Forum - Kąciki - Porady - Ps3 a gry z ps2

Piterus69
Poziom: 57
REP.: 11292
Czytelnik
Piterus69 dodano: 07.01.2018, 08:49 #1
Witam.Mam pytanko czy gry z ps2 odpale na ps3 w wersji 80 gb?dawno temu gdzieś czytałem że się da odpalić ale na mojej nie daje się tego zrobić......
Kiedyś na mojej 60 odpalałem wszystko jak leci a mój portalowy kolega ma 60 i mu gry z ps2 nie działają.
Tu nasuwa się pytanie czy takie jajca to może być wina aktualizacji które mogły mieć miejsce?
Będę wdzięczny za pomoc
Ak-47
Poziom: 47
REP.: 3833
Czytelnik
Ak-47 dodano: 07.01.2018 20:35 #2
Na internetach piszą ze 60 odpalałą, ale możliwe, że z czasem zablokowali to jak linuxa. Mozna przecież kupić ps2 chodzi za grosze :)
https://twitter.com/Lukasz580
Piterus69
Czytelnik
Piterus69 dodano: 07.01.2018 22:28 #3

Ak-47 napisał:

Na internetach piszą ze 60 odpalałą, ale możliwe, że z czasem zablokowali to jak linuxa. Mozna przecież kupić ps2 chodzi za grosze :)

Mam 3 x ps2 ale fajnie mi się grało na ps3 w gry z ps2...wiesz pady...grafa chyba trochę lepsza ...brak memorki...
lukasz638
Poziom: 69
REP.: 3037
Czytelnik
lukasz638 dodano: 10.01.2018 18:32 #4
Polecam zapoznać się z tym httpUnhappy...)ona1.phpFAQ. Znajdziesz tam szczegółowe informacje na temat modeli obsługujących wsteczną oraz zmian jakie wprowadzano w poszczególnych wersjach konsol. Sam korzystałem z tamtych materiałów poszukując upragnionego modelu PS3 MrGreen
Piterus69
Czytelnik
Piterus69 dodano: 12.01.2018 07:11 #5

lukasz638 napisał:

Polecam zapoznać się z tym httpUnhappy...)ona1.phpFAQ. Znajdziesz tam szczegółowe informacje na temat modeli obsługujących wsteczną oraz zmian jakie wprowadzano w poszczególnych wersjach konsol. Sam korzystałem z tamtych materiałów poszukując upragnionego modelu PS3 MrGreen

To pochwal się co udało Ci się wyrwać:)
lukasz638
Poziom: 69
REP.: 3037
Czytelnik
lukasz638 dodano: 12.01.2018 11:32 #6
Czy udało to się jeszcze okaże :) Upolowałem premierowy model PS3, czyli wspomniany w FAQ CECHA01. Lata robią swoje, więc istnieje spore ryzyko, że urządzenie ulegnie awarii. Postanowiłem jednak zaryzykować i spełnić swoje marzenie. Obecnie rozglądam się za obudową, która byłaby w lepszym stanie niż ta obecna. W sumie to od zawsze podobały mi się premierowe wydania konsol Sony i staram się mieć takie egzemplarze w kolekcji. Udało się w przypadku PS2, PS3 oraz ostatnio PSX który to okazał się największą niespodzianką. Wracając jednak do PS3,to konsole kupiłem za nieco ponad 300zł. Poszukując modelu Classic nie miałem ściśle upatrzonej wersji. Dopiero po zapoznaniu się z tekstem na CDRinfo zacząłem rozglądać się za konkretnym egzemplarzem. Jak łatwo można było się domyślić, większość z nich w chwili obecnej to trupy bądź zupełny śmietnik, dlatego również do swojej podchodzę z pewną dozą ostrożności :) Niemniej samo ogłoszenie oraz kontakt ze sprzedający, skłoniły mnie do zaryzykowanie. Konsola w chwili obecnej spisuje się świetnie, a i nie jest specjalnie katowana ponieważ hype na PS3 zdążył opaść po ograniu wielu gier na PS3SS, a wcześniej Slimce portalowego Snake18011992 którego to pozdrawiam Mrugnięcie

Jeśli masz jakieś konkretne pytania to wal śmiało, postaram się odpowiedzieć choć przyznam, że przetestowałem raptem kilka gier z PS2.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 12.01.2018 o godz. 11:35

Piterus69
Czytelnik
Piterus69 dodano: 13.01.2018 00:35 #7
Kiedyś miałem swoją ps3 60 gb....byla piękna i wszystko chodziło aż miło:)
Kosztowała mnie ja premierę chyba 2200 albo 2400....i niestety musiałem ja sprzedać Unhappy((((
Perez bije w szczepionkę !!!
Lipton
Poziom: 54
REP.: 6011
Czytelnik
Lipton dodano: 06.03.2018 21:22 #8

Piterus69 napisał:

Kiedyś miałem swoją ps3 60 gb....byla piękna i wszystko chodziło aż miło:)
Kosztowała mnie ja premierę chyba 2200 albo 2400....i niestety musiałem ja sprzedać Unhappy((((

Z tego co pamiętam tylko dwa modele premierowe miały wsteczną - 20GB i 60GB. Kolejne modele pozbawione były tej funkcji. Ja miałem FAT 60GB, kupiona jakby nie patrzeć również pod kontem grania w gry z PS2, ale uważam, że to fajans. FATy niestety cierpią na YLOD, więc w momencie kiedy DRUGI raz szlag trafił moją PS3, przepadły wraz z nią sejwy. Gdybym grał na PS2, wszystkie byłyby na karcie, a tak dupa zbita. Druga sprawa, że niektóre gry kiepsko się emulowały - w FF XII już samo intro skakało niemiłosiernie, jakby nałożyły się na siebie dwa intra, choć sama gra już chyba działała dobrze. Sony odstawiło szopkę z kiepską emulacją i wycofało się z 'projektu'. Zresztą to prosty biznes - chcesz grać w gry z PS2 to kup PS2, chcesz w gry z PS3 to kup PS3. Sony przestało być dobrym wujkiem już jakiś czas temu. Ciekawostką jest jednak, że chyba każdy model PS3 czyta gry z PSX'a. :)
*Anti-Society B-Stard* B-)
ROLAND NINJ4
Poziom: 79
REP.: 27549
Czytelnik
ROLAND NINJ4 dodano: 07.03.2018 01:05 #9
Gry z PS2 odpalają tylko PS3 60 GB, pierwsza edycja sprzętu wydana na rynku, charakteryzująca się chromowanym frontem i czytnikiem kart pod pokrywą.

Ta wersja odpalała gry z PS2 ale też nie wszystkie, gdyż w wersji PAL wycięto moduł emotion engine, przez co odpalenie takich gier jak np. seria MGS, było niemożliwe.

Żadna późniejsza edycja konsoli nie była wstecznie kompatybilna z PS2.
Perez bije w szczepionkę !!!
Lipton
Poziom: 54
REP.: 6011
Czytelnik
Lipton dodano: 07.03.2018 07:42 #10

Roland Ninja napisał:

Gry z PS2 odpalają tylko PS3 60 GB, pierwsza edycja sprzętu wydana na rynku, charakteryzująca się chromowanym frontem i czytnikiem kart pod pokrywą.

Ta wersja odpalała gry z PS2 ale też nie wszystkie, gdyż w wersji PAL wycięto moduł emotion engine, przez co odpalenie takich gier jak np. seria MGS, było niemożliwe.

Żadna późniejsza edycja konsoli nie była wstecznie kompatybilna z PS2.

Model 20 GB też miał wsteczną kompatybilność. To był obok wersji 60GB jeden z premierowych modeli. Jednak tak jak piszesz, późniejsze modele (40 GB, 80 GB, 160 GB) nie miały już tej opcji (jeżeli mowa o europejskich wydaniach konsol, bo w ameryce jeszcze jeden model 80 GB miał emulacje gier z ps2)
GeoGamer
TyskiPL
Poziom: 46
REP.: 3745
Czytelnik
TyskiPL dodano: 16.03.2018 22:42 #11
Na rynku europejskim gry z PS2 odpali tylko model PS3 60GB PAL - to jest ważne, by konsola była przygotowana do kodowania obrazu wedle normy PAL, nie NTSC. Ale to oczywista oczywistość, wszak w Polsce konsola na kodowaniu NTSC raczej by nie zadziałała poprawnie.

Inną sprawą jest jeszcze jaki tytuł z PS2 jest brany pod uwagę. Kiedyś istniała oficjalna strona Sony z listą tytułów PS2, gdzie każda z nich miała ocenę w 3-stopniowej skali i z niej wynikało, że niektóre gry zadziałają bez problemu, niektóre działają kiepsko albo wcale. Sam się o tym przekonałem - o ile gry z serii GTA działały płynnie albo okazjonalnie coś chrupnęło, tak np. Rayman Revolution potrafił mieć ciekawe bugi momentami.

Nie przesadzałbym z tym cierpieniem PS3 FATów na YLOD. Mój model mam od 2008 r., w chwili kupowania miał rok lub 2. Do dziś mi ten sprzęt śmiga, YLODa nie miał, jedynie procesor graficzny raz musiałem wymienić. Kwestia dbania o sprzęt - chociażby regularna wymiana pasty termoprzewodzącej i zadbanie o dobre warunki do odpływu nagrzanego powietrza z konsoli.

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych