Forum - Platforma - Microsoft - Pytanie odnośnie przeniesienia gier na inny Profil na XO

Należę do rasy starożytnych smoków
Gomlin
Poziom: 77
REP.: 35036
Czytelnik
Gomlin dodano: 23.10.2017, 22:18 #1
Siemka,
Mam pytanie do specjalistów obeznanych w temacie przenoszenia gier z jednego konta na drugie, którzy by mi wytłumaczyli co i jak.

Opis sytuacji:

Kolega chce sprzedać swojego XO by zakupić XOX - i teraz tak:
Na konsoli posiada jedno konto swoje z gierkami cyfrowymi. Chciałby teraz sprzedać konsolę ale bez swojego konta ( i bez dostępu do niego) , gdyż chciałby je zachować dla siebie do zalogowania się na XOX
Gościu, który jest zainteresowany kupnem zapytał, czy z kupnem konsoli będzie miał dostęp do jego ściągniętych gierek (i to tak, że po wykasowaniu mógłby je ściągnąć ponownie)

Teraz moje pytania:

- Czy istnieje możliwość, że kolega stworzy sobie teraz nowy profil na konsoli i udostępni temu profilowi wszystkie swoje gry cyfrowe?
- Czy po stworzeniu i udsotępnieniu tych gier (po skasowaniu swojego dotychczasowego profilu) nowy profil będzie miał dostęp do wszystkich cyfrówek, nawet po ich usunięciu ?
- Czy po zakupie XOX i zalogowaniu się na swój profil nie będzie problemów z pobraniem całej swojej zawartości (udostępnionej wcześniej nowemu profilowi) ?
- Czy sprzedanie takiej konsoli z nowym profilem ( mail i hasło) jest legalne?
- Czy gościu, który zakupi konsolę z nowym profilem będzie mógł przenieść teraz te gry na swój profil ? (ponoć swoje konto tam jakieś ma)?

Prosiłbym zaznajomione osoby w temacie o odpowiedzi w prosty i niezbyt zawiły sposób Mrugnięcie

//Edytowano 1 raz, ostatni raz 23.10.2017, 22:22

Najpierw GRY, potem sprzęt
BlondSpaceBoro
Poziom: 73
REP.: 31430
Czytelnik
BlondSpaceBoro dodano: 25.10.2017 14:42 #2
- Czy istnieje możliwość, że kolega stworzy sobie teraz nowy profil na konsoli i udostępni temu profilowi wszystkie swoje gry cyfrowe?
Tak. Musi być zalogowany zarówno na starym profilu z grami jak i nowym, który będzie z tych gier korzystał.

- Czy po stworzeniu i udsotępnieniu tych gier (po skasowaniu swojego dotychczasowego profilu) nowy profil będzie miał dostęp do wszystkich cyfrówek, nawet po ich usunięciu ?
NIE. Te gry są przypisane do starego profilu i bez tego profilu ich po prostu nie odpali.

- Czy po zakupie XOX i zalogowaniu się na swój profil nie będzie problemów z pobraniem całej swojej zawartości (udostępnionej wcześniej nowemu profilowi) ?

Nie. Wszystko co masz na `xboxLive na starym profilu, możesz odpalić na każdej konsoli Xbox, czy to kumpla, dziewczyny, wujka.. Wystarczy, że na tej konsoli po prostu się zalogujesz na ten profil.

- Czy sprzedanie takiej konsoli z nowym profilem ( mail i hasło) jest legalne?
Z nowym profilem wszystko legalnie. Ze starym nie do końca ale ja uważam, że mogę. Moje gry, ja zapłaciem i mogę oddać komu mi się podoba. Problem w tym, że cyfrowe gry nie są tak naprawdę twoje. Ale jebie mnie to :)

- Czy gościu, który zakupi konsolę z nowym profilem będzie mógł przenieść teraz te gry na swój profil ? (ponoć swoje konto tam jakieś ma)?
Jeśli gościu kupi konsolę z profilem na której są te gry, to może sobie z nich korzystać na nowym własnym. Pod. warunkiem, że będzie zalogowany na oba. Swój i ten z grami. Tylko jeśli poprzedni właściciel również zacznie korzystać ze starego profilu z grami w tym samym momencie, obie konsole mogą być zbanowane. W najsłabszym przypadku po prostu jednego rozłączy Ale nie ryzykowałbym. Banują nie tylko profil ale mogą również konsole.
BlondSpaceBoro
Czytelnik
BlondSpaceBoro dodano: 25.10.2017 14:49 #3
Można też trochę oszukać system ale nie działa to z każdą grą.
Logujesz się na oba profile.
Odpalasz grę na swoim i przechodzisz w tryb offline.

W zależności od gry możesz tak pograć godzinę, pół lub w ogóle. Gra po prostu weryfikuje przynależność do danego profilu.
Co ile minut, to zależy od gry.
Należę do rasy starożytnych smoków
Gomlin
REP.: 35036
Czytelnik
Gomlin dodano: 25.10.2017 14:51 #4
Ooo Mrugnięcie
I to jest ładnie i wszystko pięknie opisane - bez kręcenia :)
Dzięki wielkie za konkretne odpowiedzi - dam znać kumplowi, żeby lepiej się nie bawił z tymi profilami bo po co ryzyko zbanowania ;/
A zostawienie samych gier na dysku (bez profilów żadnych) jest również możlwe ?
BlondSpaceBoro
Czytelnik
BlondSpaceBoro dodano: 25.10.2017 14:58 #5
Chyba tak. Nigdy nie próbowałem, ale jest to chyba możliwe.
Tylko będzie to niepotrzebne zaśmiecanie miejsca dla nowego właciciela konsoli, bo bez profilu do nich i tak z nich nie skorzysta.
Więc albo stary właściciel oddaje konsole z całym inwentarzem i starym profilem. A sam zakłada nowy na nowej konsoli.
Albo niech wyczyści konsolę i przygotuje ją pod nowego właściciela :)
sh3nron1337
Poziom: 55
REP.: 7545
Czytelnik
sh3nron1337 dodano: 27.10.2017 19:00 #6
Da rade zrobic bez problemu ale za duzo tlumaczenia i nie chce mi sie pisac. W skrocie, moze sprzedac konsole teoretycznie bez swojego profilu ale gosc ktoremu sprzedaje na swoim profilu bedziem ogl sciagac gry z profilu osoby sprzedajacej a osoba sprzedajaca bedzie mogla grac na swoim profilu na nowej konsoli czyli X1X. Ogolnie jest zabawa ustawianiem kont jak domowych/podstawowych odpowiednio na konsolach. Jak chcecie wiecej info to priv.
Użytkownik konta Premium PPE.
bigbird
REP.: 35192
Czytelnik
bigbird dodano: 31.10.2017 19:00 #7
Panowie,
Podepnę się bo mam podobne pytanie.
W przyszłym tygodniu przesiadka na Skorpiona a moją eSkę oddaję kumplowi. I teraz pytanie, czy jak zostawię mu profil na konsoli to on będzie mógł korzystać z moich zakupów i Golda grając na swoim profilu (mój profil będzie zalogowany "w tle") ?
"Do boju,do boju!! moi lordowie!!"
Fox460
Poziom: 78
REP.: 52892
Czytelnik
Fox460 dodano: 01.11.2017 18:57 #8

bigbird napisał:

Panowie,
Podepnę się bo mam podobne pytanie.
W przyszłym tygodniu przesiadka na Skorpiona a moją eSkę oddaję kumplowi. I teraz pytanie, czy jak zostawię mu profil na konsoli to on będzie mógł korzystać z moich zakupów i Golda grając na swoim profilu (mój profil będzie zalogowany "w tle") ?

Tak będzie musiał odpalać TWÓJ profil w TLE aby grać w TWOJE gry. Innego sposobu nie ma, chyba że dasz mu dostęp do swojego profilu to wtedy nie musiałby uruchamiać w tle twojego profilu.

To jest tak jakbyśmy się teraz wymienili profilami, zarówno ty na moim, jak i ja na twoim MUSIAŁBYM mieć odpalony w tle profil aby odpalić twoje gry, a ty moje. Innymi słowy DAJ mu tylko LOGIN i HASŁO do profilu, bez innych DANYCH do których ty masz dostęp czyli E-Mail zabezpieczający + nr telefonu.

Gdy tylko się nagra, możesz zmienić dane zabezpieczające np: HASŁO i już NIKT nie będzie miał dostępu do twojego profilu.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 01.11.2017 o godz. 18:58

"Czas na odrobinę chamstwa i brutalności!!."
Szang
Poziom: 60
REP.: 1992
Czytelnik
Szang dodano: 09.11.2017 03:47 #9
Z tymi profilami to coś chyba kręcicie :) Po przeczytaniu tego wątku aż sprawdziłem u siebie i wygląda to tak:
Mam na konsoli 2 profile.
Profil A - profil główny z goldem itp.
Profil B - profil testowy (sprawdzam gry, żeby w razie czego nie śmiecić sobie na głównym profilu), na tym profilu nigdy nie było kupowanego golda ani, żadna gra w cyfrze.
Zalogowałem się tylko na Profil B i gry zakupione z profilu głównego uruchomiły się normalnie (Outlast i Ori).
Więc, żeby nowy użytkownik konsoli mógł korzystać z tych gier wystarczy chyba, że konsola będzie ustawiona jako domowa/główna/podstawowa czy jak to tam się zwie.

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych