Forum - Platforma - PC - Też tak macie ... że czekacie aż wydadzą Hellblade: Senua's Sacrifice w pudełku?

Jeżeli chcesz angażować gracza, angażuj emocje.
Kleptokracja
Poziom: 41
REP.: 685
Czytelnik
Kleptokracja dodano: 27.10.2017, 07:27 #1
Ja mam silną niechęć do cyfry więc ważne dla mnie gry kupuję tylko w pudełku. Hellblade: Senua's Sacrifice wyszło tylko cyfrowo więc po cichu marzę że ktoś kiedyś zapudłuję tą gierę. Podobny cyfrowy los spotkał Divinity: Original Sin 2 i niestety ostatnimi czasy robi się to coraz częstszą praktyką.
Macie jakieś swoje tytuły na które czekacie aż dostaną fizyczną wersję?
"Cyfrowe edycje to jak "pamięciówa" za młodu"
Posiadacz najfajniejszych gameroomów! :P
Dobermann
Poziom: 79
REP.: 43955
Czytelnik
Dobermann dodano: 27.10.2017 09:35 #2
yup, dlatego w zasadzie juz nie kupuje gier na pc, nie liczac moze reedycji z goga kilku tytulow ktore mam w pudlach i sa przez gog dostosowane do dzisiejszych konfiguracji :)
Best regards #smiesznypiesek
Niczego mi nie braknie
Cherubinek
Poziom: 93
REP.: 85365
Czytelnik
Cherubinek dodano: 27.10.2017 15:53 #3
Ja to czekam aż wydadzą w plusie ;-D
Dominus illuminatio mea et salus mea; quem timebo? Dominus protector vitae meae; a quo trepidabo?
Lepiej sprawdź poduszki
Skórożarłoczek skryty
Poziom: 44
REP.: 4408
Czytelnik
Skórożarłoczek skryty dodano: 27.10.2017 17:32 #4
A ja czekam na pudła, i czekam aż chamsko z ceny zjadą qd58jbmmxi
Sorry, cebula mi upadła na klawiaturę :)
"If anyone is ever going to find his way in this world, he has to start by admitting that he doesn't know where the hell he is."
łatwo osądzać, trudniej zrozumieć
MSaint
Poziom: 59
REP.: 15915
Czytelnik
MSaint dodano: 29.10.2017 11:06 #5
Jak będzie bardzo tanio na Steam to kupię, nie mam problemu z wersjami cyfrowymi. 30 ojro nie dam, ale jak spadnie poniżej 10 € to może nawet wezmę. Wiem, że cebula, ale tyle mam gier do ogrania, że muszę się ograniczać przed kupowaniem nowych. Zresztą gdybym miał mocne ciśnienie na zagranie w to, to dawno bym sobie sprawił za pełną cenę.
https://www.youtube.com/user/MSaint
Kleptokracja
Czytelnik
Kleptokracja dodano: 29.10.2017 19:38 #6
Dajmy już spokój z tą cebulą. Jak nam magicznie przewalutują (wypłaty tj. ta sama cyfra tylko wypłacana w euro a nie złotówkach) to większość kupowałaby na premierę. A tak musimy czekać aż cena dostosuje się polskich wypłat.
Velius
Poziom: 33
REP.: 971
Czytelnik
Velius dodano: 30.10.2017 12:38 #7
Na PC w pudłach tylko kupuje rpgi jak ładne wydanie (PoE, Tyranny, Torment) a tak to cyfra leci.
intel
Poziom: 45
REP.: 3088
Czytelnik
intel dodano: 31.10.2017 15:26 #8
Jak wyżej, w pudełku mam tylko fajnie wydane RPGi/czasem też inne gry, cała reszta nie ma dla mnie większego sensu, bo szkoda mi zbierać plastik. Divinity OS2 nie ma w pudełku, bo przecież to nie ma nawet polskiego wydawcy i nie zapowiada się, by miał w ogóle kiedyś taki być. Nikt nie chce spolonizować gry, bo lokalizacja jedynki się im nie opłacała. Może się okazać, że pudełkowa wersja PC będzie dopiero, jak gra trafi na konsole.
Przy Hellblade to wynika po prostu z oszczędności. Twórcy dużo więcej zarobią na cyfrze, odpadają im wszystkie koszty logistyczne.
Kleptokracja
Czytelnik
Kleptokracja dodano: 01.11.2017 21:52 #9

intel napisał:

Jak wyżej, w pudełku mam tylko fajnie wydane RPGi/czasem też inne gry, cała reszta nie ma dla mnie większego sensu, bo szkoda mi zbierać plastik. Divinity OS2 nie ma w pudełku, bo przecież to nie ma nawet polskiego wydawcy i nie zapowiada się, by miał w ogóle kiedyś taki być. Nikt nie chce spolonizować gry, bo lokalizacja jedynki się im nie opłacała. Może się okazać, że pudełkowa wersja PC będzie dopiero, jak gra trafi na konsole.
Przy Hellblade to wynika po prostu z oszczędności. Twórcy dużo więcej zarobią na cyfrze, odpadają im wszystkie koszty logistyczne.

Ogarniasz może jakie są koszta takiej polonizacji? Jeśli kwota nie jest zabójcza to może jakaś zbiórka croudfundingowa załatwiłaby sprawę...
PS skąd wiesz że polonizacja DOS im się nie opłaciła?
Życie bez muzyki byłoby pomyłką.
Maciej2801
Poziom: 90
REP.: 106709
Czytelnik
Maciej2801 dodano: 01.11.2017 22:20 #10

Kleptokracja napisał:

intel napisał:

Ogarniasz może jakie są koszta takiej polonizacji? Jeśli kwota nie jest zabójcza to może jakaś zbiórka croudfundingowa załatwiłaby sprawę...

Dzienne wynajęcie studia nagraniowego z rezyserem etc ect i to nie renomowanego to cena 2000 zł za dzień, a gdzie opłacić aktorów, samo DOS II ma mase tekstu i na bank nagrania nie zamknełyby sie w 2 tygodniach, plus tłumaczenie tez zalezy kto tłumaczy, u nas najczesciej robi to Qloc, Albion

i też pewnie nie sa tanii. Sam nie wiem wszystko zalezy od rozmachu gry i ilosci tekstu czy chca zrobic dubbing czy nie. W sumie możnaby było napisac do cdp.pl ile kosztowała ich polonizacja ELEXu i pomnożyć to razy 2 bo tyle jest tekstu czytanego w Divinity.

// Edytowano 2 razy, ostatni raz 01.11.2017 o godz. 22:21

Kleptokracja
Czytelnik
Kleptokracja dodano: 02.11.2017 01:30 #11

Maciej2801 napisał:

Kleptokracja napisał:

intel napisał:

Dzienne wynajęcie studia nagraniowego z rezyserem etc ect i to nie renomowanego to cena 2000 zł za dzień, a gdzie opłacić aktorów, samo DOS II ma mase tekstu i na bank nagrania nie zamknełyby sie w 2 tygodniach, plus tłumaczenie tez zalezy kto tłumaczy, u nas najczesciej robi to Qloc, Albion

i też pewnie nie sa tanii. Sam nie wiem wszystko zalezy od rozmachu gry i ilosci tekstu czy chca zrobic dubbing czy nie. W sumie możnaby było napisac do cdp.pl ile kosztowała ich polonizacja ELEXu i pomnożyć to razy 2 bo tyle jest tekstu czytanego w Divinity.

Chodziło mi bardziej o polonizację kinową bo pełna na 100% poza zasięgiem, zwłaszcza że na PPE i tak wszyscy będą narzekać na dubbing Mrugnięcie
Życie bez muzyki byłoby pomyłką.
Maciej2801
Poziom: 90
REP.: 106709
Czytelnik
Maciej2801 dodano: 04.11.2017 14:24 #12

Kleptokracja napisał:

Maciej2801 napisał:

Kleptokracja napisał:

intel napisał:

Chodziło mi bardziej o polonizację kinową bo pełna na 100% poza zasięgiem, zwłaszcza że na PPE i tak wszyscy będą narzekać na dubbing Mrugnięcie

Zależy od studia jakie podejmie się tłumaczenia. Kiedyś słyszałem iż profesionalne studia tłumaczeniowe biorą 600 zł za stronę A 4 przetłumaczonego tekstu... A w Divinity Original Sin II masz od groma takich kartek.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 04.11.2017 o godz. 14:24

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych