Forum - Kąciki - Technologie - Co wymienić/kupić ? Dylemat na temat konsol i przyszłości...

medzik1992
Poziom: 12
REP.: 0
Czytelnik
medzik1992 dodano: 29.11.2017, 11:36 #1
Witam. Od 4 lat posiadam swoją pierwszą konsolę PS4 Fat. Posiadam TV Full HD LG 47LB670V. Ostatnio zacząłem się zastanawiać nad przyszłością. Jak wiemy wyszły dwie konsole PS4 Pro i Xbox One X. Przyznam, że kusi mnie kupno drugiej konsoli ze stajni Microsoftu... chyba nawet z naciskiem na Xbox One S. Czemu ? Napędza mnie wsteczna kompatybilność i możliwość ogrania gier, które wcześniej mnie ominęły. Miałem słabego PC przez co wiele świetnych gier mnie ominęło.
Szczerze ? Nie wiem co robić. Czy opłaca mi się wymieniać TV na 4K i wtedy kupić konsolę 4K czy może lepiej odpuścić póki co wymianę TV... przeszło mój jest sprawny i nie jest wcale taki stary +/- 4 lata.

Dokładnie taki wraz ze specyfikacją:
https://www.euro.(...)0v.bhtml

Czy może po prostu zostawić ten TV, moją PS4 starą i nie wymieniać na Pro tylko dokupić sobie Xboxa S ?

Co byście zrobili na moim miejscu ? Dziękuję i pozdrawiam !
GeoGamer
TyskiPL
Poziom: 45
REP.: 3724
Czytelnik
TyskiPL dodano: 29.11.2017 13:29 #2
Wszystko zależy od tego jakie masz priorytety - czy dążysz bardziej za lepszą grafiką, czy może za nowymi tytułami.
Po tym co piszesz wnioskuję, że chcesz po prostu powiększyć bibliotekę gier, do której miałbyś hipotetyczny dostęp. W takim wypadku dałbym sobie spokój na razie z kupowaniem nowego telewizora - masz dobry, z Full HD, w dobrym jeszcze wieku, a nie dość, że telewizory 4K są drogie, to jeszcze na konsolach nie ma jeszcze takiego stricte 4K, tylko takie prawie-4K, które obie konsole na odmienne sposoby spokojnie przeskalują do Full HD bez dotkliwych strat dla grafiki.

Wsteczna kompatybilność jest zarówno w Xboxie One S, jak i w Xbox One X, ale też jakoś mega na to się nie nastawiaj. Wiem, że na pewno można odtworzyć gry z XBoxa 360 i XBoxa, które zostały udostępnione w wersji cyfrowej w Xbox Store i działają one na podstawie specjalnego emulatora wgranego do systemu konsoli.
Nie wiem, czy Ci odpali gry z płyty - tu już lepiej zostawię pole do popisu kogoś lepiej obeznanego w temacie ode mnie.
I mimo, że biblioteka gier z xBoxa360 kompatybilnych z Xbox One jest spora, to jednak warto mieć gdzieś na uwadze, że jednak nie jest to 100% biblioteki z tamtej konsoli. Zaś kompatybilność z grami xBox - przynajmniej w wersji cyfrowej - jest czymś stosunkowo młodym i dopiero powychodziły pierwsze tytuły.

Masz już PS4, więc jak bardzo chcesz coś nowego kupić, to dla mnie najsensowniejszą opcją byłby Xbox One.

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych