Forum - Platforma - PC - Które sklepy z kodami to "zuo" a które byście polecili?

Przejdź do strony

Strona

Jeżeli chcesz angażować gracza, angażuj emocje.
Kleptokracja
Poziom: 41
REP.: 685
Czytelnik
Kleptokracja dodano: 28.11.2017, 22:38 #1
O G2A nie ma co pisać, chyba każdy wie co to za firma Evil i jak jej nienawidzą developerzy za tolerowanie sprzedaży lewych kodów.
To samo jeśli chodzi o Kinguina czy cdkeys - obie firmy robią to samo co G2A, tylko ze cdkeys ma milion razy lepszych piarowców i jeszcze lepszych prawników którzy błyskawicznie reagują na każdy negatywny komentarz na ich temat.
Z tego co mi wiadomo to bezpieczne zakupy (w sensie nie ma ryzyka zakupu klucza kupionego kradzioną kartą kredytową) gwarantuje

• Steam
  • GOG
  • Origin
  • Uplay
  • Humblestore

Znacie jakieś inne bezpieczne serwisy z dobrymi cenami na kody które byście mogli polecić?

//Edytowano 1 raz, ostatni raz 28.11.2017, 22:38

"Cyfrowe edycje to jak "pamięciówa" za młodu"
We just don't know
kw4s
Poziom: 48
REP.: 3268
Czytelnik
kw4s dodano: 28.11.2017 22:58 #2
Wszystkie sklepy z których dane zbiera https://isthereanydeal.com/ są ok. Nawet mieli gdzieś na stronie wpisane, że g2a, kinguin i inni resellerzy kluczy nie będą brani pod uwagę ze względu na przekręty, każdy dodawany sklep weryfikują pod tym względem.

W szczególności warte uwagi są (oprócz tych które wymieniłeś):
Fanatical (dawniej Bundle Stars) - rośnie konkurent dla Humble Bundle
IndieGala - kolejny konkurent dla HB, ale jeszcze im trochę brakuje
Amazon - raczej nie muszę wyjaśniać
GamersGate - dość duży zachodzni sklep
Win/MacGameStore - czasami mają naprawdę dobre oferty
Kleptokracja
Czytelnik
Kleptokracja dodano: 28.11.2017 23:31 #3

kw4s napisał:

Wszystkie sklepy z których dane zbiera https://isthereanydeal.com/ są ok. Nawet mieli gdzieś na stronie wpisane, że g2a, kinguin i inni resellerzy kluczy nie będą brani pod uwagę ze względu na przekręty, każdy dodawany sklep weryfikują pod tym względem.

W szczególności warte uwagi są (oprócz tych które wymieniłeś):
Fanatical (dawniej Bundle Stars) - rośnie konkurent dla Humble Bundle
IndieGala - kolejny konkurent dla HB, ale jeszcze im trochę brakuje
Amazon - raczej nie muszę wyjaśniać
GamersGate - dość duży zachodzni sklep
Win/MacGameStore - czasami mają naprawdę dobre oferty

Dzięki!

Kupowałeś coś na GamersGate?
Najbardziej zależy mi na osobistych doświadczeniach (szczególnie tych pozytywnych)
We just don't know
kw4s
Czytelnik
kw4s dodano: 29.11.2017 10:29 #4

Kleptokracja napisał:

Kupowałeś coś na GamersGate?
Najbardziej zależy mi na osobistych doświadczeniach (szczególnie tych pozytywnych)

Kiedyś bardzo dawno temu kilka gier (czytaj w 2013-2015). Mieli dobre oferty na Borderlands 2 (kupiłem za 9.99EUR, na steamie było wtedy na promocji za 19.99) + dodatki, Sniper Elite, TES, i kilka innych gier. edit: to że ostatnio nic tam nie kupowałem, nie znaczy, że sklep się zepsuł, po prostu od jakichś 2 lat niewiele gram na PC

Jeśli dobrze pamiętam, to mieli też jakiś dziwny program lojalnościowy przy którym dało się znacząco obniżyć koszty zakupów za wykonywanie prostych czynności (oceń grę, napisz poradnik, udziel porady innemu graczowi, etc). Nie wiem czy to dalej jest aktywne.

// Edytowano 10 razy, ostatni raz 29.11.2017 o godz. 10:35

intel
Poziom: 45
REP.: 3088
Czytelnik
intel dodano: 29.11.2017 13:43 #5
GreenManGaming
CDKeys

W obu przypadkach świetna obsługa klienta. W GMG jest fajny system promocji dla stałych użytkowników, a CDKeys daje 5% rabatu dla każdego zakupu za polubienie ich na fejsie i wygenerowanie tam odpowiedniego kodu.
We just don't know
kw4s
Czytelnik
kw4s dodano: 29.11.2017 14:26 #6

intel napisał:

CDKeys

CDKeys jest nieautoryzowanym resellerem kluczy. Sprzedają keye które pochodzą z pudełek sprzedawanych w regionach w których ceny są niższe (na przykład Rosja).

Cytat:

What is a reseller?

"Resellers", better known as gray-market or unauthorized key resellers, are retailers that do not work directly with publishers to sell their game keys. Instead they'll buy codes from regions where games are cheaper, or through third-party sellers. These third-parties are generally unknown to the end buyer, which makes it a blind purchase.

Why are resellers dangerous?

There are a number of immediate risks associated with buying from resellers, but they also have long-term ill effects. We'll discuss some of those below.

The most obvious risk is simply that a key can be rejected. Resellers have no way of verifying if the key you have is valid or not, and cannot provide support (without extreme measures such as watching your screen during activation). In almost every case, you'll simply be told you're out of luck.

A common misconception is that keys bought from resellers are cheaper because they're "bought in bulk", and they can pass the savings on to the consumer. This is not the case. Instead, these keys typically come from regions where they've been priced for that economic climate. When we buy from sites that resell these keys, we are actively encouraging publishers to increase those regional prices or implement region locks on their games. To dodge the region lock, many resellers now request/require buyers to use a VPN or proxy to activate and play the purchase. This is more than just an inconvenience, it is a violation of the Steam subscriber agreement and could get your account banned.

In some scenarios, keys are purchased in bulk via Humble Bundles, doing a disservice to the developer who chose to participate in the bundle and or charity.

Furthermore, fraudulent keys can be retroactively removed from your online accounts. We've seen incidents where developers have invalidated keys after being purchased with stolen credit cards.

A scam has recently emerged of pretending to be a journalist or Youtuber and asking for review keys from devs. Those keys are then sold on gray markets at a profit. When you don't know the source of the keys you're buying, you have no way of knowing if they "fell off a truck" or not.
Kleptokracja
Czytelnik
Kleptokracja dodano: 29.11.2017 18:53 #7

intel napisał:

GreenManGaming
CDKeys

W obu przypadkach świetna obsługa klienta. W GMG jest fajny system promocji dla stałych użytkowników, a CDKeys daje 5% rabatu dla każdego zakupu za polubienie ich na fejsie i wygenerowanie tam odpowiedniego kodu.

Tak jak napisał kw4s:
cdkeys wcale nie są takie cudowne. Kupiłem od nich 3 miesiące temu 2 klucze i po ok 3 tygodniach dostałem 2 takie komunikaty:

Cytat:

Drogi użytkowniku Steam,

To jest automatyczna wiadomość wygenerowana przez administrację konta Steam. Została wysłana w odpowiedzi na zapytanie od użytkownika Steam mające na celu znalezienie wszystkich nazw kont używających tego numeru seryjnego.

Do tej pory zawsze kupowałem w pudełkach i takich komunikatów nie było, więc szybko wyleczyłem się z zakupów w tym sklepie. Nie będę ryzykował że zbanują mi konto z prawie setką gier AAA dla kilku złotych oszczędności. I właśnie dlatego założyłem ten wątek.

Niedługo później poznałem gościa który pracował w Kinguinie i ten powiedział mi że cdkeys to dokładnie to samo co G2A i Kinguin tyle że z lepszym PR i prawnikami (to co napisałem wyżej)
drunkparis
Poziom: 54
REP.: 3549
Administrator
drunkparis dodano: 30.11.2017 10:31 #8

intel napisał:

a CDKeys daje 5% rabatu dla każdego zakupu za polubienie ich na fejsie i wygenerowanie tam odpowiedniego kodu.

Z tym kodem to różnie bywa. Niektórzy mają szczęście i zadziała - pozostali już mniej. Sam się o tym przekonałem. Niby te 5% to niewielka zniżka, ale sam fakt w jaki sposób to działa pozostawia nutkę niepewności.

Kupiłem dwie gry w tym sklepie i nigdy nie miałem problemów, ale różne się słyszy przypadki. Najlepiej chyba inwestować w Humble - oni nigdy nie zawodzą.
Everything lost is meant to be found.
intel
Czytelnik
intel dodano: 30.11.2017 15:33 #9
CDKeys jest jednym z najbezpieczniejszych sklepów w ogóle. Gdybym tu nie przeczytał, że ktoś kupując tam miał blokadę gry, to w życiu bym nie powiedział, że jest to w ogóle możliwe. Support genialny wręcz - zwrot pieniędzy błyskawiczny, a chodziło po prostu o rezygnację z zakupu, a nie zwrot wadliwego klucza. Na Łowcach sklep ma świetne opinie, sam polecam go każdemu, bo chyba z 50 gier tam kupiłem i nigdy problemu nie było.
A co do tego, skąd te klucze są - 99% gier z regionu RU w PL się zarejestrować nie da. Wszystkie duże tytuły mają locka przynajmniej na aktywację, a duża grupa na uruchomienie. Część pochodzi z pudełek, to fakt, ale duża grupa nie. Z mojej perspektywy nabycie z innego regionu bez region locka jest normalną praktyką i nie widzę w tym nic złego.
Kleptokracja
Czytelnik
Kleptokracja dodano: 30.11.2017 17:31 #10
A nie widzisz problemu w tym że klucz który tam kupisz może pochodzić z kradzieży? (tj klucz kupiony np kradzioną kartą kredytową)
Ja tam nie chce się bawić w paserkę czy złapać blokadę całego konta steam dla paru złotych oszczędności.
intel
Czytelnik
intel dodano: 01.12.2017 04:09 #11
Ty w ogóle nie masz bladego pojęcia, jak CDKeys działa... Tam nie masz wystawionych ofert innych podmiotów/użytkowników tylko samo CDKeys te klucze kupuje. To w ogóle nie ma żadnego porównania z G2A, czy Kinguinem, bo to całkowicie inny model biznesowy. Więc nie ma żadnej możliwości, by klucze pochodziły z kradzieży.
Kleptokracja
Czytelnik
Kleptokracja dodano: 01.12.2017 08:46 #12
To powiedz mi, w jakim celu weryfikowano moje klucze zakupione na cdkeys?

intel napisał:

samo CDKeys te klucze kupuje(...) Więc nie ma żadnej możliwości, by klucze pochodziły z kradzieży.

Przecież to nieautoryzowany reseller wiec skąd możesz mieć pewność że klucze nie pochodzą z kradzieży? Mogły komuś "wypaść z tira" i cdkeys je odkupiło, być może ktoś ukradł kartę kredytową i kupił za jej pomocą 500 kluczy a cdkeys je odkupiło. Skąd więc Twoje twierdzenie że nie ma możliwości żeby pochodziły z kradzieży?

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 01.12.2017 o godz. 08:52

intel
Czytelnik
intel dodano: 01.12.2017 12:55 #13
Przyjrzałem się temu Twojemu komunikatowi i widzę, że Ty nie wiesz co on w ogóle oznacza. Tu nie chodzi o to, że klucz był weryfikowany, tylko że ktoś próbował go zarejestrować u siebie. Jaki to ma związek z legalnością klucza - nie mam bladego pojęcia. Jak mi dasz zużyty klucz i ja go spróbuję aktywować, a potem "odzyskać", to dostaniesz dokładnie tego samego maila. Gdyby klucz był lewy to dostałbyś wiadomość o blokadzie/usunięciu tytułu z biblioteki do chwili wyjaśnienia.
CDKeys ma świetną reputację, bólodupienie o każdego nieautoryzowanego resellera jest żałosne, bo wspomniany wyżej Green Man Gaming pomimo podpisania umów z częścią dużych wydawców też sprzedaje partie kluczy kupowane gdzie indziej.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 01.12.2017 o godz. 12:57

Kleptokracja
Czytelnik
Kleptokracja dodano: 01.12.2017 13:12 #14

intel napisał:

Przyjrzałem się temu Twojemu komunikatowi i widzę, że Ty nie wiesz co on w ogóle oznacza. Tu nie chodzi o to, że klucz był weryfikowany, tylko że ktoś próbował go zarejestrować u siebie. Jaki to ma związek z legalnością klucza - nie mam bladego pojęcia. Jak mi dasz zużyty klucz i ja go spróbuję aktywować, a potem "odzyskać", to dostaniesz dokładnie tego samego maila. Gdyby klucz był lewy to dostałbyś wiadomość o blokadzie/usunięciu tytułu z biblioteki do chwili wyjaśnienia.
CDKeys ma świetną reputację, bólodupienie o każdego nieautoryzowanego resellera jest żałosne, bo wspomniany wyżej Green Man Gaming pomimo podpisania umów z częścią dużych wydawców też sprzedaje partie kluczy kupowane gdzie indziej.

To jakim cudem ktoś mógł próbować aktywować klucz który kupiłem w cdkeys?
Sklep sprzedał ten klucz komuś po raz drugi?

Naprawdę uważasz że to w porządku?
drunkparis
Poziom: 54
REP.: 3549
Administrator
drunkparis dodano: 02.12.2017 21:40 #15

intel napisał:

Support genialny wręcz - zwrot pieniędzy błyskawiczny, a chodziło po prostu o rezygnację z zakupu, a nie zwrot wadliwego klucza.

I tutaj się z Tobą nie zgodzę. Ostatnio kupowałem X-COM 2 - gdzie kilka godzin później tą samą grę dostałe w prezencie. Próbowałem zwrócić produkt kontaktując się z supportem, ale otrzymałem negatywną odpowiedź. Nie było żadnej szansy na zwrot pieniędzy za grę w której nie spędziłem nawet sekundy - co więcej nie wykorzystałem jeszcze nawet samego klucza.

Ostatecznie dostałem rabat na moje konto przy zakupie kolejnej gry, ale X-COMa musiałem zachować.
Everything lost is meant to be found.
Przejdź do strony

Strona

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych