Forum - Platforma - Sony - PSX/PSone/PS1: Czyli dyskusję na temat konsoli, gier, wspominamy i nie tylko

"Do boju,do boju!! moi lordowie!!"
Fox460
Poziom: 79
REP.: 53022
Czytelnik
Fox460 dodano: 13.10.2017, 16:03 #1
Jak w temacie wszystko co związane z tą konsolą, każdy gatunek gier, wspomnienia jakie wiążecie z tą konsolą. A nawet w co obecnie gracie na PSXa !!. Przy okazji możemy sobie polecać tytuły, wypisywać znane lub mniej znane, albo w ogóle nie znane nam tytuły.

Przy okazji prośba dla ws jakie gierki byście polecili na PSXa !! aktualnie ograłem już:

Fighting FOrce
Crash Bandicoot 1 i 2
Dino Crisis 1 i 2
Hercules: the Action Game
Resident Evil
Tekken 1 i 2
CT Spoecial FOrces
Gran Turismo
Loaded
Nightmare Creatures
Spyro The Dragon
Syphon FIlter
Jackie Chan Stuntmaster

A do ogrania mam :
Disruptor
Colony Wars 1,2,3
Soul of the Samurai
Harvest Moon
Judge Dreed
Iron Man - X-O Manowar in Heavy Metal
Spot Goes To Hollywood
Martian Gothic Unification
Perfect Weapon
Klonoa: Dood To Pahntomile
Dragon Valor
Spyro 2

Wypisujcie jakieś ciekawe gry, oprócz kontynuacji, bo wiem że muszę ograć np: Crasha 3 i Warped itd: każdy gatunek mile widziany. Jeszcze kiedyś miałem na oku taką gierkę coś jak Dark Souls/Demon's Souls tylko na PSXa z oczu bohatera, bardzo trudna gra to była. Jakby ktoś wiedział o co kaman to pisać plus swoje propozycję gier na PSXa.
Street Fighter Ex Plus Alpha
Strinder 2
Syphon FIlter ,2,3
G-Police
"Czas na odrobinę chamstwa i brutalności!!."
Gość
Gość
krzychu007 dodano: 13.10.2017 16:23 #2
Na dzień dzisiejszy mogę polecić MediEvil 1 (teraz go właśnie ogrywam), Parasite Eve 1-2 (survival horror z elementami RPG, z czego "dwójka" mechaniką jest podobna do klasycznych Residentów), Oddworld Abe's Exoddus, Silent Hill 1 (jak skończę MediEvil, to zabieram się za tą grę), Final Fantasy VIII (jRPG, nie wiem czy Ci podejdzie, ale ja tą grę uważam za jedną z najlepszych na PSXa). O Tekkenie 3, Crash Team Racing czy Spyro: Year of the Dragon nie piszę, bo to oczywistość.

" Jeszcze kiedyś miałem na oku taką gierkę coś jak Dark Souls/Demon's Souls tylko na PSXa z oczu bohatera, bardzo trudna gra to była"

Pewnie Ci chodzi o King's Field (trylogia, za którą odpowiada sam FromSoftware), ale nie wiem czy dobrze myślę.
Należę do rasy starożytnych smoków
Gomlin
Poziom: 77
REP.: 35041
Czytelnik
Gomlin dodano: 13.10.2017 16:41 #3
Tombi 2! I żadna inna przygodówko-zręcznościówka nie będzie dla Ciebie już taka sama Mrugnięcie

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 13.10.2017 o godz. 16:44

Fox460
Czytelnik
Fox460 dodano: 13.10.2017 17:37 #4
OOoo Kings FIeld 1,2,3, na PSXa, no i faktycznie jest to jedna z pierwszych gier od From Software !!. Tobal też właśnie zapisałem, bo kiedyś miałem zapisaną do listy ogrania. Śmieszna sytuacja bo wersja NTSC nazywa się Tombi a wersja PAL to Tomba MrGreen

Reszta gier Krzycha na liście już się znajduję.

To może ja pokaże zaktualizowana listę, no i może coś się jeszcze znajdzie....

Apocalypse
Disruptor
Colony Wars 1,2,3
Soul of the Samurai
Harvest Moon
Judge Dreed
Iron Man - X-O Manowar in Heavy Metal
Spot Goes To Hollywood
Martian Gothic Unification
Perfect Weapon
Dead Or Alive
Klonoa: Dood To Pahntomile
Dragon Valor
Spyro 2
Spyro: Year of the Dragon
Street Fighter Ex Plus Alpha
Strinder 2
Syphon FIlter ,2,3
G-Police
Alien: Resurection
Ape Escape
Armored Core
Bloody Roar
C-12 final Resistance
Castlevenia Chronicles /Syphony of the Night
Crash Bandicoot: Warped
Crash Bandicoot 3/ Team racing
Crusader: No remorse
Duke Nukem: Time To Kill
Fear Effect 1 i 2
Kings Field 1,2,3,4
Medal of Honor
MediEvil 2
Mortal Kombat 4
Moto Racer 1 i 2
Oddworld: Abe's Exoddus
Rayman 1,2,3
Ridge Racer
ROad Rush 3D
Road Rash: Jailbreak
Silent Hill
Soul Blade
Spyro 2
Tekken 3
Tenchu: Silent Assassin
Tomba 1 i 2
Twisted Metal 1 i 2
Driver 1 i 2
Gran turismo 2
Vergant Story
40 Winks
Countdown Vampires

COś jeszcze MrGreen
Lepiej sprawdź poduszki
Skórożarłoczek skryty
Poziom: 44
REP.: 4408
Czytelnik
Skórożarłoczek skryty dodano: 13.10.2017 20:04 #5
Finale może jakieś? Siódemka chociażby, ale chyba Ciebie nie kręcą skoro na liście brak, a to dość popularne gry. MGS? Dark Stone?
"If anyone is ever going to find his way in this world, he has to start by admitting that he doesn't know where the hell he is."
Fox460
Czytelnik
Fox460 dodano: 13.10.2017 20:50 #6

Skórożarłoczek skryty napisał:

Finale może jakieś? Siódemka chociażby, ale chyba Ciebie nie kręcą skoro na liście brak, a to dość popularne gry. MGS? Dark Stone?

OOOOOOo Dark Stone klonik Diablo w 3D grałem na PC w to kiedyś, jeżeli będzie problem na PC z odpaleniem ,to dam znak kuzynowi aby na giermaszach w UK za tym się oglądał.
Niestety ale jRPG to nie moja brocha.

A wy w coś gracie ?? pamiętajmy że nie chodzi tu o temat "CO MI DORADZICIE", tylko ogólny temat o PSX i jego świetnych grach.
Velius
Poziom: 33
REP.: 971
Czytelnik
Velius dodano: 13.10.2017 21:15 #7
Ehh pisalem posta z 10 minut i sie forumek zmulil przy pisaniu i przepadlo, wale to, nie dam rady znowu, moze potem Unhappy

Napisze tylko ze dla mnie gra wszechczasów do dzisiaj jest Final Fantasy Tactics, skonczylem chyba z 50 razy roznymi kombinacjami klas, a gierke poznalem dzieki PSX Extreme.
Lepiej sprawdź poduszki
Skórożarłoczek skryty
Poziom: 44
REP.: 4408
Czytelnik
Skórożarłoczek skryty dodano: 13.10.2017 21:24 #8
Ja ogrywam obecnie FFIX, ale na PS4, bo szarak w ojczyźnie. Czasami mnie nachodzi na coś starszego, ale trzeba nadrabiać wielką kupę wstydu Unhappy
Jeszcze mi się przypomniało znakomite Legacy of Kain Soul Reaver :) A na deser Tony Hawk's Pro Skater, Coolboarders, Akuji The Heartless.
"If anyone is ever going to find his way in this world, he has to start by admitting that he doesn't know where the hell he is."
Fox460
Czytelnik
Fox460 dodano: 15.10.2017 12:35 #9
Ja zaś zacznę grać w klonoe mam nadzieje że mi się spodoba MrGreen. To jest znowu ta gra z typu "była nie zauważona, nie odniosła dużego sukcesu, ale zapisała się na kartach SONY"
Tylko bijatyki i multiplayer.
eito
Poziom: 54
REP.: 2731
Czytelnik
eito dodano: 16.10.2017 07:58 #10
Silent Bomber to była gierka
FORZA JUVE
The one who chases after Death
w0t
Poziom: 56
REP.: 3854
Czytelnik
w0t dodano: 17.10.2017 14:05 #11
Ja polecam od siebie Suikoden 1 i 2,final fantasy 6 do 9 oraz oczywiście tactics :), breath of fire 4, tenchu 1 i 2 (dwojeczka miała fajny edytor, szkoda że ograniczony w pewnym sensie), o Tombach już było pisane, Gran Turismo 2,syphon filter trylogia, tyle na szybko z pamięci pewnie by dużo więcej się znalazlo
Fox460
Czytelnik
Fox460 dodano: 27.10.2017 15:09 #12
Właśnie nabyłem Gran Turismo 2 MrGreen no będzie granie, grałem w to kiedyś ze znajomym u niego, oraz u siebie w domu pożyczone od kolegi miałem. Pamiętam jak ja wybrałem Mini Cooper a znajomy wybrał jakieś super auto sportowe MrGreen. Oczywiście ja wygrałem, bo on wybrał krętą trasę, a nim on się rozpędził to ja bez problemu wbijałem w każdy zakręt bez większego hamowania. Oczywiście nim on się rozpędził, to już musiał hamować MrGreen. Pamiętam to jego zdziwienie na twarzy, jakby to było wczoraj MrGreen.
younglandsberg
Poziom: 40
REP.: 698
Czytelnik
younglandsberg dodano: 03.11.2017 22:50 #13
Zanim rok temu nabyłem ps4, postanowiłem podłączyć na próbę skitranego na pawlaczu PSX'a, żeby zobaczyć, czy dalej mnie to jara. Niestety, mój szarak już się nie uruchamiał, ale nabyłem używkę za szalone 35 zł na allegro (tanio, bo golas, bez kabli i niczego, ale to miałem i tak). Wśród starych gier na pierwszy ogień poszedł Metal Gear Solid, za każdym razem bawi tak samo, nawet po latach to jak przełamuje czwartą ścianę robi wrażenie, przynajmniej na mnie. Potem, jak już się wciągnąłem, to FFIX, kapitalna. Dalej Front Mission 3, MedieVil, Fear Effect (dwójki nie grałem, ale z pewnością też sztos), Resident Evil 2, kilka seryjek w Gran Turismo 2 (to zabawne, ze można się tam przejechać swoim autem, bo są tam np. takie szlagiery polskich szos jak audi a4 b5, BMW e39, BMW e46, Fiat Punto czy Honda Civic V). To wciąż moja ulubiona ścigałka, bo nie gram po sieci, a w Driveclub na dwóch nie możnaUnhappy z kumplem zaliczyłem jeszcze trochę partyjek w Worms Armageddon, przeszedłem Medievil i trochę poszarpałem w Crasha 3. Ciągle czekam aż znajdę trochę czasu, żeby ukończyć Broken Sword 2, jeśli ktoś lubi takie klimaty point n click, to klasyk nad klasyki. Tekkena 3 odpalam wciąż, jak przychodzi bratanek żony, bo na mk xl jest jeszcze za mały. Swoją "karierę" retro zakończyłem na Vagrant Story. Mam jeszcze kilka gier, ale nie przeszły próby czasu. Te wymienione polecam każdemu. WARTO! Oprócz tego sam poluję jeszcze na Tombi, Alundra (pierwsza część) i Legacy of Kain (też jedynka). Te dwuwymiarowe wolę od oryginałów i każdemu polecam, ale cena odstrasza.

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych