Forum - Kąciki - Hardkor - o grach (najczęściej) na poważnie - South Park - dyskusja i opinie o serialu i gradaptacjach.

Gość
Gość
Gamwronqyy dodano: 27.10.2017, 18:07 #1
Witam. Prosiłbym aby pod tym tematem pisały wszystkie osoby, które znają się na rzeczy i mają coś do powiedzenia. Chciałbym, żebyście pisali tu o gradaptacjach (szczególnie tych najnowszych, od Ubi) oraz trochę o serialach.
Posiadacz najfajniejszych gameroomów! :P
Dobermann
Poziom: 79
REP.: 43683
Czytelnik
Dobermann dodano: 28.10.2017 02:00 #2
oh my god, they kill kenny... you bastards! Mrugnięcie

a tak serio ostatnie 3 sezony i dwie gry to miazga :)))
Best regards #smiesznypiesek
łatwo osądzać, trudniej zrozumieć
MSaint
Poziom: 59
REP.: 15907
Czytelnik
MSaint dodano: 28.10.2017 09:57 #3
Oglądałem pierwszą serię w latach 90., jak była na Canal + (kolega nagrywał). Wtedy South Park musiał się podobać 15-latkowi: kultowe teksty i tak dalej. Potem też oglądałem film kinowy, który też był mocno przegięty, z moim ulubionym momentem, gdzie pan Garrison rzuca tekstem "nie ufam niczemu, co krwawi przez trzy dni i nie zdycha", a tylko połowa widowni się śmieje - ta męska...
Potem miałem wieloletnią przerwę, aż do czasu South Park: The Stick of Truth, który podobał mi się BARDZO, na tyle, że przypomniałem sobie, co było w nim takiego fajnego. Wszedłem na stronkę southparkstudios, gdzie można obejrzeć wszystkie odcinki, wziąłem jakieś najnowsze i... to już zdecydowanie nie było to, jak dla mnie - wyprane z charakteru postacie stały się nośnikiem do prezentowania opinii, że tak się wypowiem górnolotnie. Może miałem pecha i trafiłem na kiepskie odcinki, trudno powiedzieć.
W najnowszą grę nie grałem, ale jak będzie jakaś tańsza to postaram się zapoznać.
https://www.youtube.com/user/MSaint
GeoGamer
TyskiPL
Poziom: 45
REP.: 3716
Czytelnik
TyskiPL dodano: 09.11.2017 12:36 #4
Nie ma to jak South Park :)
Kiedyś uległem propagandzie - m.in. przez brak dostępu do odcinków - i myślałem, że to po prostu wulgarna kreskówka. To, jak bardzo kiepsko ludzie ogarniali w Polsce temat tego serialu pokazuje fakt, że polski kabaret zrobił skecz o SP, który jest po prostu słaby.
Z czasem zyskałem dostęp i coraz bardziej zagłębiałem się w serial i tak z nim jestem do dziś.

Grałem w "Kijek Prawdy", który był spoko tytułem, ale prawdę mówiąc - do ogrania na raz, może dwa. Ale to ile gra czerpie z kreskówki powala.

Kiedyś jakoś bardziej mi się podobały odcinki pod kątem wizualnym, wykonania, ale to chyba moja przypadłość, że lubię starocie.
Teraz odcinki nie są złe, tylko widać gołym okiem, że to jest coś innego. Zgodzę się z MSaintem, serial odważniej prezentuje swoje poglądy na różne tematy. Ale dobrze, że ktoś to robi i to na swój sposób.

Pamiętam jak South Park był uznawany za pewnego rodzaju wzór, że nawet w Polsce próbowano stworzyć coś pokroju polskiego SP. Jak wyszło? Z dużej chmury mały deszcz, bo "Włatcy Móch" jedyne, w czym przypomina SP to przekleństwa i grupa 4 bohaterów... i tyle, jak się zastanowić na szybko.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 09.11.2017 o godz. 12:38

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych