SKLEP

Forum - Kąciki - Od graczy dla graczy - Mało znane gry godne polecenia

Przejdź do strony

Strona

wejdź na GraczOSTację i zagłosuj!
Tom19
Poziom: 67
REP.: 33459
Czytelnik
Tom19 dodano: 15.10.2017, 21:46 #1
Jak w temacie. Podajemy tytuły, które w natłoku produkcji AAA i nie tylko zostały przez nas ominięte. Obojętnie czy jest to nowa gra Indie, czy przedpotopowy tytuł z piątej generacji konsol lub produkcja wydana tylko na PC.

Proponuję podawać tytuł, rok wydania, sprzęt docelowy, gatunek. Oprócz tego kilka zdań zachęcających do wypróbowania produkcji a także kilka z kluczowych słów idealnie przedstawiających najlepsze cechy danej gry np: GĘSTY KLIMAT, PIĘKNA OPOWIEŚĆ, DOBRY HUMOR, CIEKAWE ZAGADKI, WYSOKI POZIOM TRUDNOŚCI, NIESAMOWITE ROZBUDOWANIE itd.

Podam przykład jednej z moich ulubionych gier

Sheep, Dog 'n' Wolf

PC, Psone
2001, zręcznościowa

Produkcja wyrwana wprost z kreskówek wytwórni Looney Tunes. Co mnie urzekło? Świetny humor i niebanalne zagadki! Dodatkowo dosyć trudne, jak na tak przyjemną dla oka cellshadingową oprawę. Pewne sytuacje rozbawiają do łez. Polecam dla ludzi, którzy cenią zabawną przygodę ze zwariowanymi zagadkami.

DOBRY HUMOR, CIEKAWE ZAGADKI.

//Edytowano 1 raz, ostatni raz 15.10.2017, 21:49

dajpanrubla
Poziom: 51
REP.: 14020
Czytelnik
dajpanrubla dodano: 15.10.2017 22:51 #2
Jedna z fajniejszych moim zdaniem gier na Nintendo Dual Screen. Chyba zupełnie zapomniana. Nie wiem dlaczego przeszłą bez echa, a może mnie pamięć myli?

Theresia: Dear Emile
http://www.ppe.p(...)/DS.html

Bardzo klimatyczny horror. Klasyczna gra labiryntowa z świetnym udźwiękowieniem. Coś pięknego.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 15.10.2017 o godz. 22:53

Velius
Poziom: 31
REP.: 850
Czytelnik
Velius dodano: 16.10.2017 14:05 #3
Divinity II The Dark Knight (PC, X360).

Gra od Larian Studios, twórcy obecnego Divinity Original Sin 1 i 2. Podszedlem do gierki w ciemno, bo akurat zaintrygowala mnie okladka i mialem ochote na jakiegos prostego rpg fantasy. Gierka wciagnela mnie na 100 godzin, grałem jak nałogowiec i musze powiedziec ze jest cudowna. Ciesze sie ze ogralem ja przed czytaniem opinii w necie bo oceny sa dosc niskie a najwiecej narzekania bylo na poprzednia wersje (TDK to poprawiona wersja + DLC).
Duzo płaczu tez bylo na zakonczenie podstawki, które konczy sie cliffhangerem a dla mnie bylo poprostu mega zaskoczeniem, to co twórcy wymyslili to poprostu miazga. Gra zdecydowanie warta ogrania.

Kilka gierek z Nintendo DS:

Z takich mniej znanych a "must have" to na DS Hotel Dusk Room 215, piekna historia, zdecydowania dojrzała gra, nie jakies nadprzyrodzone pierdoły albo lolitki, każdy fan kryminału powinien po to sięgnąć.

Z jrpg Shin Megami Tensei Devil Survivor na DS przeszlo jakos tak obok, a dla mnie to gra FENOMENALNA, moj ulubiony SMT.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 16.10.2017 o godz. 14:07

Ten człowiek od Nintendo
Rayos
Poziom: 57
REP.: 9762
Administrator
Rayos dodano: 17.10.2017 14:26 #4
Picross 3D na DSa i 3D 2 na 3DS
dajpanrubla
Czytelnik
dajpanrubla dodano: 18.10.2017 02:28 #5
Jedna z ładniejszych gier wyścigowych z PSOne. Bardzo fajna muzyka.

Motorhead

Może tak MediEvil 3?
RoDeN
Poziom: 44
REP.: 9946
Czytelnik
RoDeN dodano: 18.10.2017 08:13 #6
Nex Machina

Kolejna produkcja świetnego studia Housemarque. Gra całkiem świeża, bo z czerwca tego roku. Ten kto grał w Alienation czy Dead Nation wie czego się spodziewać.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 18.10.2017 o godz. 08:15

Ch*j z wami
Dżony
Poziom: 77
REP.: 34645
Czytelnik
Dżony dodano: 18.10.2017 09:05 #7
Z tym motorheadem to lekki żart.
Rozumiem że mógłbyć to jeden z twoich pierwszych racerów ale ta gra nawet w dniu premiery nie była piekna. Ot średniak jakich wtedy było wiele i prosze bez spiny bo akurat platformery i racery na szaraku ogrywałem wszystkie jakie tylko były łacznie z kupami typu test drive.
Os siebie tak na szybko to wrzuciłbym sleed storm choć on chyba nie jest mało znany. Śnieżne skutery od poźniejszych twórców ssxa oraz Sillent bomber czyli fabularny ala bomberman z w iście japońskich klimatach.
Polecam tez Ripin riders na DC czyli snowboard od twórców dwóch pierwszych coolboarders choć dziś ta gra napewno nie robi już takiego wrażenia jak na premiere
dajpanrubla
Czytelnik
dajpanrubla dodano: 18.10.2017 10:27 #8
Technicznie jak na możliwości PSOne to całkiem niezła była. W PSX Extreme się zachwycali bo był tryb 60fps.
retronagazie .eu
repip
Poziom: 73
REP.: 30381
Czytelnik
repip dodano: 18.10.2017 10:56 #9

Cytat:

Technicznie jak na możliwości PSOne to całkiem niezła była. W PSX Extreme się zachwycali bo był tryb 60fps.

W PE Ściera (i słusznie) długo potem jeszcze chwalił OST z tej gry. Ale nie pamiętam by wspominał samą gre, ot muzyka wpada w ucho ;)

Cytat:

Polecam tez Ripin riders na DC czyli snowboard od twórców dwóch pierwszych coolboarders choć dziś ta gra napewno nie robi już takiego wrażenia jak na premiere

W PAL jakby kto chciał gra nazywa się Snow Surfers, ogrywałem rok temu, nadal dobra, ale uboga w zawartość, czysty arcade tamtych czasów, recenzja jakby kto chciał http://www.retro(...)surfers/

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 18.10.2017 o godz. 10:58

www.retronagazie.eu
KamilossPL
Poziom: 45
REP.: 3477
Czytelnik
KamilossPL dodano: 18.10.2017 17:34 #10
Alpha Protocol. Fajna skradanka od Obsidianu w ktorej wybory przez nas podjete maja naprawde spory wplyw na rozgrywke. Mam nadzieje ze w koncu pokusza sie o druga czesc.
dKc
Poziom: 63
REP.: 17617
Czytelnik
dKc dodano: 18.10.2017 18:38 #11
Hue i Sky Force Anniversary

Obydwie gry są w Plusie i obydwie robią pozytywne wrażenie. TO małe gry.
Pierwsza jest grą logiczną w której operujemy kolorami. Indie'owość tejże gry (fabuła dodana do gry logicznej) przywodzi na myśl takie tytuły jak Braid czy Fez. Bardzo ciekawa produkcja ze stopniowanym coraz wyżej poziomem trudności.
Druga to teoretycznie zwykły shooter w którym lecimy stateczkiem w górę, a w praktyce wymagająca dość dużego zaangażowania gra zręcznościowa. Wizualia stoją na dość dobrym poziomie. Grafika jest 3D, z ciekawymi animacjami, np pokrywa od bazy, która wyskakuje do góry i leci "w nas" pokazujac fajny efekt trójwymiarowości.
OldschoolGamer
Poziom: 34
REP.: 1656
Czytelnik
OldschoolGamer dodano: 18.10.2017 18:47 #12
Mało znana, świetna zręcznościówka od popularnej firmy.

Ostatnio Ubisoft robi lepsze indory, niż gry AAA.
łatwo osądzać, trudniej zrozumieć
MSaint
Poziom: 53
REP.: 13218
Czytelnik
MSaint dodano: 26.10.2017 21:05 #13
Evoland - wesoła i krótka gierka, która co i rusz się zmienia, pokazując ewolucję gier, głównie z gatunku rpg. Gameplay co chwilę się zmienia: z zeldowego na jrpg a potem na hack'n'slash rodem z Diablo. Jak będzie gdzieś tanio, to polecam spróbować.
https://www.youtube.com/user/MSaint
@ Valoo
Poziom: 26
REP.: 312
Czytelnik
@ Valoo dodano: 04.11.2017 19:37 #14

Dżony napisał:

Z tym motorheadem to lekki żart.
Rozumiem że mógłbyć to jeden z twoich pierwszych racerów ale ta gra nawet w dniu premiery nie była piekna. Ot średniak jakich wtedy było wiele

To zależy kto jaki ma gust. Ogrywałem ten tytuł na PC i też dobrze go wspominam. Może nie była to gra wybitna, ale dzięki swojej prostocie i świetnej muzyce zapadła mi w pamięci lepiej niż wiele innych z tego okresu :)
Ak-47
Poziom: 31
REP.: 256
Czytelnik
Ak-47 dodano: 04.11.2017 20:55 #15

dKc napisał:

Hue i Sky Force Anniversary

Obydwie gry są w Plusie i obydwie robią pozytywne wrażenie. TO małe gry.
Pierwsza jest grą logiczną w której operujemy kolorami. Indie'owość tejże gry (fabuła dodana do gry logicznej) przywodzi na myśl takie tytuły jak Braid czy Fez. Bardzo ciekawa produkcja ze stopniowanym coraz wyżej poziomem trudności.
Druga to teoretycznie zwykły shooter w którym lecimy stateczkiem w górę, a w praktyce wymagająca dość dużego zaangażowania gra zręcznościowa. Wizualia stoją na dość dobrym poziomie. Grafika jest 3D, z ciekawymi animacjami, np pokrywa od bazy, która wyskakuje do góry i leci "w nas" pokazujac fajny efekt trójwymiarowości.

Akurat jesli chodzi o sky force to się zgodzę. Gameplay rodem z automatów miła przyjemna nawet muzyka wpada w ucho. Na wyższych poziomach trudna jak cholera :)
Przejdź do strony

Strona

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych