Forum - Hyde Park - Hobby - Astronomia

Kimi is a legend...a champion on and off the track
dexx
Poziom: 86
REP.: 32693
Czytelnik
dexx dodano: 13.10.2017, 14:11 #1
Pogadamy tu może o astronomii ?

Wrzucam ciekawy ostatnio artykuł że chcemy znowu na Księżyc wrócić.

http://kosmo(...)ksiezyc/
Należę do rasy starożytnych smoków
Gomlin
Poziom: 77
REP.: 35041
Czytelnik
Gomlin dodano: 13.10.2017 15:22 #2
Nie wiem czy pamiętasz jak sobie kiedyś kupiłem teleskop. Do dziś nic w nim nie widziałem - największa strata hajsu jaką sam sobie zaserwowałem - z własnej nieprzymuszonej woli. Tuba wciąż leży i tylko zagradza, może kiedyś upchnę chociaż za 6-7 dyszek...

W tym roku zakupiłem sobie lornetkę i widziałem dużo więcej niż przez teleskop. Głównie patrzyłem na księżyc i nawet jako tako kraterki było widać, fajna sprawa.
Lornetka Delta Optical Silver 10x50
Żadne cudo ale do najbardziej prymitywnych i amatorskich obserwacji się nadaje ;]
Lepiej sprawdź poduszki
Skórożarłoczek skryty
Poziom: 44
REP.: 4408
Czytelnik
Skórożarłoczek skryty dodano: 13.10.2017 18:30 #3
Mnie zawsze zastanawiało umieszczenie informacji o ludziach i Ziemi na sondzie Voyager. Nie podobał mi się nigdy ten pomysł, żeby wysyłać gdzieś w głębiny wszechświata zaproszenie do nas.

Ciekawy dokument o wahadłowcach.
"If anyone is ever going to find his way in this world, he has to start by admitting that he doesn't know where the hell he is."
MGS for life!!!!!
Gab06
Poziom: 74
REP.: 20270
Czytelnik
Gab06 dodano: 18.10.2017 15:03 #4
Mnie ostatnio zaciekawił temat płaskiej ziemi i tych wszystkich przekonanych o tym ludzi, którzy próbują wszystkim wytłumaczyć, że jest tak, a nie inaczej. Szkoda tylko, że płasko-ziemcy nie mają ani jednego dowodu, który dałby hint do tego, że żyjemy w gigantycznym akwarium :) pozdrowionka dla płasko- ziemców!
Wałs0raj
Poziom: 53
REP.: 2995
Czytelnik
Wałs0raj dodano: 20.10.2017 16:25 #5

Skórożarłoczek skryty napisał:

Mnie zawsze zastanawiało umieszczenie informacji o ludziach i Ziemi na sondzie Voyager. Nie podobał mi się nigdy ten pomysł, żeby wysyłać gdzieś w głębiny wszechświata zaproszenie do nas.

Ciekawy dokument o wahadłowcach.

A czemu nie? Boisz się obcych? MrGreen
Lepiej sprawdź poduszki
Skórożarłoczek skryty
Poziom: 44
REP.: 4408
Czytelnik
Skórożarłoczek skryty dodano: 26.10.2017 23:45 #6
Reapery przylecą i stwierdzą, że istniejemy po nam pozwalają, i zgimiemy bo tego żądają :b
"If anyone is ever going to find his way in this world, he has to start by admitting that he doesn't know where the hell he is."
Stanowię zagrożenie dla innych
MałyTimmy
Poziom: 69
REP.: 10767
Czytelnik
MałyTimmy dodano: 03.03.2018 15:32 #7

Gomlin napisał:

Nie wiem czy pamiętasz jak sobie kiedyś kupiłem teleskop. Do dziś nic w nim nie widziałem - największa strata hajsu jaką sam sobie zaserwowałem - z własnej nieprzymuszonej woli. Tuba wciąż leży i tylko zagradza, może kiedyś upchnę chociaż za 6-7 dyszek...

W tym roku zakupiłem sobie lornetkę i widziałem dużo więcej niż przez teleskop. Głównie patrzyłem na księżyc i nawet jako tako kraterki było widać, fajna sprawa.
Lornetka Delta Optical Silver 10x50
Żadne cudo ale do najbardziej prymitywnych i amatorskich obserwacji się nadaje ;]

Ziemia jest płaska, dlatego teleskop nie działa.
Ak-47
Poziom: 47
REP.: 3825
Czytelnik
Ak-47 dodano: 06.03.2018 15:44 #8

Gab06 napisał:

Mnie ostatnio zaciekawił temat płaskiej ziemi i tych wszystkich przekonanych o tym ludzi, którzy próbują wszystkim wytłumaczyć, że jest tak, a nie inaczej. Szkoda tylko, że płasko-ziemcy nie mają ani jednego dowodu, który dałby hint do tego, że żyjemy w gigantycznym akwarium :) pozdrowionka dla płasko- ziemców!

Dzięki tobie też zacząłem się z ciekawości zagłębiać w ten temat. Niestety niektórych nawet na poważnie nie można brać, bo jak słucham gościa który się koronował na króla Lechii, to aż mam podejśc i wykrzyczeć mu w twarz WTF man?
https://twitter.com/Lukasz580
Należę do rasy starożytnych smoków
Gomlin
Poziom: 77
REP.: 35041
Czytelnik
Gomlin dodano: 06.03.2018 16:22 #9

Cytat:

Ziemia jest płaska, dlatego teleskop nie działa.

Już opchnąłem - teraz kto inny się martwi czy działa lub czy wszystko jest płaskie.
Lornetka mi teraz super służy i działa jak należy bez względu co jest tam płaskie

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych