SKLEP

Forum - Kąciki - Hardkor - o grach (najczęściej) na poważnie - Pierwszy raz jest najlepszy:)

Przejdź do strony

Strona

NO FATE.ONLY THE POWER OF WILL.
ManoWar74
Poziom: 69
REP.: 24232
Czytelnik
ManoWar74 dodano: 16.10.2017, 23:09 #1
Jaką grę chcielibyście ..zapomnieć..żeby znów zagrać jak za pierwszym razem:) ?

NG+ jest mniej lub bardziej fajne , ale nie ma to jak pierwsze podejście - moje typy to Dark Souls i Skyrim.

A u Was jak z tym tematem ?
Należę do rasy starożytnych smoków
Gomlin
Poziom: 69
REP.: 22195
Czytelnik
Gomlin dodano: 16.10.2017 23:29 #2
Ja Skyrima mam wciaż przed sobą :p
A co do tematu - zgodzę się choć np taką magię dla mnie w FF8 odkryłem dopiero w ostatnim czasie i zdecydowanie nie było to pierwsze podejście ^^

I szczerze mówiąc znalazłbym jeszcze sporo takich przykładów. Dużo zależy w jakim wieku zabierzemy się za tytuł bo zwłaszcza za gówniarza idzie sie od wielu odbić. Więc ten pierwszy raz potrafi być bolesną traumą.

Wracając do samego tematu to chciałbym mieć przed sobą:
FF IX
Wiedźminy
Diablosy
Heart of Darkness
Polanie 2
Twierdza
Tombi 2
Książę i Tchórz...e dobra bo bede wymieniał i wymieniał...

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 16.10.2017 o godz. 23:31

Ten człowiek od Nintendo
Rayos
Poziom: 57
REP.: 9766
Administrator
Rayos dodano: 17.10.2017 14:29 #3
Co bym chciał zapomnieć? niczego! To co przeżyłem to swoje i nie chciałbym tego utracić. z drugiej strony, jakbym miał dostać amnezji i przeżyć na nowo jakieś gry to...

Pokemon
Wiedźmin 3
Zelda Minish cap
Zelda Link Between Worlds
Super Mario Galaxy 1 & 2
Ashin
Poziom: 29
REP.: 3080
Czytelnik
Ashin dodano: 17.10.2017 18:46 #4
Nie wiem czy chciałbym w ogóle jakąkolwiek zapomnieć. Wiele gier które kochałem dziś okazałyby się siermiężne. Podejrzewam, że takie Baldur's Gate szybko bym porzucił, a wiele sukcesów gier wiązało się z odpowiednim czasem w którym na nie trafiłem.
Jednak gdybym miał na nowo podejść do jakiś gier i miał pewność, że zauroczą mnie na nowo to z pewnością God of War bym chciał tak poznać.
Lepiej sprawdź poduszki
Skórożarłoczek skryty
Poziom: 42
REP.: 4028
Czytelnik
Skórożarłoczek skryty dodano: 17.10.2017 19:48 #5
FFX, Mass Effect trylogia, seria MGS, Kingdom Hearts 1, 2.
Zapomnienie gry to jedno, aczkolwiek jest jeszcze ta cała otoczka z tym związana. Przykładowo, kiedy przechodziłem FFX miałem wakacje i nie robiłem nic poza tym. Czyli totalnie odizolowałem się od rzeczywistości. Nie sypiałem, a jak już zasypiałem to z padem w rękach - budziłem się i grałem dalej, ze zmęczenia miałem halucynacje, że jestem w grze, albo że postać z gry ze mną gada. Przerwy od gry tylko na prysznic/toaletę i jedzenie(przed tv), żaluzje na oknach 24/7. To wszystko przyczyniło się do ogromnej immersji, której dzisiaj przy robocie i innych zajęciach zjebanej dorosłości nie doświadczę.
"If anyone is ever going to find his way in this world, he has to start by admitting that he doesn't know where the hell he is."
Firago
Poziom: 11
REP.: 1
Czytelnik
Firago dodano: 17.10.2017 21:32 #6
Super Mario 64, Dark Souls, Bloodborne.
Niczego mi nie braknie
Cherubinek
Poziom: 80
REP.: 55850
Czytelnik
Cherubinek dodano: 17.10.2017 22:16 #7
A ja to w The Last of Us bym zagrał znowu. Na szczęście dzięki sequelowi mam szansę w jakimś sensie spełnić to marzenie :-)
Dominus illuminatio mea et salus mea; quem timebo? Dominus protector vitae meae; a quo trepidabo?
Lepiej sprawdź poduszki
Skórożarłoczek skryty
Poziom: 42
REP.: 4028
Czytelnik
Skórożarłoczek skryty dodano: 17.10.2017 23:10 #8

Cherubinek napisał:

A ja to w The Last of Us bym zagrał znowu. Na szczęście dzięki sequelowi mam szansę w jakimś sensie spełnić to marzenie :-)

Nie ma to jak zakochać się w grze, a potem usłyszeć o kontynuacji :) Dzisiaj często można się martwić o jakiś remake lub kontynuację, ale ja wierzę, że akurat o ten tytuł możemy być spokojni.
"If anyone is ever going to find his way in this world, he has to start by admitting that he doesn't know where the hell he is."
dajpanrubla
Poziom: 51
REP.: 14178
Czytelnik
dajpanrubla dodano: 18.10.2017 02:18 #9
Wip3out/Wipeout Pure
Castlevania: SOTN
REZ,
Ninja Gaiden (Xbox),
Mario,
Tetris,
Yoshi's Island,
Dead or Alive 3,
Forza,
Tekken 2/3,
Contra,
Mortal Kombat,
The Chronicles of Riddick: Escape from Butcher Bay,
Ridge Racer (PSP),
Resident Evil 4
Resident Evil Remake
Resident Evil 2
Resident Evil 3
MGS (PSX)

Eternal Darkness (!)

// Edytowano 15 razy, ostatni raz 18.10.2017 o godz. 02:22

Objection!
Musiel
Poziom: 55
REP.: 12230
Czytelnik
Musiel dodano: 18.10.2017 11:05 #10
Kilka tytułów by się znalazło, ale najbardziej to chciałbym na nowo zagrać w FF X i znów poczuć magię tej gry oraz zagłębić się w świetną historię. Oczywiście nie mogę zapomnieć o momentach, które na zawsze utkwiły w pamięci jak choćby pierwszy pocałunek Tidusa i Yuny czy też zakończenie, które chwytało za serce.
retronagazie .eu
repip
Poziom: 73
REP.: 30421
Czytelnik
repip dodano: 18.10.2017 11:18 #11
Proszę mi nic nie wymazywać! Nie chce nic zmieniać, mam już pierwszy raz za sobą teraz pora na poziom expert!
www.retronagazie.eu
"Per Aspera Ad Astra"
badzejo
Poziom: 47
REP.: 4319
Czytelnik
badzejo dodano: 18.10.2017 19:02 #12
Chrono Cross
Final Fantasy IX
Zelda Wind Waker i Twilight Princess
Resident Evil 2
MGS
Parasite Eve 1 i 2
Coś by się pewnie jeszcze znalazło ale wymieniłem moje naj naj :D
Smerfuj się kto może
dajpanrubla
Poziom: 51
REP.: 14178
Czytelnik
dajpanrubla dodano: 19.10.2017 00:51 #13
Zapomniałem o parku Jurajskim. Mega gra :) Ja grałem na Pegasusku oczywiście tylko mi się zasilacz przegrzewał i nie ukończyłem :(

Velius
Poziom: 31
REP.: 850
Czytelnik
Velius dodano: 21.10.2017 11:19 #14
Phoenix Wright Ace Attorney

Sa jeszcze inne gry jak FF Tactics, Chrono Cross i Trigger albo FF7, ale jak tak mysle troche dluzej nad tym to jednak chce zeby zostaly w mojej pamieci, gralem w to jak mialem duzo wolnego czasu, mialem wiecej czasu na immersje i spedzanie z gra codziennie wielu godzin, teraz zapewne grajac po 2-3h dziennie max i z przerwami inaczej bym odebral te wspaniale pozycje.
ARS MAGNA
Princess Nue
Poziom: 47
REP.: 5976
Czytelnik
Princess Nue dodano: 25.10.2017 20:22 #15
Skyrim. Zelda Breath of the Wild. Troszeczkę Guild Wars 2.
Głównie przez ogromne światy. Te uczucie odkrywania kolejnych świeżych terenów jest jednym z najprzyjemniejszych doznań jakie gry wideo zdołały mi dostarczyć. Wspomniane pierwsze wejście na Throat of the World w Skyrimie, widok nieskończonego morza piasków w najnowszej Zeldzie, czy ruiny murów dawnego Ascalonu schowanego pośród jesiennych drzew w Guild Warsie 2. Piękne widoki na niepoznanych terytoriach.
Is this a good civilization?
Przejdź do strony

Strona

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych