Forum - Platforma - Microsoft - Legalna metoda na dzielenie się cyfrowa zawartością - poradnik

Przejdź do strony

Strona

sh3nron1337
Poziom: 55
REP.: 7549
Czytelnik
sh3nron1337 dodano: 08.11.2017, 11:17 #1
Tak więc na wstępie chciałem zaznaczyć że opisana poniżej metoda jest w pełni legalna, ba nawet kiedyś sam Microsoft zachęcał do stosowania tego.
Poniżej opisze jak ustawić dwóch różnych osób konta na dwóch różnych konsolach aby dzieliły się one cała zawartością cyfrowa a nawet GOLDem.

Powiedzmy że mamy konto A z konsolą A oraz konto B z konsolą B.
Pierwsze co robimy to bierzemy konsole A i dodajemy konto B na niej. Jak już nas puści na dashbord to wchodzimy w „ustawienia” potem „personalizacja” i tam jest opcja „moja domowa konsola”. Wchodzimy w tą opcje i sprawdzamy jak nam ustawiło konto na tej konsoli (jeżeli konto jest „bezpańskie” czyli nie ma przypisanej konsoli domowej to po zalogowaniu się na nowego Xboxsa powinno automatycznie się ustawić jako domowe) i tak jeżeli widzimy opcje do kliknięcia z napisem „to nie jest moja domowa konsola” to znaczy że to dodane konto już jest ustawione jako domowe na naszej konsoli i naciśniecie tego przycisku spowoduje że ta konsola nie będzie domową na tym koncie. Jeżeli widzimy przycisk z napisem „to jest moja konsola domowa” to znaczy że konto nie ustawiło się jako domowe na tej konsoli i przycisk ten spowoduje że ta konsola stanie się domową na tym koncie.
Tak więc na konsoli A upewniamy się że konto B ustawiło się jako domowe. Następnie bierzemy konsole B i dodajemy konto A i tam się również upewniamy że się ustawiło jako domowe.
Po tych krokach mamy konsole A z ustawionym kontem B jako domowe oraz mamy konsole B z ustawionym kontem A jako domowe.
Zostaje nam teraz dodanie kont na których docelowo będziemy grać czyli na konsoli A z kontem B ustawionym jako domowe dodajemy konto A i ono nie będzie już jako domowe, oraz na konsoli B z kontem A ustawionym jako domowe dodajemy konto B które nie będzie jako domowe.
W takim układzie każdy na swojej konsoli gra na swoim koncie ale dzielicie się całą swoja zawartością cyfrowo. Wszystkie zakupione gry z konta A i B będą się wyświetlać w „gry i aplikacje” w zakładce „gotowe do instalacji” nie musicie się logować na nie swoje konta, GRACIE ZAWSZE NA SWOICH. Ta metoda można powiedzieć jest prawie idealna, prawie bo ma kilka ograniczeń takich jak. Game Pass się nie dzieli oraz EA Access też nie.
Jeżeli chodzi o dane gier jak sejwy itd. To wszystko się ładnie upladuje na bieżąco bez problemu. Wspominam o tym bo powyższa metoda działa również na konsoli Playstaion z tym że automatyczne wysyłanie sejwow na chmurę się nie odbywa. Trzeba to robić ręcznie ; (, a pobieranie gier na konsole odbywa się tak że trzeba się zalogować na konto na którym było zakupiona rzeczy i kliknąć instaluj i wrócić na swoje.

Tą powyższą metoda działam tak na Xboxsie jak i PS4 od początku tej generacji z moim kolegą i zaoszczędziliśmy nie mała gotówkę.

//Edytowano 1 raz, ostatni raz 08.11.2017, 13:12

sh3nron1337
Czytelnik
sh3nron1337 dodano: 08.11.2017 11:30 #2
Zapomiałem dodać że zmian na koncie dotyczacą ustawien konsoli domowej można dokonać 5 razy w ciągu roku licząc od pierwszej zmiany.
Andreal
Poziom: 49
REP.: 621
Czytelnik
Andreal dodano: 08.11.2017 14:55 #3
Dziwne trochę, bo z tego co piszesz konsola kolegi jest jako twoja domowa i na odwrót. Nie próbowałeś "normalnie"? Konsola A z kontem A jako domowe (i dodanym do niej kontem B jako rodzina) oraz konsola B jako domowa z kontem B (i dodanym do niej kontem A jako rodzina). Wydaje mi się, że to jest to samo.

Być może niedługo będę miał okazję to sprawdzić, bo znajomy nabył sprzęt.
jagmar
Poziom: 47
REP.: 1309
Czytelnik
jagmar dodano: 08.11.2017 16:26 #4

Andreal napisał:

Dziwne trochę, bo z tego co piszesz konsola kolegi jest jako twoja domowa i na odwrót. Nie próbowałeś "normalnie"? Konsola A z kontem A jako domowe (i dodanym do niej kontem B jako rodzina) oraz konsola B jako domowa z kontem B (i dodanym do niej kontem A jako rodzina). Wydaje mi się, że to jest to samo.

no to skoro nie wiesz to po co wprowadzasz niepotrzebny zamęt ?

jest wszystko dobrze opisane... Twoja konsola + profil znajomego i na nim "konsola domowa"... znajomy analogicznie na swojej konsoli ustawia konsole domową na Twoim profilu... i wszystko...

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 08.11.2017 o godz. 16:30

sh3nron1337
Czytelnik
sh3nron1337 dodano: 08.11.2017 16:52 #5

Andreal napisał:

Jest konieczne zrobienie tak jak opisalem wyzej aby dwie osoby mogly grac na swoich kontach w tym samy czasie, inaczej musial bys miec osobe druga zalogowana w tle co by uniemozliwialo granie tej osobie na drugiej konsoli w tym samym czasie.
Gość
Gość
dajpanrubla dodano: 08.11.2017 21:22 #6
Jak szwagier kupił jakoś 2 lata temu XONE to pierwsze co zrobiłem ustawiłem mu swój profil choć miałem wtedy tylko X360. Kilka gier sobie ode mnie bez problemu mógł pobrać. Zrobiłem to bez poradnika jak usłyszałem że jest taka możliwość. ten poradnik jakiś zawiły dla mnie Mrugnięcie
sh3nron1337
Czytelnik
sh3nron1337 dodano: 09.11.2017 10:48 #7

dajpanrubla napisał:

Jak szwagier kupił jakoś 2 lata temu XONE to pierwsze co zrobiłem ustawiłem mu swój profil choć miałem wtedy tylko X360. Kilka gier sobie ode mnie bez problemu mógł pobrać. Zrobiłem to bez poradnika jak usłyszałem że jest taka możliwość. ten poradnik jakiś zawiły dla mnie Mrugnięcie

Ogolnie ta metoda jest prosta ale ciezko ja latwo wytlumaczyc, ogolnie trzeba uwazac zeby sie nie pomylic bo jest tylko 5 zmian na konsole domowa na konto. Wykorzystanie tych prob blokuje juz zmiane na rok.
Andreal
Poziom: 49
REP.: 621
Czytelnik
Andreal dodano: 09.11.2017 10:48 #8
Poradnik zawiły, bo za dużo w nim niepotrzebnej treści.
Wszystko można zawrzeć w jednym zdaniu, że zacytuję:

Cytat:

Twoja konsola + profil znajomego i na nim "konsola domowa"... znajomy analogicznie na swojej konsoli ustawia konsole domową na Twoim profilu... i wszystko...
jagmar
Czytelnik
jagmar dodano: 09.11.2017 13:06 #9

slonik666 napisał:

Wykorzystanie tych prob blokuje juz zmiane na rok.

wystarczy pogadać z supportem (nie polskim) i odblokują Mrugnięcie
"Do boju,do boju!! moi lordowie!!"
Fox460
Poziom: 79
REP.: 53094
Czytelnik
Fox460 dodano: 13.11.2017 09:13 #10

Andreal napisał:

Cytat:

Twoja konsola + profil znajomego i na nim "konsola domowa"... znajomy analogicznie na swojej konsoli ustawia konsole domową na Twoim profilu... i wszystko...

Dokładnie, nie wiem po co tyle się o tym rozpisywać. To każdy posiadacz XO powinien wiedzieć o czymś takim. JA mimo iż nie mam z kim się dzielić/wymieniać. to robię sobie konta i potem na to kupuje CYFRĘ, przechodzę i sprzedaję. Po co ma mi się przepisać na konto główne ?? i tam potem leżeć i zbierać cyfrowy kurz MrGreen, jak może ktoś inny potem skorzystać z gry.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 13.11.2017 o godz. 09:14

"Czas na odrobinę chamstwa i brutalności!!."
sh3nron1337
Czytelnik
sh3nron1337 dodano: 13.11.2017 18:11 #11

Fox460 napisał:

Andreal napisał:

Cytat:

Dokładnie, nie wiem po co tyle się o tym rozpisywać. To każdy posiadacz XO powinien wiedzieć o czymś takim. JA mimo iż nie mam z kim się dzielić/wymieniać. to robię sobie konta i potem na to kupuje CYFRĘ, przechodzę i sprzedaję. Po co ma mi się przepisać na konto główne ?? i tam potem leżeć i zbierać cyfrowy kurz MrGreen, jak może ktoś inny potem skorzystać z gry.

Wat ? To juz szczyt cebulactwa kupowac cyfry na innym koncie zeby je pozniej sprzedac da fuq ? To juz lepiej kupowac pudla w takim razie.
Xbox Master Race & PS4slim Aware Player
Karate_koks
Poziom: 83
REP.: 25024
Czytelnik
Karate_koks dodano: 14.11.2017 11:42 #12

slonik666 napisał:

EA Access też nie..

Dzieli sie tak samo jak wszystko.
jagmar
Czytelnik
jagmar dodano: 14.11.2017 14:10 #13

Karate_koks napisał:

slonik666 napisał:

EA Access też nie..

Dzieli sie tak samo jak wszystko.

nie do końca... próbne wersje nie są dzielone...
"Do boju,do boju!! moi lordowie!!"
Fox460
Poziom: 79
REP.: 53094
Czytelnik
Fox460 dodano: 16.11.2017 23:08 #14

slonik666 napisał:

Wat ? To juz szczyt cebulactwa kupowac cyfry na innym koncie zeby je pozniej sprzedac da fuq ? To juz lepiej kupowac pudla w takim razie.

Nie nie lepiej, bo pudła spadają zajebiście z ceny, a cyfry nie. Do tego w cyfrze zrobisz sobie NIEOFICJALNE GOTY gdy takowe nie wyjdzie, rozumiem że w pudełku dograsz DLC i inne dodatki ?? widzisz różnice.

Sprzedając np: DEUS Exa sprzedaję nieoficjalne GOTY z Season passem czyli z full zawartością jaką wyszła do tej pory za np: 79zł, a pudło kosztuję dajmy na to 49zł, kto na tym lepiej wyjdzie ja czy ty?? odpowiedź jest jasna i klarowna.... JA hłe hłe hłe hłe.

I to nie jest szczyt cebulowania, bo w tym momencie jak ja komuś sprzedam PODSTAWKĘ + DLC za niespełna 25zł drożej od twojego pudełka, to tym bardziej nie można nazwać tego cebulowaniem. To tak jakbyś miał stoisko, a ja obok miał tak samo, ty sprzedajesz koszulkę, a ja sprzedaję koszulkę i dorzucam do tego jakiś gadżet aby mi koszulka szybciej zeszła, za niewiele wyższą cenę od twojej koszulki. Marketing, czysty marketing.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 16.11.2017 o godz. 23:09

"Czas na odrobinę chamstwa i brutalności!!."
abdul85pl
Poziom: 50
REP.: 2261
Czytelnik
abdul85pl dodano: 12.03.2018 18:36 #15
Game Pass też się dzieli!!
Niby wyświetla się "Dołącz" i że nie masz subskrypcji, ale gry normalnie działają i możesz instalować nowe. :-)
Cebula 4ever
Przejdź do strony

Strona

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych