Forum - Kąciki - Technologie - TV z 4K HDR niższej półki do Skorpiona

Przejdź do strony

Strona

Należę do rasy starożytnych smoków
Gomlin
Poziom: 77
REP.: 34703
Czytelnik
Gomlin dodano: 10.12.2017, 19:12 #1
Siemka,
W tym roku, latem wymieniłem już prawie 10 letniego Szajsunga na nowy telewizor. Wymagań kolosalnych nie miałem - bo nie jestem jakimś specem w tvikach żeby wydzieć wyje**istą jakość obrazu itp
Myślałem jednak, że może kiedyś się podepnie pod niego Skorpiona to warto by było te 4K i HDR mieć ( chociaż nawet kiepskie..)
I tak cenowo i "parametrami" dla laika skusił mnie TV firmy LG

Wybór padł dokładnie na:

https://www.x-kom(...)03v.html

Niestety trafiłem chyba na wyjątkowo trefny model. Najpierw po 2 tyg użytkowania zdygała się matryca i telewizor poszybował do serwisu i chociaż oddawałem już wtedy na rękojmię to sklep mi jej odmówił, gdyż postanowił podjęcia się naprawy w serwisie. I mi powiedziano, że dopiero przy kolejnej naprawie mogę się rękojmi domagać.
W sumie tv mi pasował - szybki system aplikacji HBo, Netflixa itp a obraz chociaż nie stał koło żylety to jakoś się prezentował.

Niestety ostatnio znowu zaczął fikać. A to dekoder podłączony gubił sygnał, a do XOX podłączony i przełączony na inne hdmi gubił sygnał itp no to człowiek się wkurrr i tv ponownie poszedł na rękojmię i zwrot kosztów.

Dobra bo zacząłem truć dupę o historii - do sedna :

Mam nadzieję, że zwrócą tym razem kasę i chciałbym ją przeznaczyć na inny model i tutaj chciałbym się poradzić by może bardziej precyzyjnie dobrać tv do skorpiona.
Czego oczekuję?
- 4K, HDR
- 49-55"
- Firma, niby obojętna aczkolwiek LG ma już u mnie minus
- O matrycach nie mam pojęcia - jakieś IPSy Tn czy coś ale chętnie zobaczę co powie ktoś obeznany
- Niby 100Hz jest bdb chociaż ten miał chyba 60 a niektóre nawet mają 50 ( oczywiście pomijam wyj***ane w kosmos 1200Hz podawane przez producenta...)
- System: nie wiem szczerze mówiąc LG-kowski mi się podobał. Płynny, przejrzysty i szybki. Ale jak ktoś jest obeznany i Android czy jakiś Szajsungowski Smart chodzi równie szybko i dobrze to dlaczego nie. Ważne jest dla mnie MIracast
- Myślę, że warto patrzeć na modele z końcówki 2016, które były drogie a teraz końcówka 2017 cena dużo spadła
- Na inputLaga się nie znam ale im mniejszy tym chyba lepszy
- Cena? Tak jak wspomniałem, nie oczekuję cudów zwłaszcza po TV 4K z takim budżetem - aczkolwiek nie omieszkam potrącić resztek z portfela i przedział cenowy z 2k do 2,5-2,7 K chyba, że za 2999,99zł będzie naprawdę duża różnica i warte to będzie dopłacania
Gość
Gość
dajpanrubla dodano: 11.12.2017 21:22 #2
Olej LG bo to szajs...
Dlaczego tak?
Poczytaj sobie tematy o OLED na pewnym znanym forum z hdtv w nazwie.
Przecież to komedia co się wyprawia a to przecież tv z półki "premium", kosztujące grubo ponad 6tys. PLN a nawet i ponad 10tys PLN niektóre. Polowanie na udany egzemplarz bez wad ekranu i wmawianie sobie przez nabywców że tak musi być że mają nierównomierny obraz. Beka Panie.
U LG kontrola jakości nie istnieje. Ja kupowałem około pół roku temu też nie za drogi tv UHD i miałem brać Samsunga ale wziąłem Sony bo choć nieco droższy i też żaden super to jednak jakiś tam troszkę widoczny HDR już ma i dobrze radzi sobie z ruchem (Sony ma jedne z lepszych skalowanie i przetwarzanie obrazu jeśli chodzi o płynność, nie ma syfów jak się trafiają nawet na OLED za kilkanaście tysiaków :| ).
Mój model chyba przekracza Twój budżet, poza tym nie znajdziesz go już raczej bo to model na 2016 rok a nowsza wersja jest gorsza bo ma inny ekran (wymienili na IPS i jest do pupy z czernią, słabo to dosyć wygląda).
IPS to lepsze kolory (choć nie zawsze) i kąty widzenia, VA (coś jak TN można uprościć ale to tak bardzo bo kolory ma lepsze zdecydowanie jak TN) to całkiem dobry kolor, mniejsze opóźnienie jak IPS, lepsza czerń ale kąty widzenia słabe i jak masz zamiar używać tv nie siedząc na wprost to jest z tym różnie - u mnie dosyć szybko obraz się degraduje patrząc pod kątem. I tak wolę VA zamiast IPS bo tam to przebija bardziej podświetlenie, srebrzenia, cloudingi i zwykle szklana błyszcząca powierzchnia ekranu (fuj, odbicia większe) etc. występują w większym stopniu, a ja zawsze wolę czerń jak lepsze kąty widzenia. Niemniej może być udany tv na IPS bardziej jak VA - trzeba patrzeć testy. Każdy lubi co innego.

Po taniości to zapomnij o HDR innym jak symboliczny (albo żaden, będziesz mieć nie raz jedynie logo że przyjmuje sygnał hehe). Szukaj wśród marek jak Samsung i TCL. Wejdź na stronkę 'rtings' i popatrz na polecane modele z danego przedziału cenowego.

Sam mam KD - 43XD8088 czyli 43" i widzę na ceneo, że jest droższy jak większy model który mógłby Ciebie interesować,tj.
SONY BRAVIA KD-49XD8099

https://www.ceneo(...)hs9_Ggs0

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 11.12.2017 o godz. 21:31

Gość
Gość
dajpanrubla dodano: 11.12.2017 21:47 #3
To ja się produkuję a mi durne PPE znowu nie daje edytować :/

Pisałem że ze swojego jestem zadowolony i do konsol jest w sam raz tylko szkoda, że jedynie 2/4 gniazda HDMI są z ARC i HDCP 2.2 więc tylko przez te pójdzie 4K z HDR a że konsole je zajmują to już soundbar nie idzie po Audio Return Channel i trzeba podpiąć optykiem (detal ale mnie wkurza). Nie używam go do oglądania tv tylko jako monitor do PC i do grania, trochę filmy i mi wystarcza... bo musi MrGreen
Android to muł (choć do przyjęcia, nie zawiesza się i zamula nazbyt czśsto u mnie bo wiem już jak z tym postępować, sieczka się trochę robi jak oglądać yt w 4K i bawić się opcjami z włączonymi upłynniaczami obrazu i innymi poprawiaczami ale to nawet w tv za krotność wartości mojego tak się ponoć zdarza - tak wyczytałem na hdtv.pl forum, więc się nie spinam o to) ale można go lekko przyspieszyć wyłączając trochę domyślnego blotware, a jak wyłączysz wi-fi w tv to zero przymulania, w każdym razie jest różnica widoczna na plus w prędkości działania. Jest Chromecast ale nie korzystam (z telefonu szajsunga ekran - youtube przesyła). Można zainstalować KODI i inne takie. Mam ale nawet mi się nie chciało tego konfigurować. Może kiedyś się pobawię, fajnie że jest, ludzie chwalą.
W tych tv jest bluetooth ale... nie obsługuje takich słuchawek(!) służy do obsługi innych akcesoriów, piloty, klawiatury (chyba).
Wbudowana apka youtube jest ok ale tutaj lekki zawód bo nie działa 4K z HDR (bo jakiś syfny procek Mediateka chyba dali albo pokrewny i po aktualizacji kodeka w youtube VP9.2 chyba nie ma i nie będzie HDR w filmach, tak to Sony dba - działa jedynie w modelach z wyższej półki, albo i nie). Za to wyszukiwanie głosowe "z pilota" działa również po Polsku bo w Samsungach nie i mają wywalone na to - taka ciekawostka).

Poczytaj tutaj:

https://hdtvp(...)-xd8099/

Mam nadzieję że pomogłem MrGreen

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 11.12.2017 o godz. 21:54

KULTURYSTA
Poziom: 56
REP.: 3376
Czytelnik
KULTURYSTA dodano: 12.12.2017 00:41 #4
Polecam Philipsa z Ambilight
Rewelacja
Mam od roku i jestem bardzo zadowolony
W tedy kosstowal 3200 PUS6401 o ile sie nie mylę Input lag 29 wiec jest bardzo dobrze
4k HDR sredni bo jasność mala ale spokojnie wystarcza :))))))

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 12.12.2017 o godz. 00:43

Gość
Gość
dajpanrubla dodano: 12.12.2017 01:00 #5
Tyle że poczytaj sobie o wsparciu tej firmy. Niespecjalnie dobre podobno.
Choć przyznam że sam się napalałem na Ambilight bo fajny bajer ale nie trzeba zaraz dopłacać do niego i można sobie samemu taki zrobić, czy to prymitywny - doklejając z tyłu tv jakieś LED (u siebie mam od niedawna LIFX Z i rewelacja). Jak ktoś chce opcję nawet lepszą od tego co ma Phillips to może się bawić w takie wynalazki jak Lightberry

Gość
Gość
Seboss_PL dodano: 13.12.2017 07:55 #6
Chcesz zobaczyć efekt HDR to minimum Samsung 55MU7002 z matrycą natywna 120hz lepszy i niewiele droższy Sony Bravia 49XE9005 też natywna matryca 120hz z podświetleniem Direct Led.

http://www.bench(...)est.html
http://www.bench(...)est.html
Gość
Gość
dajpanrubla dodano: 13.12.2017 08:07 #7
Za 2700 PLN? Mrugnięcie
Gomlin
Czytelnik
Gomlin dodano: 13.12.2017 08:40 #8
Za 2.700 może używkę jakoś bym dorwał :p
Kolega chyba nie zrozumiał przekazu mojego posta. Ja nie pytałem o najtańszy model na którym widać efekt wow ale szukam najlepszego tv do podanej kwoty. Owszem, każdy szpec przyzna, że w tej cenie każdy jest mizerwny z hdr'em jaki posiada... Ale! Tych tv do tej ceny jest też masa i są wśród nich lepsze i gorsze prawda? :)
Gość
Gość
Seboss_PL dodano: 13.12.2017 14:31 #9

Gomlin napisał:

Za 2.700 może używkę jakoś bym dorwał :p
Kolega chyba nie zrozumiał przekazu mojego posta. Ja nie pytałem o najtańszy model na którym widać efekt wow ale szukam najlepszego tv do podanej kwoty. Owszem, każdy szpec przyzna, że w tej cenie każdy jest mizerwny z hdr'em jaki posiada... Ale! Tych tv do tej ceny jest też masa i są wśród nich lepsze i gorsze prawda? :)

Chodzi mi o to, że te modele pokazują HDR szczególnie Sony a nie udają. Daruj sobie i kup SDR nie wnikaj. Sam mam Sony 49XE9005 wcześniej tego Samsunga i powiem szczerze, że wyłączam czasem HDR w menu konsoli bo niektóre gry wyglądają gorzej sztuczne podbita jasność i źle wykorzystana technologia menusy jakieś poszarzałe itp. A jak mam coś jeszcze doradzić to wybierz model który podczas ruchu w grze nie pozostawia jakiś artefaktów w stylu przyciemniania rozmywania i pływania obrazu.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 13.12.2017 o godz. 14:33

Enarso Ynos
FLACZEK1988
Poziom: 55
REP.: 3548
Czytelnik
FLACZEK1988 dodano: 13.12.2017 17:12 #10
Do 3klockow spokojnie kupisz Sony 55 xe7005
Będziesz kiedyś na sb jak ja będę to pogadamy.
2019 rokiem Death Stranding
SajmonLDZ
Poziom: 62
REP.: 15601
Czytelnik
SajmonLDZ dodano: 26.12.2017 12:57 #11
Jakies opinie o tym tv?
https://media(...)pjPD_BwE

Czy xe7005 lepszy?

Nie interesuja mnie tv po 6k w gore bo za rok wyjda kolejne tv po 10k ktore bedzie kazdy polecal bo beda jeszcze lepsze od obecnych premium.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 26.12.2017 o godz. 13:00

Enarso Ynos
FLACZEK1988
Poziom: 55
REP.: 3548
Czytelnik
FLACZEK1988 dodano: 27.12.2017 09:52 #12
Wydaje mi się ze to ten sam telewizor co xe7005 tylko ma inne oznaczenie bo np pochodzi z rynku niemieckiego.
SajmonLDZ
Czytelnik
SajmonLDZ dodano: 27.12.2017 19:48 #13
Dokladnie, zaglebilem sie w temat i oba modele roznia sie... kolorem obudowy:) dowiedzialem sie, ze w kwietniu 2018 wchodza nowe modele i wtedy promocje powinny byc jeszcze lepsze i chyba poczekam z decyzja choc dzisiaj w media markt byla ciekawa opcja, za kazde wydane 300 zl dostaje sie karte podarunkowa 25 zl.
Gomlin
Czytelnik
Gomlin dodano: 27.12.2017 20:21 #14
Ludzie... los jak zwykle mnie wydymał...
Mailowo mnie poinformowali ze TV nie warto naprawiać i zaproponowali wymianę na nowy ale inny model. Chociaż model to praktycznie identiko co mialem wcześniej:
Miałem LG 49UH603V

A teraz:
LG 49UJ620V

No i teraz dupa bo nie zajrzałem na maila i mi kurier przywiózł nowy model pod drzwi i taki teraz mam - życie...

Przynajmniej wszystkie złącza działają i Skorpion nie odmawia posłuszeństwa przy przełączaniu z jednego dymi na drugie...

Niby między tymi modelami nie ma różnic ale w różnych specyfikacjach czytam że starszy model miał niby „HDR Pro” a ten ma HDR zwykłe. Wiem, że w tej cenie to i tak jedno ©ówno co mało co daje no ale jednak sam fakt...
SajmonLDZ
Czytelnik
SajmonLDZ dodano: 27.12.2017 22:40 #15
Reklamowales u producenta czy w sklepie?
Przejdź do strony

Strona

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych