Forum - PPE i PSX Extreme - PPE.pl - opinie, uwagi, sugestie - Skąd wytrzasnęliście Trzeciakiewicza - Czyli coraz niższy poziom portalu.

budyll
Poziom: 38
REP.: 341
Czytelnik
budyll dodano: 07.01.2018, 00:07 #1
Tak ostatnio zacząłem się zastanawiać: czy owy jegomość został zrekrutowany z jakiejś podstawówki? Od ponad tygodnia spamuje newsy popłuczynami na poziomie "Pudelka", a redakcji z tego co zauważyłem kompletnie to nie przeszkadza.

Nie chodzi też tutaj wyłącznie o niego. Rozumiem, że może nie być wystarczająco informacji z " growej" branży, a pewną normę dziennych wyświetleń PPE musi nabić, ale poziom portalu od dłuższego czasu jest naprawdę słaby. Multum news'ów za przeproszeniem "z d*py" czyli tzw. denerwujące clickbait'y, czyli tytuł mówi jedno, a sama treść drugie.

Na koniec jeszcze jedno szybkie pytanie: planujecie w najbliższym czasie stać się jakąś lepszą wersją chociażby "Pudelka"? Tak pytam, ponieważ jak już wspominałem poziom portalu od dłuższego czasu "leży i kwiczy".
Niczego mi nie braknie
Cherubinek
Poziom: 94
REP.: 87466
Czytelnik
Cherubinek dodano: 07.01.2018 08:56 #2
W tego typu "newsy" trzeba nie wchodzić, a już na pewno nie komentować. Rzeczywistość natomiast wygląda tak, że generują one sporą ilość klików. Myślę, że póki to się nie zmieni to będzie jak jest.
Dominus illuminatio mea et salus mea; quem timebo? Dominus protector vitae meae; a quo trepidabo?
budyll
Czytelnik
budyll dodano: 07.01.2018 11:54 #3
Coś w tym jest, natomiast KOMPLETNA olewa redakcji na teraz już setki negatywnych komentarzy dotyczących bardzo niskiego poziomu portalu i tego dzieciaka Trzeciakiewicza jest conajmniej dziwna.
Może owy jegomość dostał kieszonkowe od rodziców i został naczelnym portalu :P?

A tak na serio w odniesieniu do całej sytuacji, to PPE zamieniło się w jeden wielki przysłowiowy "burdel". Szkoda, że redakcja ma to w nosie. Ba, do tego sami jeszcze dolewają oliwy do ognia zatrudnieniem tego dzieciaka.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 07.01.2018 o godz. 11:56

Perez
Poziom: 69
REP.: 11319
Administrator
Perez dodano: 07.01.2018 19:04 #4
Redakcja nie ma w nosie uwag o portalu, ale też jedna z rzeczy, jakiej nauczyliśmy się przez lata, to to, aby nie reagować gwałtowanie. Gdybyśmy tak robili, to pewnie PPE by już nie było, bo jakby działać na zasadzie "wywalamy to/kogoś, bo ktoś narzeka", to i na blogi były narzekania, na teksty, recenzje, praktycznie każdego redaktora, układ strony i jeszcze pewnie kilka innych rzeczy. Tak że słuchamy, czytamy, rozmawiamy zarówno z czytelnikami, jak i rzecz jasna redakcyjnie.

Co do Kamila - powiadasz, że spamuje newsami główną... W styczniu newsów było całe... 7, w grudniu... 12 - czyli przez 5 tygodni na PPE (jest zx nami od początku grudnia) Kamil ma na koncie całe 19 newsów, czyli jakieś 0,5 dziennie. A obok tego m.in. takie teksty jak dzisiaj https://www.ppe.p(...)sow.html czy https://www.ppe.p(...)ere.html - rozumiem też pudelek, z dupy itd.

A co do treści samych newsów - jeśli widzimy, że np. niektóre newsy filmowe potrafią generować ruch 3x większy jak newsy o grach, to najwyraźniej kogoś to interesuje. I nie mówię o clickbaitach, tylko np. o nowych serialach, ofercie Netflixa itp. Na pewno przy okazji PPE 4.0, nad którym pracujemy, będziemy chcieli to uporządkować, aby czytelnik miał te materiały lepiej poukładane na stronie.
budyll
Czytelnik
budyll dodano: 07.01.2018 22:01 #5

Perez napisał:

Redakcja nie ma w nosie uwag o portalu, ale też jedna z rzeczy, jakiej nauczyliśmy się przez lata, to to, aby nie reagować gwałtowanie. Gdybyśmy tak robili, to pewnie PPE by już nie było, bo jakby działać na zasadzie "wywalamy to/kogoś, bo ktoś narzeka", to i na blogi były narzekania, na teksty, recenzje, praktycznie każdego redaktora, układ strony i jeszcze pewnie kilka innych rzeczy. Tak że słuchamy, czytamy, rozmawiamy zarówno z czytelnikami, jak i rzecz jasna redakcyjnie.

Co do Kamila - powiadasz, że spamuje newsami główną... W styczniu newsów było całe... 7, w grudniu... 12 - czyli przez 5 tygodni na PPE (jest zx nami od początku grudnia) Kamil ma na koncie całe 19 newsów, czyli jakieś 0,5 dziennie. A obok tego m.in. takie teksty jak dzisiaj https://www.ppe.p(...)sow.html czy https://www.ppe.p(...)ere.html - rozumiem też pudelek, z dupy itd.

A co do treści samych newsów - jeśli widzimy, że np. niektóre newsy filmowe potrafią generować ruch 3x większy jak newsy o grach, to najwyraźniej kogoś to interesuje. I nie mówię o clickbaitach, tylko np. o nowych serialach, ofercie Netflixa itp. Na pewno przy okazji PPE 4.0, nad którym pracujemy, będziemy chcieli to uporządkować, aby czytelnik miał te materiały lepiej poukładane na stronie.

Niezłe "masło-maślane". Poziom portalu od dłuższego czasu jest marny, Kamil czy jakkolwiek jest mu na imię, tylko to potęguje, a Ty tłumaczysz to tym, że zawsze znajdzie się ktoś, któremu dana rzecz nie odpowiada. Problem w tym, że ten właśnie "3man" robi newsy na poziomie 10-latka, który poraz pierwszy rozpracował jak używa się internetu i komentuje np. na jakimś forum. Nie wspominając już o tym, że praktycznie wszystkie komentarze pod jego pseudo-news'ami są całkowicie negatywne.

Co do newsów filmowych, to twierdzisz, że generują ruch nawet 3x większy niż te o grach. Spoko, rozumiem, bo na tym strona zarabia. Pominąłeś już natomiast milczeniem fakt, iż dobre 80% komentarzy pod news'ami o tej tematyce to lekko mówiąc " zdenerwowanie" z powodu nadmiernej ich ilości względem tych o grach, o których to tematyce traktuje (traktował?) ten portal.

Co do clickbait'ów natomiast, to jest to coś czego zarówno ja, jak i wiele innych osób po prostu nie jest w stanie "przegryźć". Owszem zgodzę się, iż teraz jest ich mniej, natomiast nadal się zdarzają. Nadal pamiętam jak kilka miesięcy temu naczelny PPE spamował portal informacjami wyssanymi z palca, z tytułami news'ów kompletnie nie pokrywającymi się z ich treścią przez niemal 2 tygodnie. Było to conajmniej...słabe.

Pamiętam jak zacząłem być stałym bywalcem waszego portalu ponad 3 lata temu i po prostu smutno jest widzieć jak jego poziom tak bardzo podupadł :/.

// Edytowano 10 razy, ostatni raz 07.01.2018 o godz. 22:06

Perez
Administrator
Perez dodano: 07.01.2018 23:16 #6
Które newsy autorstwa Kamila tak bardzo Ci nie podeszły? Nie mówię, że wszystkie są cudowne, ale dobrze byłoby znać konkretny przykład.

Co do filmów i seriali - niczego nie pomijam milczeniem - rozumiem, że są negatywne komentarze, ale też to co napisałem - chcemy cierpliwie poczekać, jaki będzie efekt większej liczby publikacji i m.in. do tego odnosił się fragment o tym, że nie będziemy gwałtownie reagować. Jak zaczęliśmy pisać o PC to też w bardzo wielu newsach o tej tematyce były negatywne komentarze, a z czasem sytuacja się uspokoiła. Inna rzecz - czasami faktycznie zdarzy się, że robi się za duże combo, bo poleci news o filmie, wpadnie jakaś recka i na dokładkę serial i robi się tego proporcjonalnie za dużo - staramy się tego unikać. Teraz zerkam na główną - na 38 materiałów 5 dotyczy filmów (w tym 2 to stałe cykle weekendowe), więc to chyba nie jest jakoś bardzo dużo.

A ten podupadający poziom - to cóż takiego było te 3-4 lata temu, gdy się u nas pojawiłeś, że wtedy było super, a teraz to już bieda? Kliknąłem sobie na 600 stronę newsów (https://www.ppe.pl/?page=599) i mam te z kwietnia 2014 - piszą Roger, Wojtek, pisał Mateusz (za którym swoją drogą też niektórzy czytelnicy nie przepadali) jest kącik filmowy, tak "lubiane" znaki zapytania w tytułach (które teraz staramy się ograniczać), jakieś ciekawostki w postaci dziury na YT, nawet recenzje filmów, tyle że wtedy zebrane w Kąciku filmowym, a teraz są osobno. I pytam zupełnie poważnie, skąd ta opinia o "bardzo podupadłym poziomie", tylko plis tak konkretnie, bo wiesz, liczyć nie będę, ale te "80% negatywnych komentarzy" pod newsami filmowymi to chyba trochę na wyrost, tak jak te "praktycznie wszystkie komentarze pod jego [Kamila] pseudo-news'ami są całkowicie negatywne" (że rzucę https://www.ppe.p(...)lat.html czy https://www.ppe.p(...)ya.html, gdzie na 80 komentów nie widzę ani jednego negatywnego; jasne, takie też się znajdą, tylko jak to się ma do tych "praktycznie wszystkich"...).

I dla jasności - wiemy, że wiele rzeczy musimy poprawić, nad wieloma pracujemy (np. czytelnicy narzekali na brak materiałów publicystycznych, to od grudnia ruszyliśmy z cyklami weekendowymi), nikt tu nie mówi "o, my tacy fantastyczni, a czytelnicy się czepiają", ale naprawdę można rozmawiać o portalu w nieco innym tonie.

// Edytowano 18 razy, ostatni raz 07.01.2018 o godz. 23:29

budyll
Czytelnik
budyll dodano: 08.01.2018 11:30 #7

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 08.01.2018 o godz. 11:36

Piterus69
Poziom: 57
REP.: 11294
Czytelnik
Piterus69 dodano: 09.01.2018 17:01 #8
Hehehe "chcemy cierpliwie czekać na rozwój sytacji" - fajnie to brzmi....
A po tekście że redakcja nie ma w nosie uwag użytkowników zrobiłem salto na plecy.
;]
budyll
Czytelnik
budyll dodano: 09.01.2018 19:26 #9

Piterus69 napisał:

A po tekście że redakcja nie ma w nosie uwag użytkowników zrobiłem salto na plecy.
;]

Sam bym tego lepiej nie ujął Mrugnięcie.
Wracając natomiast do mojego ostatniego posta tutaj, to zastanawiam się dlaczego "Perez" się do niego nie odniósł.
PPE od dobrego roku jest słabe, uwagi użytkowników ma wnosie i zatrudnia 10-latków do robienia news'ów. Widzę, że szkoda się produkować, bo z tego co do tej pory w odpowiedzi otrzymałem to to, że "nie da się wszystkim dogodzić" i tyle w temacie.
Piterus69
Poziom: 57
REP.: 11294
Czytelnik
Piterus69 dodano: 09.01.2018 20:03 #10

budyll napisał:

Piterus69 napisał:

;]

Sam bym tego lepiej nie ujął Mrugnięcie.
Wracając natomiast do mojego ostatniego posta tutaj, to zastanawiam się dlaczego "Perez" się do niego nie odniósł.
PPE od dobrego roku jest słabe, uwagi użytkowników ma wnosie i zatrudnia 10-latków do robienia news'ów. Widzę, że szkoda się produkować, bo z tego co do tej pory w odpowiedzi otrzymałem to to, że "nie da się wszystkim dogodzić" i tyle w temacie.

Zawsze mogło być gorzej jeśli chodzi o odp....np takie "kobiece" BO TAK !!

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 09.01.2018 o godz. 20:04

Perez
Administrator
Perez dodano: 09.01.2018 20:14 #11
Nie odniosłem się, bo nie bardzo wiem do czego. Mieliśmy rozmawiać o konkretach, a dyskutujemy trochę na zasadzie "a bo jakoś ze 2 lata temu to było tak i tak". Dajesz przykład Rogera piszącego 1,5 tygodnia clickbaity, którego nie zweryfikujemy, bo Twoim zdaniem newsy usunęliśmy (co robimy rzadko, a jeśli już to przy okazji bieżących dyskusji, a nie po X czasu), a ja takiej sytuacji zupełnie nie kojarzę i nawet nieco mnie dziwi, bo Roger jako naczelny newsów praktycznie nie pisze poza jakimiś wyjątkowymi sytuacjami.

Piszesz o spadającym ciągle poziomie, by zaraz dodać, że w sumie to clickbaitów teraz mniej, więc chyba poziom rośnie? :). Narzekasz na Kamila, który napisał całe 19 newsów w 1,5 miesiąca, podając za przykład news o sprzedaży biletów, pod którym rozwinęła się fajna dyskusja o kondycji kina - no to mamy go za to krytykować?

Absolutnie nie mamy problemu z krytyką - pisz śmiało, tylko też no nie da się na wszystko odpowiedzieć, gdy rozmawiamy na zasadzie "no bo kiedyś było lepiej". Że kiedyś mniej clickbaitów - fajnie słyszeć, ale ja przez ostatnie 6 lat cały czas słyszę, że clickbaity są, więc to może kwestia punktu odniesienia.

Na filtry przyjdzie czas. Chyba trochę nie do końca się rozumiemy z tym, że redakcja słucha czytelników, bo mam wrażenie, że niektórzy odbierają to na zasadzie, że ktoś walnie koment "usuńcie filmy z portalu!!!", zbierze 20 plusów, a my na drugi dzień od ręki zmieniamy wszystko, a jak nie, to znaczy, że mamy czytelników w nosie.
budyll
Czytelnik
budyll dodano: 09.01.2018 20:48 #12
Jeżeli chodzi o tę falę clickbait'ów, to w ramach sprostowania to w żadnym wypadku nie chodziło mi tutaj o Rogera, a o Wojtka. Nie pamiętam aby Roger robił coś takiego. Wojtek natomiast...

Na filtry przyjdzie czas. Jakieś konkrety? Pamiętam, że gdzieś w komentarzach już w zeszłym roku czytałem o tym, że filtry pojawią się niedługo. Coś czuję, że przyjdzie na nie czekać tyle co na premierę Duke Nukem Forever.

Co do nie słuchania czytelników/użytkowników portalu. Doskonale rozumiem, że wprowadzanie każdej zmiany po tym jak ktoś o danej wspomni i dostanie multum plusów jest nierealne Mrugnięcie, ale z tego co zauważyłem to ludzię pytają się o takowy filtr rozdzielający choćby filmy i gry od dobrze ponad roku.

No nic, życzę wszystkiego dobrego i powodzenia z portalem.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 09.01.2018 o godz. 20:50

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych