Forum - Platforma - Sony - Seria Metal Gear Solid

Przejdź do strony

Strona

Kupię trochę czasu.
HPL133
Poziom: 40
REP.: 654
Czytelnik
HPL133 dodano: 12.10.2017, 22:31 #1
Jako że nie ma jeszcze tematu dla serii wszech czasów, zapraszam wszystkich fanów i tych którzy dopiero zaczynają
Wszystko związane z serią mile widziane.

sejfer
Poziom: 69
REP.: 7572
Czytelnik
sejfer dodano: 14.10.2017 09:19 #2
Uwielbiam tą serie szkoda że pewnie nie powstanie już nic wartościowego z tego uniwersum.
W piątce poszli nie potrzebnie w otwarty świat i to zaszkodziło fabule z Ocelota zrobili kogoś innego a Miller stał się zgorzkniałym kaleką.
Rise
Poziom: 42
REP.: 3616
Czytelnik
Rise dodano: 15.10.2017 12:47 #3
Wielka szkoda, co stało się z fabułą MGS V: The Phantom Pain, gdzie wręcz "odrzuca wątki MGS V :GZ" Gra fabularnie zaledwie w 20 % jest ukończona. O szerszy kontekst tejże kwestii wspomina Shinkawa. Gra odrzuciła swój motyw przewodni, a cały projekt od premiery GZ w marcu 2014 r. był stagnacji. Warto przeanalizować konflikt "Kojima-KOnami" i spojrzeć na to z innego punktu widzenia.
Kupię trochę czasu.
HPL133
Czytelnik
HPL133 dodano: 15.10.2017 16:27 #4
[quote="Rise"]Wielka szkoda, co stało się z fabułą MGS V: The Phantom Pain, gdzie wręcz "odrzuca wątki MGS V :GZ" Gra fabularnie zaledwie w 20 % jest ukończona. O szerszy kontekst tejże kwestii wspomina Shinkawa. Gra odrzuciła swój motyw przewodni, a cały projekt od premiery GZ w marcu 2014 r. był stagnacji. Warto przeanalizować konflikt "Kojima-KOnami" i spojrzeć na to z innego punktu widzenia.[/quyote]

Szkoda że MGS zakończył się w taki sposób. Patrząc przez pryzmat drugiej części gry która dzieje się w Afryce, w ktorej praktycznie fabuła się kończy. Misje niczego nie wnoszą już do samego końca. Dla mnie wątek urwany zanim się własciwie rozkręcił. Wielka szkoda bo to mogła być niesamowita gra. Wydaje mi się że Kojima chcial popełnić dzieło życia niestety tarcia miedzy nim i Konami o budżet zniszczyły marzenia o najlepszym i najpiekniejszym MGSie. Pozostało nam liczyć tylko na jakieś remastery bo to co Konami wyprawia teraz z serią, woła o pomstę do nieba.
sejfer
Czytelnik
sejfer dodano: 15.10.2017 18:50 #5
Tylko kto miał by zrobić te remastery komami olało rynek konsolowy ograniczyli się do PES i koszmarka zwanego survive a fox engine się tylko marnuje.
Kupię trochę czasu.
HPL133
Czytelnik
HPL133 dodano: 15.10.2017 22:51 #6
Właściwie istnieje coś na kształt remakeu Snake Eatera na Fox Engine. Tyle że na te ich zasrane automaty Pachinko. Myślę że gdyby Konami przeniosło środki z tego gniota którego teraz produkują; zresztą i tak po najmniejszej lini oporu, wyciskając ostatnie soki z Phantom Paina, na Remake MGS III mielibyśmy murowany hit. Ale widzocznie w zarządzie K. siedzi ktoś kto strasznie nie cierpi Snake'a, inaczej nie potrafie sobie tego wytłumaczyć.
sejfer
Czytelnik
sejfer dodano: 16.10.2017 08:25 #7
Snake Eatera na Fox Engine to chyba parę filmików a trzeba by cała mechanikę przenieść jakoś sensownie zbudować od nowa lokalizacje.
Wydaje mi się że u nich nie ma już nikogo kto mógł by się tego podjąć i miał wystarczającą sile przebicia żeby sypnęli kasą.
ElLirogono
Poziom: 43
REP.: 2197
Czytelnik
ElLirogono dodano: 18.11.2017 21:03 #8
Potrzebuję pomocy specjalistów :-)

Do tej pory nie miałem styczności z serią poza obejrzeniem 1,5 minuty gry kolegi MGS:IV na PS3, ale słyszałem oczywiście mnóstwo dobrego.
Zacząłem grać 2 dni temu w MGS:V i prolog zrobił na mnie niezłe wrażenie, ale czuję się mocno pogubiony... Myślałem, że dokupię Ground Zeros, żeby się poorientować trochę lepie zanim wejdę w otwarty świat, ale dopiero przed chwilą zobaczyłem, że MGS: HD Collection było też wydane na X360, którego posiadam. Nie mam natomiast PS3 i nie ogram pewnie nigdy MGS: IV.
Czy w związku z tym jest sens przechodzić 3 części na X360, czy teraz na świeżaku nie zrobią takiego wrażenia i powinienem sobie odpuścić i spróbować połapać się w MGS: V?
Pracuję, mam rodzinę, więc z czasem średnio. Jeżeli mam już poświęcić ogromną ilość czasu, to chciałbym, żeby to odpłaciło mi mocnymi wrażeniami. W grach najbardziej kręci mnie klimat i fabuła. Gameplay ma po prostu nie utrudniać. Grafika może być jak z Undertale, chociaż nie przepadam za wczesnym 3d. Dźwięk może nie istnieć i niestety często jest ustawiony bardzo cicho, żeby nie obudzić dzieci, albo nie przeszkadzać żonie. Inna sprawa, że za 3-4 miesiące przeprowadzam się do domu, gdzie będzie specjalny pokój pod multimedia w tym granie.
Tak więc pytanie nr 1: warto się cofać do wcześniejszych części, czy pierw zobaczyć czy podejdzie mi V część? warto MGSV: GZ? a może w ogóle mam kupić PS3 dla samego MGSIV, bo gra jest taka dobra? :-)
pytanie nr 2: grać teraz, czy czekać aż będę mógł docenić dźwięk, bo bez tego gry b. dużo tracą?

Dzięki!
Kupię trochę czasu.
HPL133
Czytelnik
HPL133 dodano: 19.11.2017 10:06 #9
Witam!
Odpowiedź na pytanie pierwsze będzie nieco zagmatwana. Więc musimy zacząć od chronologii serii. Początek historii Big Bossa to MGS 3 : Snake Eater. > MGS : Peace Walker > MGS : Ground Zero > MGS V historia kończy się grami z serii Metal Gear (bez Solid). Metal Gear Solid , Metal Gear Solid 2 i Metal Gear Solid 4 dzieją się w czasach nam współczesnych i niedalkiej przyszłości. Teraz wszystko zależy od Ciebie. Wiadomo że umkną Ci wszystkie smaczki w V jeśli zaczniesz od niej. Warto też poznać przed zagraniem w V historię Big Bossa. Musisz też zdawać sobie sprawę że MGS V to najgorszy MGS pod względem fabularnym ale majstersztyk pod względem gameplayu. Gra niedokończona, ktorej prawdziwe zakończenie znajduje się na bonusowej płycie z dodatkami.
Osobiście polecam zapoznać się chociaż z trzecią częścią MGS która jest absolutnie najlepszą odsłoną serii.
Jeśli chodzi o drugie pytanie to MGS oprócz historii równie dobrze stoi soundtrackiem. Więc jeśli chcesz docenić go w pełni polecam dobre słuchawki:)
Lepiej sprawdź poduszki
Skórożarłoczek skryty
Poziom: 44
REP.: 4408
Czytelnik
Skórożarłoczek skryty dodano: 19.11.2017 13:22 #10

ElLirogono napisał:

Tak więc pytanie nr 1: warto się cofać do wcześniejszych części, czy pierw zobaczyć czy podejdzie mi V część? warto MGSV: GZ? a może w ogóle mam kupić PS3 dla samego MGSIV, bo gra jest taka dobra? :-)

Jeśli kręci Ciebie klimat, fabuła i mocne wrażenia - warto, i to bardzo. Każdy MGS jest głęboki i napakowany emocjami. Najlepiej w Twojej sytuacji, będzie przeczytać recki, obejrzeć kilka filmików na youtube o częściach, które Ciebie (za)interesują, i do których będziesz mógł się cofnąć.

Jeśli wspomniana przez Ciebie PS3 nie będzie problemem, to czemu nie. Ja bym jednak z MGS 4 poczekał na sam koniec, co w Twojej sytuacji i tak jest na rąsię, bo ta część sporo domyka, więc lepiej żebyś zaczął od innych. Chciałbym też Ciebie zachęcić do przejścia MGS z PSXa, którego możesz ograć na blaszaku, bądź nawet lepiej (powołując się na chęć kupna PS3) - kup sobie Game Cube i ograj MGS Twin Snakes, który jest remakiem MGS z PSX, więc graficznie nieco bardziej zachęci (chyba że dla Ciebie to nie będzie jakimś problemem). Generalnie cofnij się jak najdalej możesz, zyskasz na poznaniu serii i będziesz szedł z duchem czasu, poprawiając sobie grafikę i jakość z gry na grę.

ElLirogono napisał:

pytanie nr 2: grać teraz, czy czekać aż będę mógł docenić dźwięk, bo bez tego gry b. dużo tracą?

Poczekaj. Jeśli chodzi o efekty dźwiękowe, to jest gra gdzie masz być duchem (w większości). W takiej sytuacji skradanie się i wsłuchiwanie w rozmowy strażników, otoczenie itp. będzie Hajtową truskawką na torcie.
Co do muzyki, dla mnie w niektórych grach jest dodatkiem, a w niektórych pełni rolę mostu między Tobą a grą, pomaga się lepiej zagłębić i otworzyć emocjonalnie. Seria MGS posiada tego mnóstwo. Wyciska z ludzi łzy, wprowadza niepokój, napięcie.
"If anyone is ever going to find his way in this world, he has to start by admitting that he doesn't know where the hell he is."
dampe
Poziom: 58
REP.: 5607
Czytelnik
dampe dodano: 19.11.2017 13:37 #11
Ciekawe czy Konami coś zapoda na 20-lecie MGS'a w następnym roku? Mogliby wreszcie wydać wszystkie kanoniczne części w jednym pakiecie.
int main( int, char** ) try { throw std::logic_error( myCode() ); }
catch( const std::exception& e ) { puts( e.what() ); } ///:~
Kupię trochę czasu.
HPL133
Czytelnik
HPL133 dodano: 19.11.2017 13:52 #12
Jedyna rzecz którą bym od tych chujków był w stanie jeszcze kupić. Ale wydaje mi się że najwiekszym problemem w tym wypadku byłaby platforma. Przecież nie wydadzą kilku tytułów na PS 3 i jednego na PS 4. Ja w tą firmę już nie wierze kompletnie.
Poza tym gdyby patrzeć od samego poczatku serii to w tym roku Metal Gear obchodzi 30 - lecie.
Lepiej sprawdź poduszki
Skórożarłoczek skryty
Poziom: 44
REP.: 4408
Czytelnik
Skórożarłoczek skryty dodano: 19.11.2017 14:16 #13
Cała seria, wszystkie gry. Materiały bonusowe, arty. Wszystko w jednym pudle. :)

"If anyone is ever going to find his way in this world, he has to start by admitting that he doesn't know where the hell he is."
dampe
Poziom: 58
REP.: 5607
Czytelnik
dampe dodano: 19.11.2017 14:33 #14
Trzeba liczyć na ich pazerność na kasę. Stosunkowo małym nakładem finansowym mogliby wyciągnąć z takiego pakietu konkretne pieniądze.
Na 30-lecie MG w tym roku nie liczyłem, bo to za krótki czas od zakończenia prac nad MGSV by byli w stanie wszystko przeportować i dostosować do obecnych standardów.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 19.11.2017 o godz. 14:36

int main( int, char** ) try { throw std::logic_error( myCode() ); }
catch( const std::exception& e ) { puts( e.what() ); } ///:~
ElLirogono
Poziom: 43
REP.: 2197
Czytelnik
ElLirogono dodano: 19.11.2017 16:32 #15
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Strasznie to zagmatwane z kolejnością i nazwami.
Z tego co rozumiem w HD Collection wchodzą:
- Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty
- Metal Gear Solid 3: Snake Eater
- Metal Gear Solid: Peace Walker
A dodatkowo w części 3:
- Metal Gear
- Metal Gear 2: Solid Snake

Czyli oprócz tego jeszcze z PSXa Metal Gear Solid (tak po prostu bez żadnych dodatkowych słów czy cyferek) - ale w to grać dopiero po MGSV?
Różnie ludzie i portale piszą o tej kolejności, ale przynajmniej wszyscy potwierdzają, że na początku MGS3 :-)

Skoro udźwiękowienie jest takie potrzebne, to jeszcze się wstrzymam - granie na słuchawkach odpada, bo muszę słyszeć, jakby któreś dziecko wołało w nocy. Niedawno przechodziłem pierwszego Thiefa i strasznie brakowało możliwości ustawienia głośnie (swoją drogą niesamowita gra... po prostu niesamowita - bardzo polecam jeśli ktoś jeszcze nie grał; są mody 'modern PC')

O co chodzi z tym zakończeniem na bonusowej płytce? Z tego co przed chwilą doczytałem to była ona dodawana do edycji kolekcjonerskich, ale czy to znaczy, że nie można tego zdobyć normalnie?

Jeszcze raz dzięki
Przejdź do strony

Strona

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych