SKLEP

Forum - Kąciki - Technologie - TV z 4K HDR niższej półki do Skorpiona

Przejdź do strony

Strona

vanshei
Poziom: 56
REP.: 6510
Czytelnik
vanshei dodano: 28.12.2017 14:10 #16

Gomlin napisał:

Ludzie... los jak zwykle mnie wydymał...
Mailowo mnie poinformowali ze TV nie warto naprawiać i zaproponowali wymianę na nowy ale inny model. Chociaż model to praktycznie identiko co mialem wcześniej:
Miałem LG 49UH603V

A teraz:
LG 49UJ620V

A na przyszłość panie, zakupów (za większą kase) w x-kom się nie robi, właśnie ze względu na dymanie człowieka na naprawach i reklamacjach.
Coza_Znosa
Poziom: 22
REP.: 51
Czytelnik
Coza_Znosa dodano: 19.01.2018 12:06 #17
Klasa cenowa ma swoje znaczenie. Jest masa parametrów, którymi należy się kierować przy zakupie. Wyznacznik w postaci 4K i HDR to nie pierwsze skrzypce. Od ok 2 lat przymierzałem się do zakupu i przerabiałem to z kluczowymi specami w kraju. Wybrałem co wybrałem, zadowolony jestem. Krótko i na temat: w klasie cenowej 2-3k na próżno szukać czegoś dobrego do Xbox1X czy zasadniczo 4K z HDR. Matryce IPS czy VA to też temat rzeka. Jasność matryc, interpolacja, clouding, efekt halo, etc. Nie traktujcie tego proszę jak zadzieranie nosa, tylko jak chęć podzielenia się z Wami doświadczeniem, które na przełomie ostatnich kilkunastu miesięcy udało mi się zdobyć. Jeżeli ktokolwiek chce zgłębić temat, zapraszam na pm.
Kubus8951
Poziom: 24
REP.: 74
Czytelnik
Kubus8951 dodano: 05.03.2018 11:56 #18
Co do psucia się sprzętu to sprzęt może się popsuć każdy!! To nie jest tak, że "popsuł mi się LG....a więc ta marka jest do d**y". Na necie można znaleźć morze opinii, że psuje to się KAŻDA marka i tak jest w istocie. Ja obecnie zastanawiam się nad modelem, który w zamienniku otrzymał @Gomlin.
Gość
Gość
Rht4r dodano: 05.03.2018 20:46 #19
Nie warto chyba że masz parcie na "4K". Po prostu bez sensu moim zdaniem bo ani tam HDR ani sensownego kontrastu (spojrzałem na opinie o nim i ludzie wymieniają m.in. "brak czerni").
Jeśli dobrze rozumiem to jest ta seria
https://www.rting(...)g/uj6300
Jakaś zgroza. Retencja obrazu (jak w OLED) o.O, "oszukana" matryca - układ pikseli RGBW - więc takie niby to 4K, reklamy w menu (!).

Nie o to chodzi w tym 4K i nic dziwnego że wielu ludzi narzeka później że to ściema i "nie widać różnicy". Telewizor kupuje się na dłuższy czas więc lepiej dołożyć już troszkę i wziąć coś z choćby lekko widocznym HDR i lepszym kontrastem. Przy grach i filmach zrobi to zdecydowanie różnicę. Za około 3000 PLN już są takie modele (albo i taniej).

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 05.03.2018 o godz. 20:49

Przejdź do strony

Strona

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych