Forum - Platforma - Multiplatformowe - Project Cars czy Asetto Corsa?

KamilossPL
Poziom: 65
REP.: 16309
Czytelnik
KamilossPL dodano: 16.11.2017, 23:52 #1
Ktira wybrac? Aktualnie obie sa na promocji. PC za 30 kilka zl a Asetto za 60 kilka. Mam ochote na jakies wyscigi ale sam nie wiem. Slyszalem ze PC nie ma okreslonej kariery co mnie troche zniecheca. Dodam jeszcze ze chcialbym grac na padzie. Doradzcie cos :)
Calam
Poziom: 59
REP.: 5838
Czytelnik
Calam dodano: 17.11.2017 11:33 #2
Szczerze, jeżeli masz xo, to kup sobie forze 6 za 40zł i po sprawie :) Z tego co piszesz, ta gra najlepiej pasuje do Twoich potrzeb.

Jeżeli chodzi o wybór między PC i AC, to od siebie zdecydowanie polecam AC, aczkolwiek nie pamiętam już co tam jest w podstawce, bo strzelam, że te promocje to w obu przypadkach tylko na wersję bez dlc. Najlepiej jak poszperasz trochę w sieci i sprawdzisz jakie tory i samochody dostępne są w tych wersjach.
Nie wiem co tam masz w blaszaku, ale też można wziąć pod uwagę fakt, że AC działa płynniej i jest mniej zasobożerna (chyba że ustawisz efekty odbić na ultra).
W przypadku kariery, to PC ma więcej do zaoferowania, ale z technicznego punktu widzenia, jeżeli potrafisz żyć bez jakiejś otoczki próbującej sprawić, że poczujesz się jak prawdziwy kierowca wyścigowy, to w AC masz narzędzie dzięki któremu stworzysz sobie własne mistrzostwa w danej serii. Jest też tryb, który przeprowadzi Cię przez wszystkie serie/klasy samochodów, co mnie akurat bardzo szybko zaczęło nudzić.
Najtrudniej mi jednak powiedzieć coś o graniu na padzie. W PC grałem na padzie na ps4 zaraz w premierę gry i sprzedałem ten tytuł po tygodniu. Spędziłem masę czasu na próbie dostosowania pada i ciągle grało mi się po prostu źle i niewygodnie. Są oczywiście tacy, którzy ponoć znaleźli jakiś złoty środek.
W AC nigdy nie grałem na padzie, więc nie potrafię nic doradzić, ale strzelam że tu też nie ma co spodziewać się poziomu GT czy FM.

Jeżeli masz ochotę, to spróbuj sobie RaceRoomRacing. Podstawka jest darmowa i zawiera kilka aut i torów. Możesz sobie sprawdzić jak jeździ się tam na padzie (bo też się da z tego co mi wiadomo) i ewentualnie dokupić zawartość, która Cię interesuje.
We wszystkich przypadkach musisz się jednak liczyć z tym, że są to tytuły tworzone z myślą o kierownicy.
Cormac McCarthy "Krwawy południk"
eMc0B
Poziom: 50
REP.: 3080
Czytelnik
eMc0B dodano: 28.11.2017 17:53 #3

KamilossPL napisał:

Ktira wybrac? Aktualnie obie sa na promocji. PC za 30 kilka zl a Asetto za 60 kilka. Mam ochote na jakies wyscigi ale sam nie wiem. Slyszalem ze PC nie ma okreslonej kariery co mnie troche zniecheca. Dodam jeszcze ze chcialbym grac na padzie. Doradzcie cos :)

W tej cenie Project CARS. A dlaczego to postaram się wypunktować:

• obie gry nie mają określonej kariery. W PC kariera to zestaw tzw. weekendów wyścigowych składających się na mistrzostwa w danej kategorii aut. Smaczek takim wyścigom dodają komentarze wirtualnych fanów na wewnętrznym odpowiedniku Facebooka oraz e-maile od innych zespołów. AC nie ma tego "smaczku". Masz wrażenie, że jesteś sam jak palec.
  • w PC jest dynamicznie zmieniająca się pogoda - to tylko wydaje się drobiazgiem, bo tak naprawdę robi robotę. W AC tego nie ma.
  • PC ma dużo więcej tras i aut, szczególnie że często w promocji za śmieszne pieniądze jest to edycja GOTY zawierająca już wszystko co możliwe (ja kupiłem w okolicy lipca za 54zł). W przypadku AC trzeba liczyć, że w końcu przecenią DLC, bo za 60zł kupiłem niedawno samą podstawkę. Niechętnie przeceniają cokolwiek innego :).
  • Assetto Corsa bryluje w modelu jazdy. Jest naprawdę interesujący, ale to nie znaczy, że w PC jest dno. I jedna i druga gra to tytuły, które z powodzeniem można nazwać symulatorami. Są wymagające. W AC po prostu jeszcze lepiej "czuć" auto.
  • grafika jednak jest po stronie PC w mojej opinii. Mam PS4, więc może na komputerze te produkcje idą łeb w łeb pod tym względem (mody?).

Dźwięk aut, efektów zewnętrznych (wiatr itd.) są i tu, i tu na wysokim poziomie. Multiplayer w obu produkcjach cierpi na to samo, czyli na debili, którzy psują zabawę. Trzeba znaleźć grupę normalnych ludzi, połączyć węzłem przyjaźni i jeździć razem :).

Gram na kierownicy. Pad do obu tych gier to jednak ciężki kawał sprzętu, ale są tacy, którzy dają radę.
KamilossPL
Poziom: 65
REP.: 16309
Czytelnik
KamilossPL dodano: 28.11.2017 20:32 #4
Dzieki za odpowiedzi. Poki co wstrzymam sie bo bez kierownicy raczej ciezko. Choc juz w demko PC2 na padzie gralo sie fajnie :)
Cormac McCarthy "Krwawy południk"
eMc0B
Poziom: 50
REP.: 3080
Czytelnik
eMc0B dodano: 29.11.2017 10:24 #5
Można spróbować. Włączysz sobie ABS, kontrolę trakcji i stabilności, tak na początek i zobaczysz. W sumie 30zł to nie jest dużo, a jeśli PC2 Ci podeszło no to jedyneczka jak najbardziej do obadania :).
Ponoć trzeba sobie dobrze ustawić pada, żeby dobrze się jeździło. Tych ustawień jest pewnie tyle co ludzi, ale warto poczytać. Jeden z wątków na oficjalnym forum http://forum(...)-Formats

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych