Forum - Platforma - Microsoft - Dziwny problem z Xbox One X ( Scorpio) po przełączeniu na inne HDMI

Należę do rasy starożytnych smoków
Gomlin
Poziom: 77
REP.: 35031
Czytelnik
Gomlin dodano: 09.11.2017, 20:54 #1
Hejka,
Dzisiaj stanął i został podłączony pod Tv Skorpion. Wszystko pięknie - aktualizacja poszła gładko a gry z dysku zewnętrznego wraz z profilem przekopiowały się bez problemu. Chciałem popykać w RotTB ale wyskoczyłą mi aktualka 32 GB. Dodałem ściąganie do kolejki, i zostawiłem konsolę włączoną i oglądałem TV na innym HDMI.
Po czasie chciałem spr jak postępy w ściąganiu - przełączam na HDMI 1 ( Konsola do gier) a tam brak sygnału O_o
Patrze czy konsola się nie wyłączyła ale nie bo światełko świeci a konsola reaguje na pada (przytrzymanie przycisku zasilania na padzie i wyłączenie konsoli działa) - gdy wyłączam na czuja konsolę to t wysyła sygnał do TV i wyłącza go również. Po włączeniu konsoli TV się włącza i wszystko działa jak należy (obraz/dźwięk) na HDMI 1.
Ale wystarczy, że TV przełączę na inne HDMI - np dekoder to po powrocie na hdmi1 TV już nie ma sygnału obrazu (chociaż przy przełączeniu pokazuje się na tv ikonka dźwięku, że jest przesyłany) Przy wyświetleniu portow hdmi tv nie ma sygnału obrazu - ale informuje, że jest podłączony (i włączony) xbox.
Wcześniej miałem podłączonego starego Fata i mogłem śmigać między złączami hdmi do woli i nie było żadnych problemów.

Problem jako tako nagrałem i wstawiłem na YT:

Ktoś miał taki problem lub orientuje się czy to wina konsoli czy TV ?
Samo wejście działa niby bez zarzutu - podłączyłem Switcha pod to samo HDMI i mogę przełączać się między obrazem gry a dekoderem bez problemu.
"Do boju,do boju!! moi lordowie!!"
Fox460
Poziom: 78
REP.: 52862
Czytelnik
Fox460 dodano: 09.11.2017 22:10 #2
A jak spróbujesz tak 2-3 razy przełączyć się to za każdym razem masz brak sygnału ?? , może źle podpiąłeś HDMI MrGreen bo tam masz 2x port HDMI wyjście i wejście MrGreen
"Czas na odrobinę chamstwa i brutalności!!."
Gomlin
Czytelnik
Gomlin dodano: 09.11.2017 22:17 #3
Po pierwsze - aż tak ciemny nie jestem ;d Podpiąłem HDMI pod wyjście do TV w konsoli :)
Teraz tak - Nintendo Switch czy Dekoder podłączony pod HDMI1 działa przy przełączaniu między hdmi
Jak XOX jest podłączony pod HDMI i przełączę między konsolą a dekoderem to przesyłanie obrazu z konsoli znika. Jak mam włączony tv pod "brakiem sygnału" i teraz wyjmę i włożę kabel hdmi (czy to w konsoli czy to w tv) to obraz się pojawia ale przy przełączeniu na dekoder i na powrót na konsolę to obraz znów znika

Mało tego - włączyłem w konsoli opcję uruchom ponownie i się zawiesiła O_o włączałem kilka razy - przycisk się świecił ale nici - dopiero wyjęcie i włączenie wtyczki zadziałało i konsola się włącza normalnie (nie wiem czy się zawiesiła przy ponownym uruchamianiu czy co...)
Gość
Gość
dajpanrubla dodano: 09.11.2017 22:53 #4
Po pierwsze to upewnij się co do TV że dane gniazdo obsługuje HDCP 2.2 czyli najczęściej to te z funkcją ARC (wymagane do 4K i HDR oraz sterowania urządzeniami właśnie). Niby banał ale w niektórych tv nie jest to jasno zaznaczone albo nie wszystkie gniazda mają obsługę tej funkcji (u mnie 2 z 4 i lipa bo musiałem soundbase Sony podpiąć już optykiem a nie HDMI ponieważ te dwa właśnie gniazda są zajęte przez PS4 i XOX, tym samym utraciłem możliwość sterowania jednym pilotem).
Druga kwestia to ja miałem trochę podobny problem z włączaniem/wyłączaniem tv wraz z konsolą (konsola wysyłać powinna sygnał włączając od razu tv) i okazało się, że ustawieniach gniazd/obrazu w XOX jest coś takiego jaki i kiedy sygnał ma być wysyłany do tv lub systemu audio. jest tam coś takiego jak "wyślij sygnał wyłączenie tv 2 razy). Dziwnie jest to opisane ale pomogło. Trochę zawiłe są tam niektóre ustawienia.
na pewno to nie wada konsoli tylko coś się z tv gryzie i musisz posprawdzać dokładnie gniazda, ustawienia w telewizorze oraz konsoli.
Wiem że wiele nie pomogłem ale próbowałem :)

Zobacz też czy masz włączone "instant on mode" bo może coś pobierało i się zamyśliła konsola.
Im bardziej skomplikowana technologia tym częściej mogą wystąpić błędy Mrugnięcie Na pewno Twój XOX jest sprawny tylko trzeba poustawiać jeszcze. U mnie też się na początku tak raz zamyśliła i nie wiedziałem czy wyłączać przyciskiem na chama czy nie. Odczekałem i wszystko było dobrze. Teraz śmiga.

// Edytowano 2 razy, ostatni raz 09.11.2017 o godz. 22:57

Gomlin
Czytelnik
Gomlin dodano: 09.11.2017 23:17 #5
Pokombinowałem jeszcze i... o dziwo pomogło podpięcie XOX pod jedno z 2 pozostałych HDMI. Zarówno na Jednym jak i na drugim ( z dwóch pozostałych) obraz nie przestaje być przesyłany podczas przełączania między dekoderem a konsolą.
Na stronie producenta (bo w instrukcji nic nie ma) niby jest podane, że wszystkie złącza są w opcji 2.0 a nie 1.4
Myślałem, że może z HDMI1 coś nie tak ale zarówno Switch jak i dekoder działają prawidłowo gdy przeskakuje między złączami - tylko XOX coś gubi przesył. Tv ze ściany teraz nie ściągnę ale coś mi świta, że przy jednym z HDMI jest z tyłu jest coś podpisane - możliwe, że nawet ARC . Wiem że pod którymś (tylko jednym) coś napisane jest - ale XOX działa prawidłowo na obu pozostałych złączach więc nie wiem o co kaman. Na każdym złączy jest dostępna opcja 4K oraz zielone haczyki przy opisach ( że 4k działa, że hdr działa itp)Jutro/Pojutrze go zdejmę to sprawdzę dokładnie (to jakby co przełączyć XOX pod ARC?) i ogólnie coś więcej o tym ARC napiszesz?

Z innej beczki mam nadzieję, że konsola nie stoi zbyt blisko ściany bo trzeba przyznać, że nie parzy ale ładnie grzeje panele na ściance
pataps
Poziom: 27
REP.: 329
Czytelnik
pataps dodano: 10.11.2017 10:57 #6
ARC to skrót od Audio Return Channel i nie m nic wspólnego z 4K czy HDR. Wystarczy, żeby uradzenia były zgodne z HDMI 1.4. Chodzi o to, że tylko pod tym portem TV umie przekierować dźwięk do wysyłania na podłączone urządzenie, gdy to potrafi odebrać dźwięk. Innymi słowy, jeżeli masz amplituner kina domowego, albo wieżę z HDMI in to właśnie pod ten port powinieneś go podpiąć. Wtedy konsole i inne źródła wysyłają dźwięk do TV, a ten właśnie przez ARC wysyła go do urządzenia docelowego i na głośniki. ARC może też dawać podobne możliwości jak CEC, czyli sterowanie jednym pilotem.

Nie jestem pewien dlaczego port ARC jest jednocześnie tym, który umie w 4K i HDRy.

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 10.11.2017 o godz. 10:59

Gomlin
Czytelnik
Gomlin dodano: 10.11.2017 11:15 #7
Czyli rozumiem, że jeśli mam kino domowe to ono powinno być pod ARCem? Bo fakt faktem żeby dźwieķ z dekodera czy szedł przez kino to muszę mieć kino dodatkowo kablem optycznym podłączone.
pataps
Poziom: 27
REP.: 329
Czytelnik
pataps dodano: 10.11.2017 15:40 #8

Tak. Jeżeli Twoje kino ma tylko jedno HDMI in to TV robi z "hub" na inne wtyczki, a przez ARC wysyła dźwięk na właśnie to złącze do kina.
trawka
Poziom: 16
REP.: 0
Czytelnik
trawka dodano: 21.11.2017 07:12 #9
Hej. Mam podobny problem. # dni konsola działa bez problemów. Podpinałem ją pod 2 urządzenia full hd. Teraz przy 1080p gubi sygnał na 720p działa i w trybie awaryjnym 640x480 też. Stara konsola od premiery śmigała

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych