Forum - Kąciki - Technologie - Telefonix

Przejdź do strony

Strona

Lepiej sprawdź poduszki
Skórożarłoczek skryty
Poziom: 44
REP.: 4408
Czytelnik
Skórożarłoczek skryty dodano: 07.11.2017, 23:23 #1
Nie używałem komórki jakoś kilka lat. Byłem szczęśliwy. Życie mnie jednak zmusiło i miałem Sony Xperia Z3 compact. Telefon szlag trafił.
Sam w sobie bardzo mi leżał na tyle, że śmiało mógłbym kupić go ponownie. Ale pomyślałem, że tutaj popytam Was i może ktoś mi doradzi jakąś ciekawą alternatywę, bo ja temat ogarniam jak ślepy cycki.

Cenowo w zakresie powyższego, ewentualnie nieco wyżej. I z góry dzięki.
"If anyone is ever going to find his way in this world, he has to start by admitting that he doesn't know where the hell he is."
Gość
Gość
dajpanrubla dodano: 09.11.2017 02:33 #2
Samsung S7. Ma wszystko co potrzeba i jest dobrze sprawdzony i niezawodny. Batetia po dwóch latach nadal ok.
dKc
Poziom: 70
REP.: 19465
Czytelnik
dKc dodano: 09.11.2017 07:12 #3
też polecam Szajsunga (S6 nawet), a znajomi sobie chwalą Chińczyki (Xiaomi, Huawei), które mają to samo co konkurencja tylko taniej.:)
Wolę Knacka od Crasha.
Niczego mi nie braknie
Cherubinek
Poziom: 93
REP.: 85105
Czytelnik
Cherubinek dodano: 09.11.2017 11:04 #4
S7 ale edge. Porządny telefon w akceptowalnej cenie.
Dominus illuminatio mea et salus mea; quem timebo? Dominus protector vitae meae; a quo trepidabo?
Gość
Gość
dajpanrubla dodano: 09.11.2017 23:04 #5
Ja mam S7 i poza baterią w niczym wersji Edge nie ustępuje. Jest tańszy i bardziej poręczny przy tym. Kwestia preferencji tylko.
A jak nie to można szukać OnePlus 3T albo wersję 5. Motrole też są dobre choć niby nie za mocne.
A i LG G5 jest całkiem niezłym telefonem i tańszym od Samsungów. Kolega z pracy ma i się nim bawiłem i naprawdę przyjemny telefonik. Wymienna bateria to duży plus. Ekran jest spory i bardzo dobry, znacznie lepsze audio jak w S7 i system też ładnie śmiga. Jest w czym wybierać.
...
mashi
Poziom: 74
REP.: 43401
Administrator
mashi dodano: 10.11.2017 07:54 #6
Koledzy doradzają S7, a ja na przekór doradzę Ci zakup S6 w wersji zakrzywionym ekranem. Jest mniejszy, bardziej poręczny i również robi fantastyczne zdjęcia. S7 jest fajna, ale jeśli miałeś wcześniej do czynienia z Z3 Compact to Samsung wyda Ci się ogromny.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 10.11.2017 o godz. 07:54

Należę do rasy starożytnych smoków
Gomlin
Poziom: 77
REP.: 34942
Czytelnik
Gomlin dodano: 10.11.2017 09:14 #7
Ja mam zwykłą S6 szajsungowską. W czerwcu stuknie jej 2 lata a ja nie odczuwam by tel sie "zestarzał" Dostał ostatnio kilka świeżych aktualizacji, chodzi płynnie i nie zamula. Zakrzywiony edge to kwestia preferencji - mi odpowiada zwykły ekranik.
Chociaż nie bawię się w gierki na telefonie to bebechy spokojnie pozwalają mu odpalić wymagające gry i apki i komfortową pracę z nimi.

Jezeli jednak zastanawiasz się nad totalną wygodą, mając w 4literach granie itp to skieruj wzrok ku Apple - ja mam taki zamiar po wymianie. Cenowo strzelaj w 6S Plus albo 7 a jak może być mniejszy ekran to SE
Gość
Gość
dajpanrubla dodano: 10.11.2017 12:12 #8
Oj tylko nie Apple bo na OS11 te starsze spowolniły i nie mają pewnie wszystkich funkcji z nowszego. Skoro nawet fani tej marki narzekają to chyba dobrze nie jest.
S7 polecam bo jest nieduży właśnie przy takim ekranie. Tylko etui trzeba bo wyślizguje się z dłoni. Oryginalne etui od Samsunga clear cover nie szpeci i nie powiększa telefonu. Świetnie trzyma się w dłoni. Ewentualnie skórka z fakturą od xtreme skins albo dbrand czy silkwraps. Fajnie to wygląda. Ja mam to i to i jest super a przy tym wygląda ciekawie.
W tej cenie bezkonkurencyjny tel. Reszta jest już tylko większa. Ciężko o mały wydajny telefon teraz. A Apple jest ogromne przy S7.
Gomlin
Czytelnik
Gomlin dodano: 10.11.2017 12:42 #9
Ja słyszałem, że te "narzekania" na iOS 11 są na wyrost. Telefon dalej jest nieporównywalnie szybszy i płynniejszy niż jakikolwiek inny z Androidem.
Owszem pewnych funkcji w starszych modelach może brakować - ale to jest cena postępu (najlepsze funkcje mają najnowsze flagowce - ale nie inaczej jest przy Androidzie)
Mam 2 kumpli - jeden ma 6S Plus a drugi ma 7 - obaj są bardzo zadowoleni i chociaż parę niedociągnięć jest w nowym iOSie to i tak nie wróciliby już do Androida.
Szybki, płynny i wygodny interfejs bez ścinania i zamulania rekompensuje im wszystko ;]
Ale to też kwestia tego czy ktoś od telefonów oczekuje nowych bajerów czy płynności itp. Wygląd itp to już kwestia osobistego gustu - najlepiej iść do salonu czy jakiegoś sklepu gsm i potrzymać samemu w ręce kilka modeli ;]
Gość
Gość
dajpanrubla dodano: 11.11.2017 11:14 #10
Zapomniałeś dodać o systemie od Apple że również bardziej ograniczony Mrugnięcie I wiesz że telefony które wymieniano tutaj i generalnie Android już od dawna kulturą pracy nie odstaje od iOS a często go przewyższa?
Teraz to tylko powielasz mit i bajki o systemie Apple.
Filmy na youtube potwierdzają że różnice obecnie są marginalne.
I zapominasz o rozmiarze. iPhone to wielkie telefony z masą bezsensownie zmarnowanej powierzchni.
Porównaj S7 czy S8 z IP6 czy IP7.
To też się liczy. A do tego w Androidach od dawna masz bezprzewodowe ładowanie które jest bardzo przydatne i po prostu wygodne.

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 11.11.2017 o godz. 11:19

Życie bez muzyki byłoby pomyłką.
Maciej2801
Poziom: 90
REP.: 106588
Czytelnik
Maciej2801 dodano: 11.11.2017 11:48 #11
Ja tam siedze na starej NOKII E 52. SMS ma, dzwonić dzwoni, MP 3 posiada... Nic do szczęscia więcej nie jest mi potrzebne.
Gomlin
Czytelnik
Gomlin dodano: 11.11.2017 12:20 #12

dajpanrubla napisał:

Zapomniałeś dodać o systemie od Apple że również bardziej ograniczony Mrugnięcie I wiesz że telefony które wymieniano tutaj i generalnie Android już od dawna kulturą pracy nie odstaje od iOS a często go przewyższa?
Teraz to tylko powielasz mit i bajki o systemie Apple.
Filmy na youtube potwierdzają że różnice obecnie są marginalne.
I zapominasz o rozmiarze. iPhone to wielkie telefony z masą bezsensownie zmarnowanej powierzchni.
Porównaj S7 czy S8 z IP6 czy IP7.
To też się liczy. A do tego w Androidach od dawna masz bezprzewodowe ładowanie które jest bardzo przydatne i po prostu wygodne.

Nie powielam mitów tylko to są moje prywatne odczucia bo często bawię się jednym i drugim systemem. Tak jak wspomniałem mam Galaxy S6 którego podzespoły zapewniają płynną pracę a mimo to przy przeglądarce internetowej potrafi się na chwilę zatkać od tek bez powodu. SNie bawiłem się S7 ale słyszałemże też tak potrafi.
Testy w necie co porównują iOS i Andka najczęściej są robione na czystych fonach tuż po kupnie - a zrób taki test po 2 latach upychania w tel różnych apek itp to różnice już widać na korzyść iOSa.

Owszem Apple jest bardziej zamkniętym systemem ale jeżeli ktoś chce mieć tel do dzwonienia/smsowania a nie zabaw w pierdyliard personalizacji to wedle mnie wlasnie Jabłko. Z resztą tak jak można zrootować Androida tak Apple ma swojego jailbreak'a i też można modyfikować do woli.

Co do zagospodarowania miejsca to się zgodzę-Apple robi to niechlujnie - ja osobiscie patrze na wymiary ogólne telefonu, jak leży w dłoni i sam design ( każdy ma inny gust - a o gustach się nie dyskutuje)
Jak mi wszystko pasi to ok
Gość
Gość
dajpanrubla dodano: 11.11.2017 12:42 #13
Przycinki zdarzają się na Androidzie tak samo jak i na iPhone. To że wyglądają trochę inaczej to wiadomo bo animacje są inne w tych systemach. Do tego w Android co telefon to inna nakładka etc.
Jednak obecnie nie można narzekać i te telefony działają dosyć szybko. Mój S7 nie działa tak jak nowy ale też nie zamula jak poprzednie telefony z androidem które posiadałem.
A wszechstronność jest znacznie większa jak u Apple. Co komu pasuje bo wyżej jeden kolega napisał że wystarcza mu stara Nokia i też ok.
Do internetu i youtube to jednak Android moim zdaniem lepiej się nadaje (do wielu innych rzeczy z resztą też). Nawet takie nowinki jak płatności telefonem lepiej wypadają na androidzie.
Obecnie root nie jest już potrzebny właściwie bo wiele rzeczy które umożliwiał aktualnie wbudowano w system.
Apple jest w tyle w tej kwestii.

Każdy ma co chce/lubi ale przesiadka z Xperii Copact na Apple? Jakoś tego nie widzę bo te telefony są ogromne.
A wiele współczesnych słuchawek z androidem przy znacznie większym ekranie potrafi być mniejszych. I to już jest kolejna znaczna różnica.
Teraz S7 wydaje mi się wręcz mały a Xperia T to mikrus.

Nie twierdzę że telefony Apple są do niczego ale na pewno nie są tak wszechstronne jak na swoją cenę.
Nigdy się nie poddawaj!
mariuszz84
Poziom: 48
REP.: 5723
Czytelnik
mariuszz84 dodano: 11.11.2017 15:33 #14

Skórożarłoczek skryty napisał:

Nie używałem komórki jakoś kilka lat. Byłem szczęśliwy. Życie mnie jednak zmusiło i miałem Sony Xperia Z3 compact. Telefon szlag trafił.
Sam w sobie bardzo mi leżał na tyle, że śmiało mógłbym kupić go ponownie. Ale pomyślałem, że tutaj popytam Was i może ktoś mi doradzi jakąś ciekawą alternatywę, bo ja temat ogarniam jak ślepy cycki.

Cenowo w zakresie powyższego, ewentualnie nieco wyżej. I z góry dzięki.

Jeżeli Z3 compact leżał Ci to pewnie wersja compact też Cię interesuje. Śmiało mogę polecić Sony Xperia xz premium compact ewentualnie X compact. Od razu warto zaznaczyć, iż wszystkie modele "compact" od Sony są poprawione i bardziej stabilne niż ich "większe" wersje.
Lepiej sprawdź poduszki
Skórożarłoczek skryty
Poziom: 44
REP.: 4408
Czytelnik
Skórożarłoczek skryty dodano: 14.11.2017 19:56 #15
Oprócz samych telefonów, poczytałem ciekawe opinie.
Dzięki serdeczne, będzie mi teraz lepiej wbrać coś.
"If anyone is ever going to find his way in this world, he has to start by admitting that he doesn't know where the hell he is."
Przejdź do strony

Strona

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych