Forum - Platforma - Microsoft - Xbox One nie widzi DLNA

KEK.
NikoBellic91
Poziom: 46
REP.: 3457
Czytelnik
NikoBellic91 dodano: 04.11.2017, 20:17 #1
Witam. Jakiś dłuższy czas temu używałem programu Universal Media Server, żeby przez DLNA z laptopa streamować sobie wszystko na Xbox One i wtedy wszystko elegancko hulało. Teraz zainstalowałem znowu program, zaznaczam foldery które chcę udostępnić, ale niestety nic z tego, bo Xbox nie widzi serweru DLNA. Mam powyłączane Firewalle i inne tego typu pierdy. Czy jest ktoś kto bawi/bawił się w takiego typu rzeczy? Może poleci ktoś jakiś inny program niż UMS?
Należę do rasy starożytnych smoków
Gomlin
Poziom: 77
REP.: 35043
Czytelnik
Gomlin dodano: 04.11.2017 21:06 #2
Ja jak jeszcze nie posiadałem XO udostępniałem materiały filmowe/zdjęcia itp do TV. Ponieważ telewizor był Samsunga i miał smart tv - używałem programu Samsung AllShare . O dziwo chociaż to Samsungowe oprogramowanie to działa bdb w całej sieci i tak śmiało mogłem korzystać z udostępnianych materiałów na telefonach itp.
Gdy zakupiłem XO i podłączyłem się przez Wifi z domową siecią okazało się, że udostępnianie działa bdb. Wszystko co udostępniam to śmiało mogłem odtwarzać na XO a i z samego kompa miałem łatwy dostęp do XO i oprogramowanie śmiało pozwala na opcję "odtwórz na" i wybieramy czy to tv czy konsolę Mrugnięcie
KEK.
NikoBellic91
Czytelnik
NikoBellic91 dodano: 04.11.2017 22:35 #3
Kolejny program w którym mam problem z połączeniem ;/ Czasami Xbox to widzi, a po chwili rozłącza i ani Samsung Allshare nie widzi Xboxa i na odwrót.

Do mojego postu zapomniałem dodać, że UMS bez najmniejszego problemu od razu widzi Xbox One, a sam Xbox nie widzi UMS -.-. Przez takie pierdoły moja cierpliwość jest wystawiona na ciężką próbę...
Gomlin
Czytelnik
Gomlin dodano: 04.11.2017 22:52 #4
A jedziesz po Wifi czy po kablu ? Może sam router jest w jakimś miejscu zakłócającym sygnał ? Może jakieś zabezpieczenia WPS na routerze masz ?
KEK.
NikoBellic91
Czytelnik
NikoBellic91 dodano: 04.11.2017 23:05 #5
Konsola przez kabel, a laptop Wi-Fi. Router od kilku ładnych lat jest w tym samym miejscu, konsola i laptop też. Teraz patrzę i jest "Status WPS: Włączono". Mam to wyłączyć?
Gomlin
Czytelnik
Gomlin dodano: 04.11.2017 23:23 #6
No wps moga kolidowac - metoda prob i bledow, sprobuj
Coza_Znosa
Poziom: 22
REP.: 49
Czytelnik
Coza_Znosa dodano: 19.01.2018 12:16 #7
Jeżeli chcesz sprawdzić, czy ustawienia kolidują, to wykonaj back up ustawień rutera. Zresetuj go, sprawdź nowe oprogramowanie, ew. uaktualnij. Na surowym sprzęcie ustaw tylko hasło dostępu i sprawdź, czy zadziała. Jeżeli ma filtrowanie adresów MAC, wywal to (wcale nie jest bezpieczniej). WPS wyłącz ze względu na wspomniane bezpieczeństwo

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych