Forum - Hyde Park - Hyde Park - ,,Telepanie" się rąk czy to od grania?

Przejdź do strony

Strona

Praise the sun!
BadOmen
Poziom: 51
REP.: 1882
Czytelnik
BadOmen dodano: 08.11.2017, 20:22 #1
Witam, ostatnio jedząc kolację z ojcem, ten zwrócił mi uwagę: ,,od tego durnego grania telepią mi się dłonie" Faktycznie - jakieś tam mikro telepania są....
Ale czy to od grania? Godzinę prze nosiłem szafkę, ale czy to możliwe że od wibracji w padzie ręce mi się trzęsą? Mam 23 lat.... czy grozi mi zespół Parkinsona?
Jak tam jest u was? Wam także drżą dłonie?
Pozdrawiam!
Lustra są lepsze niż telewizja!
Zachęcam do odwiedzania mojego bloga. :)
dKc
Poziom: 70
REP.: 19465
Czytelnik
dKc dodano: 08.11.2017 20:59 #2
koledze kiedyś trząsły się dłonie jak pił energetyki przez miesiąc i spał po 3 godziny dziennie
Wolę Knacka od Crasha.
Gość
Gość
dajpanrubla dodano: 08.11.2017 21:35 #3
To nie od grania, też tak mam. Kiedyś tak samo mi mówili jak Tobie.
Zażywaj magnez :)
Go ahead, make my day!
montana
Poziom: 81
REP.: 42128
Administrator
montana dodano: 09.11.2017 07:37 #4
To od szafki. Ojciec mógł sam ją nosić, ciekawe czy jemu by się nie trzęsły!
Niczego mi nie braknie
Cherubinek
Poziom: 93
REP.: 85211
Czytelnik
Cherubinek dodano: 09.11.2017 10:57 #5
Tutaj masz wyjaśnione zasadnicze przyczyny:
http://m.wyl(...)rak.html
Dominus illuminatio mea et salus mea; quem timebo? Dominus protector vitae meae; a quo trepidabo?
Praise the sun!
BadOmen
REP.: 1882
Czytelnik
BadOmen dodano: 09.11.2017 11:26 #6
montana - na argument o szafie mi powiedział że o dźwiga nie takie rzeczy i mu się ręce nie telepią. MrGreen
Reszta - dziękuję za rady MrGreen
Lustra są lepsze niż telewizja!
Zachęcam do odwiedzania mojego bloga. :)
Niczego mi nie braknie
Cherubinek
Czytelnik
Cherubinek dodano: 11.11.2017 11:55 #7
Myślę, że rozmowa z neurologiem by nie zaszkodziła i będzie to lepsze niż pytania na forach. Pozdrawiam :-)
Dominus illuminatio mea et salus mea; quem timebo? Dominus protector vitae meae; a quo trepidabo?
Gość
Gość
dajpanrubla dodano: 11.11.2017 13:00 #8
Tak jak napisałem a Cherubinek podlinkował:

Cytat:

Drżenie rąk w młodym wieku

W młodym wieku drżące ręce mogą być objawem zupełnie błahym, jak nadmierny stres, ale także przejawem wewnętrznej choroby lub zaburzeń nerwicowych. Często zdarza się w przypadku:

niedoborów magnezu,

Można iść do lekarza ale na 99% jesteś zdrowy.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 11.11.2017 o godz. 13:00

Wałs0raj
Poziom: 53
REP.: 2995
Czytelnik
Wałs0raj dodano: 19.11.2017 12:52 #9
Mi często drżały jak grałem w tekkena po sieci i tylko wtedy. Nie wiem czy tak się napalałem, czy tak stresowałem, ale jak kończyłem grać to przestawały.
Gość
Gość
dajpanrubla dodano: 19.11.2017 14:27 #10
Adrenalinka hehe.

Telepanie rąk to ze stresu i emocji również.
Czekając na kolejnego DEUS EX...
Muminek
Poziom: 80
REP.: 51059
Czytelnik
Muminek dodano: 21.12.2017 19:17 #11
Tarczyca...
"It's not the end of the World... but You Can see it from here"
Eliza Cassan; Deus Ex: Human Revolution
Niczego mi nie braknie
Cherubinek
Czytelnik
Cherubinek dodano: 22.12.2017 10:45 #12

Muminek napisał:

Tarczyca...

Tarczyca to najczęściej u kobiet :-)
Życie bez muzyki byłoby pomyłką.
Maciej2801
Poziom: 90
REP.: 106638
Czytelnik
Maciej2801 dodano: 22.12.2017 19:22 #13
Niedobór magnezu miałem podobne telepanie kiedyś, ale lepiej idz do lekarza
borsooq
Poziom: 20
REP.: 66
Czytelnik
borsooq dodano: 24.12.2017 15:09 #14
Pozwolę sobie napisać przydługi post, albowiem nie znoszę takich domorosłych diagnostów, jak twój tata, którzy wszystko podepną pod śmiercionośny wpływ gier. Sam już jestem stary i mam dzieci. Takie głupoty też wysłuchiwałem, jak byłem dzieckiem, ale do rzeczy...
1. niedobór magnezu powoduje niekontrolowane skurcze mięśni. Ja miałem najczęściej powieki, ale zdarzały mi się też w tricepsie (powieka, to standard, ale triceps - nie wiem, czemu). To nie jest trzęsienie się rąk, to są pojedyncze skurcze. Co do zaradzenia, bo to jest bardzo ciekawe. Ostatnio problem mi się nasilił wiosną tego roku i powieka drgała niemal codziennie do końca lata, kiedy to postanowiłem popróbować... piwa, które brat mi polecił. Cały czas jadłem suplementy w postaci neomagu i innych kompilacji magnezowych. Generalnie nie piję alkoholu i w tym roku aż do września nie wypiłem nawet kropelki. Po tym, jak wypiłem kilka porterów (nie za jednym razem, ale rozłożone w czasie). Zauważyłem, że problem ustał. Później doczytałem (w necie znajdziesz przynajmniej dwa duże opracowania badań), że w piwie jest mnóstwo magnezu i potasu i co więcej (a w zasadzie, co ważniejsze) - w przeciwieństwie do tabletek - dobrze się przyswaja (zdecydowanie lepiej niż z wody). Im więcej ekstraktu słodowego, tym wicej tych pierwiastków, dlatego najlepiej wpływają na to wysokoekstraktowe pilsnery, portery, czy stouty. U nas tego (szczególnie porterów) dostatek i są w niskich cenach. Zatem, jeśli masz pojedyncze skurcze, to powiedz ojcu, aby kupi ci kilka butelek portera i po tygodniu będzie po sprawie, a i ze skupieniem będzie lepiej. Poważnie.
2. zdecydowanie po sporym wysiłku fizycznym i utrzymaniu mięśni w stanie przykurczu mogą się te mięśnie później tak zachowywać. Ja mam tak często, jak przynoszę w sobotę z rynku kilogramy warzyw. Jak niosę je w rękach (a w zasadzie w torbach, które trzymam w rękach), to mięśnie są napięte długi czas i później zanim zostaną znowu dokrwione, to ręce się zwyczajnie trzęsą. Właśnie tak, jak to nazwałeś - telepią. Kolega, który wspomniał o tekkenie - myślę, że mechanizm jest ten sam - dugo napiete mięśnie podczas skupienia na grze.
3. choroba parkinsona dotyka ludzi po 40tym roku życia i, co ciekawego, częściej dotyka rolnikó niż inne grupy społeczne. Ostatnio bardzo często jest wiązana z użyciem pestycydów, aczkolwiek pewna przyczyna nie jest jeszcze znana. Ciekawostką obserwacyjną jest, że ludzie palący papierosy rzadziej zapadają na tą chorobę.

Podsumowując i konkludując: stary kazał ci nosić szafę, przy której mięśnie napięły ci się i były w takim stanie dłuższy czas. Później od razu zasiedliście do stołu i twoje mięśnie zanim zaczęły być znowu dostatecznie dobrze dokrwione i dotlenione nie były w stanie normalnie funkcjonować. Objawiało się to niemożnością utrzymania rąk w jednej pozycji. Tye w temacie. Twój stary, skoro tego nie skojarzył, to chyba nigdy nie pracował zbyt długo w jednej pozycji, albo jest tak umięśniony, że takie zadania nie sprawiają mu problemu; albo szuka powodów aby odciągnąć Cię od grania (jakie to typowe).

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 24.12.2017 o godz. 15:10

piwerko
+kwa
REP.: 4563
Czytelnik
+kwa dodano: 25.12.2017 01:44 #15
jem banany i nic mi sie nie telepie juz
Przejdź do strony

Strona

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat