 dodano: 19.01.2018, 12:23 #1
Witam wszystkich,

Tak jak w tytule, chciałbym zakupić Switch'a z allegro z konkretnie tej aukcji allegro.pl/outlet-nintendo-switch-joy-con-czerwono-niebies-i7115383504.html
, która wygląda bardzo dobrze i sprzedają się na niej codziennie kolejne sztuki, a sam sprzedający ma wiele pozytywów i otrzymuje kolejne za sprzedaż między innymi tego przedmiotu. Konsola jest tam najtańsza w całej sieci, tyle że bez faktury. Twierdzą, że nowa, ale było otwierane pudełko... pytanie czy ktoś może kupował od nich? Jest jakieś ryzyko na takiej aukcji? Jest taniej o jakieś 150 zł od kolejnej oferty... z fakturą ze sklepu na ceneo.
Zależy mi na jak najtańszym zakupie, bo już słyszę marudzenie po co mi następna konsola MrGreen to może chociaż wybronię się , że nie była tak droga i nie dałem 2k (chociaż jak kupie pada, gry, jakieś akcesoria to i tak wyjdzie sporo:)

btw. pytania do posiadających.
1. Warto inwestować w Pro Controller? Czy gra się dobrze na joy-conach? (jeszcze nie wiem w jaki sposób będę grał więcej czy na tv czy na ekranie konsoli)
2. Gdzie kupić najlepiej tego pada, bo na ceneo dość zaporowe ceny, a na allegro taniej o bez mała 100 zł, ale chyba bałbym się stamtąd brać jakiekolwiek pada, bo za dużo podrób widywałem. (głównie od playstation).
3. Nie zamierzam grać jakoś bardzo wiele wiadomo Zelda i Odyseja na start, a są warte uwagi jakieś exy, które faktycznie sprawdzają się co-opie? albo dobre party do zabawy ze znajomymi? Tak mogę sobie w sieci zobaczyć, ale bardziej mi chodzi o opinie kogoś stąd :)
4. Spotkałem się w sieci z opinią, że ten pad
banggood.com/8Bitdo-FC30-NES30-PRO-PRO-Bluetooth-Wireless-Controller-GamePad-For-iphone77Plus-Samsung-S8-PC-XPad-p-1187468.html?rmmds=mywishlist&cur_warehouse=CN
jest kompatybilny ze Switchem, myślę że przy dobrej promo uda się go kupić za 100, nie powiem, bo się napaliłem na niego, gdyż wygląda fenomenalnie, a jeden z posiadaczy twierdził, że jakościowo jest super. Miał albo ma go ktoś może? Faktycznie jest kompatybilny ze Switchem i warty uwagi?

Z góry dzięki za odpowiedzi (i nie usunięcie moja posta tylko ewentualne go poprawienie przez moderatora :)

//Edytowano 1 raz, ostatni raz 19.01.2018, 12:24

kris_kolonko
Poziom: 11
REP.: 0
Czytelnik
kris_kolonko dodano: 20.01.2018 12:57 #2
Część Milka, miałem ten sam dylemat tydzień temu :) ostatecznie wybrałem switcha w ofercie z pokkenem z xkom. Gre zawsze możesz sprzedać/wymienić więc jak najbardziej się opłaca.
Caladean
Poziom: 69
REP.: 22536
Czytelnik
Caladean dodano: 22.01.2018 11:48 #3
1. Joy-cony są nawet wygodne jednak doznania z grania na Pro Controllerze są o wiele lepsze. To IMO drugi (po Xbox Elite) najlepszy obecnie kontroler na rynku. Sam jeszcze do niedawna byłem przekonany że na joyconach gra się super, teraz nie wiem jak tyle czasu wytrzymałem MrGreen. No i odpinanie/wpinanie joyconów po pewnym czasie jest irytujące dlatego zewnętrzny kontroler to IMO mus, jak nie od razu to po jakimś czasie (nie wyobrażam sobie grać np. w Bayo na joyconach).
2. Ciężko powiedzieć, najlepiej po prostu szukać. Chińskich podróbek raczej nie ma więc ciężko się naciąć.
3. W kwestii exów to na razie jakoś super dużo party games nie ma, większość masz też na innych konsolach (Overcooked, Brawlout). Z takich gierek do co-opa to na pewno Fire Emblem Warrios i nadchodzące Hyrule Warriors, do tego Snipperclips. Party games to Mario Kart 8 ale na pewno dojdzie Smash i Mario Tennis, może jakieś Mario Party. Aaaa, no i Kirby też jest spoko do coopa. Ogólnie na razie jakoś super dużo tego nie ma ale wszystkie konsole Nintendo dostały sporo takich gier i tu pewnie nie będzie inaczej. My ze znajomymi zawsze zagrywamy się w MK8 i ubaw jest przedni ;D
4. Kontrolery 8bitdo działają z NS ale raczej nie są jakieś specjalnie wygodne. Jeśli chcesz nieoryginalny kontroler to chyba najlepszym wyborem będzie to:
https://www.gearb(...)176.html
Ma sporo pozytywnych opinii. Początkowo były problemy z softem ale teraz majfrendy wysyłają poprawione, w pełni działające wersje.

HAPTYCZNE WIBRACJE!!!
Guile
Poziom: 77
REP.: 26239
Czytelnik
Guile dodano: 25.01.2018 21:12 #4
Wygląda na całkiem fajną alternatywę i chyba zainwestuję, ale zastanawia mnie jak wygląda w nim sprawa wibracji i sterowania ruchowego? Widziałem, że jakąś formę tego drugiego wspiera, ale na stronie piszą, że nie ma żyroskopu, więc działa tak samo jak pro controller, czy gorzej?
Caladean
Poziom: 69
REP.: 22536
Czytelnik
Caladean dodano: 26.01.2018 14:17 #5

Guile napisał:

Wygląda na całkiem fajną alternatywę i chyba zainwestuję, ale zastanawia mnie jak wygląda w nim sprawa wibracji i sterowania ruchowego? Widziałem, że jakąś formę tego drugiego wspiera, ale na stronie piszą, że nie ma żyroskopu, więc działa tak samo jak pro controller, czy gorzej?

Kup, sprawdź i daj znać :P Ja zainwestowałem jednak w Pro Controller ale dobrze by było wiedzieć co i jak. Na GearBest kupisz go z kuponami za jakieś ~90 zł.
Zgubiłem się w HyruleXD.
P-chan
Poziom: 65
REP.: 12945
Czytelnik
P-chan dodano: 26.01.2018 19:38 #6

Guile napisał:

Ja jednak radzę Ci zainwestować w Pro Controller, może i płacisz za niego więcej, ale jednak wiesz za co płacisz. Porównując kontroler do Switch'a i tego z PS4 to jest to niebo a ziemia, na korzyść (jak dla mnie) dla Nintendo. I nie chodzi mi tylko o baterie i dłuższe działanie, ale o samą solidność konstrukcji. Gdzie elementy pada do Switch'a są idealnie dopasowane, i nic w nim nie trzeszczy, czego nie mogę powiedzie o swoim padzie do PS4 (Sony jednak robiło kiedyś solidniejsze pady)...

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych