Forum - Platforma - PC - Problem z Miracast ( PC- > TV )

Należę do rasy starożytnych smoków
Gomlin
Poziom: 77
REP.: 35006
Czytelnik
Gomlin dodano: 29.11.2017, 17:32 #1
Siemka
Mam problem z podczas połączenia PC do Tv przez technologię Miracastr.
Z góry darujcie sobie teksty typu: tak się nie da ciemnoto - wiem, że jestem ciemnota w sprawach PC i nie wstydzę się tego !
No ale do rzeczy:

Posiadam TV LG, który wspiera technologię Miracast - z resztą sam z niej korzystam tyle tylko, że za pośrednictwem lapka.
A więc:
Mam router Tp-Linka : łączę się bezprzewodowo Lapkiem i TV do sieci. W opcjach Windows 10 biorę ekran bezprzewodowy i połącz i wszystko śmiga.

Po jakimś czasie postanowiłem jednak przejść z Windowsa 7 na 10 w komputerze stacjonarnym. I tu zaczęły się dla mnie pierwsze schody:
- Stacjonarny nie posiada Wifi a jedynie kartę sieciową z możliwością podłączenia się do siecie kablem Ethernet. Z początku nie wiedziałem, że Miracas wysyła obraz tylko po wifi - więc (nieudolnie) walczyłem z przesyłem obrazu po dlna po kablu - wiadomo nici
Gdy internet mnie oświecił, że komputer musi posiadać Wifi (jak laptop przykładowo) to zacząłem przeglądać internety w poszukiwaniu jakieś karty wifi do stacjonarnego PC
Moje oko przykuła mała, prosta karta sieciowa na USB i bez zastanowienia kupiłem takową:

https://www.kompu(...)ano.html
Kartę zakupiłem - dzisiaj dostałem - podłączam i zaczynają się kolejne schody:

1) Win10 zainstalował sam sterowniki i teoretycznie wszystko git - z routerem się łączę i internet jest (chociaż coś potrafi zerwać połączenie a urządzenia są blisko siebie)
Jednak internet jest, udostępnione pliki są ale z bezprzewodowym obrazem ni chu chu
Biorę ekran bezprzewodowy -> TV reaguje i zaczyna się połączenie, mija kilka minut po czym na PC dostaję komunikat, że nie można nawiązać połączenia i dupa
Próbuje wszystkiego - różne wejścia USB ; z podłączonym kablem dlna i z odłączonym itp
2) Wtem przychodzi mi do głowy, że może walne sterowniki do karty z płyty, którą daje producent
Teraz jest jeszcze śmieszniej - otóż sterowniki się instalują, PC ponownie uruchamia - łączę się z routerem i internet jest (nawet jakby stabilniejszy) ale gdy chcę wybrać połączenie ekranu bezprzewodowego to mi system wyświetla od razu " Twoje urządzenie nie obsługuje technologii Miracast (chociaż na windowsowskich sterach TV reagował i "próbował" się połączyć...)
3) Po odinstalowaniu sterowników producenta i jechaniu na tych z W10 - wracam do punktu wyjścia - PC się łączy, TV reaguje pokazując nawiązanie połączenia ale znowu dupa...

Ktoś coś pomoże ??

//Edytowano 1 raz, ostatni raz 29.11.2017, 17:40

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych