łatwo osądzać, trudniej zrozumieć
MSaint
Poziom: 59
REP.: 15915
Czytelnik
MSaint dodano: 17.10.2017, 18:14 #1
Na dniach przybędzie mi w domu Xbox 360, parę gier już mam: Nier, Lost Odyssey, Eternal Sonata, Blue Dragon, Red Dead Redemtion. Tak się zastanawiam nad jakimiś kolejnymi i w sumie nie wiem - tytuły multiplatformowe ograłem na PC, więc zostają tylko gry wyłącznie na X360 lub wyłącznie na X360 i PS3.
Myślałem nad serią Halo, pierwszą część przeszedłem na PC i w sumie w miarę mi się podobało - czy jest jakaś konkretna odsłona tej serii, którą warto się zainteresować?
Myślałem też nad zmierzeniem się z serią Ninja Gaiden - Ninja Gaiden Black z pierwszego Xpudła pójdzie na X360, ale jakie jeszcze odsłony tej serii warto kupić?
https://www.youtube.com/user/MSaint
Play for fun, not 4K
Sendo1910
Poziom: 62
REP.: 12884
Czytelnik
Sendo1910 dodano: 29.10.2017 22:16 #2
Z serii Halo chyba najciekawsze jest Reach - ot bez Master Chiefa, jednak ze swoim specyficznym klimatem. Kampania jest obfita i daje masę frajdy. Poza tym warto sprawdzić Halo 4 - graficznie wyciąga ostatnie soki z X360 (nie grałem w Rise of the Tomb Raider) i ma kapitalne fragmenty z misjami w pojazdach, raz za sterami czołgu, raz na przykład w... mechu. Z resztą nie gorsze są etapy "z buta", szczególnie w dżungli, gdzie trzeba tępić wszelakie kosmiczne ścierwo i opcjonalnie wykorzystywać ku temu miniguny oraz inne dodatki. Generalnie jest wiele zabawy Mrugnięcie

Jak nie grałeś na PC w Alana Wake'a, to bierz śmiało na X'a. Świetny thriller czerpiący garściami z prozy Kinga, filmów Hitchcocka czy Miasteczka Twin Peaks. Sam po kupnie Xbox'a One planuję wrócić do tego tytułu. Ma parę oryginalny rozwiązań, zaś klimat można kroić nożem do chleba. Jest moc!

Jeśli lubisz gry od Rare, to warto sprawdzić Kameo: Elements of Power. Jest to kolorowa przygodówka w świecie fantasy, gdzie sterujemy pewną dziewoją mogącą przybierać postaci różnych stworków. Każde z tych przesympatycznych stworzeń ma specjalne umiejętności, co przekłada się na ich wykorzystywanie w terenie. Nie jest to poziom starego Rare, ale jeśli trafisz za parę groszy - naprawdę warto :)
You're one... *ugly* motherfucker!
Gość
Gość
dajpanrubla dodano: 30.10.2017 00:07 #3
Halo to wszystkie części koniecznie. Obowiązkowo! Popatrz sobie na HALO: Double Pack gdzie masz właśnie REACH i Anniversary czyli remaster jedynki z opcją przełączania się w locie między wersją oryginalną a odświeżoną. Do tego warto znać Halo 3 bo choć uważana za słabszą to jest zarąbista gra pełna świetnego strzelania i ładnie rozwija wątki z dwójki (fajne schizy miejscami jak w części czwartej).

Do tego Gears Of War - szczególnie trójeczka choćby po to abyś zobaczył na ile stać X360. Super graficznie i strzelanie na wysokim poziomie. Bardzo dobra gra i moja ulubiona część z serii.

Rise O The Tomb Raider też obowiązkowo bo to świetny port i nie ma sięczego wstydzić względem nowszych konsol. Sama gra też warta poznania. Mnie się bardzo podoba, na tyle że mam już edycję na X360, PS4 (tę rocznicową na 25-lecie) i właśnie kupiłem na XOX.

Jak grałeś w Ninja Gaiden to całkiem ok działa emulacja na X360 i polecam również zapoznać się z częścią drugą bo też jest świetna. Jeszcze szybsza, jeszcze bardziej krwawa i pokręcona. Nie jest może aż tak klimatyczna jak jedynka ale ma swoje momenty. I takie detale jak krew osadzająca się na orężu (którą Ryu strząsa z niego po każdej walce) i plamy oraz truchła przeciwników pozostające na planszy. Świetna gra.

Jak lubisz takie gry jak REZ to może Child of Eden? (kontynuacja niby)

A na deser Castle Crashers. Super chodzona naparzanka rycerzami w rysunkowym klimacie. pewnie słyszałeś o niej.

Jest tego więcej i jak sobie przypomnę to napiszę.

Alan Wake też MUSISZ sprawdzić Mrugnięcie
łatwo osądzać, trudniej zrozumieć
MSaint
Poziom: 59
REP.: 15915
Czytelnik
MSaint dodano: 05.11.2017 10:49 #4
Dzięki wielkie za porady, poszperałem parę minut i udało się wziąć gry z serii Halo za relatywnie niską cenę. Do tego dorzuciłem Perfect Dark Zero, w sumie nie wiem do końca dlaczego - ale jestem fanem Goldeneye 007 i Perfect Dark na N64 i chcę się samemu przekonać, co im tam wyszło. Kupno kolejnych zostawimy sobie na przyszły rok, bo budżet nie jest z gumy.

Alan Wake - mam na Steam, bo rozdawali za pół darmo przy jakiejś tam okazji.

Gears of War - przeszedłem wersję PC i muszę przyznać, że nie przypadło mi do gustu. Grało się na tyle dobrze, bym przeszedł grę, ale nie na tyle, by chciało mi się grać w kolejne części.

Rise of the Tomb Raider - mam na steamowej wishliście, raczej nie spieszę się z zakupem.
https://www.youtube.com/user/MSaint
Gość
Gość
dajpanrubla dodano: 07.11.2017 00:17 #5
Gears of War w tamtym czasie było fajne ale obecnie to tylko część trzecia jeszcze może zrobić jakiekolwiek wrażenie i warto sprawdzić, choćby po to aby zobaczyć jaki postęp się dokonał. to jedna z najładniejszych gier na X360. Moja ulubiona część serii. Rise of The Tomb Raider miałem na PC, mam na X360, na PS4 i XONE. Póki co to najwięcej grałem w wersję na PS4 i planuję jeszcze poprzechodzić na XOX (bo grafa lepsza hehe).

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych