Forum - Platforma - Inne - Pad (kontroler) do tabletu - smartfona

Viqing
Poziom: 75
REP.: 54164
Czytelnik
Viqing dodano: 12.10.2017, 00:45 #1
Tutaj możemy dzielić się doświadczeniami z kontrolerami do urządzeń mobilnych. Brakuje mi fachowych miejsc z poradami na ten temat, a coraz więcej gier na Andka/iOS obsługuje coraz szerszą gamę wszelakich kontrolerów, więc temat rozwojowy.

Osobiście używam w swoim tablecie z Androidem 4 pada DUALSHOCK 3 (PS3) podpiętego kablem z przejściówką USB. Gram w Asphalt 8 i sprawdza się dobrze. Nie jest to może zbyt komfortowe rozwiązanie, ale na pewno ekonomiczne i proste do wdrożenia (podłączasz i grasz), bo system go automatycznie wykrywa i nie wymaga root-owania sprzętu. Poza tym grając mobilnie czuję się jak w domu trzymając wysłużonego pada z ulubionej konsolki :) Nie zauważyłem też jakiegoś znacznego spadku wytrzymałości baterii w tablecie. Jeśli jest to maksymalnie 15-20 min.

Jestem ciekaw jak sprawa wygląda w przypadku DUALSHOCK 4 i reszty sprzętu (np. XBOX,PC). Miło byłoby pograć bezprzewodowo :) Wiem też że istnieją pady dedykowane stricte dla fonów i tabletów; Czy wymagają jakiś zewnętrznych sterowników, roota, kabli ? Na jakich systemach działają ? W jakim stopniu wpływają na zużycie baterii ? Miło byłoby znaleźć te odpowiedzi w tym wątku.

Z góry dziękuję wszystkim za jakąkolwiek opinie w temacie.
Użytkownik konta Premium PPE.
bigbird
Poziom: 77
REP.: 35072
Czytelnik
bigbird dodano: 12.10.2017 06:57 #2
Ja pod Androidem używałem Dual Shocka 4 i działał bardzo dobrze bez względu czy był to tablet czy smart TV. Brak kabli to jednak duże udogodnienie.
Gość
Gość
dajpanrubla dodano: 12.10.2017 08:35 #3
Pad Nvidii do sprzętów Shield ma bardzo dobre analogi i jest całkiem wygodny. Jak ktoś ma PS4 albo XONE to te pady dobrze się nadają również. Lepiej jak wiele wynalazków pod androida.
Viqing
Czytelnik
Viqing dodano: 12.10.2017 10:32 #4
... a jak to wygląda od strony technicznej - sprzężenia z urządzeniem ? Wykrywa go automatycznie, czy wymaga dodatkowego oprogramowania ? Jeśli chodzi o Andka, to wiesz może czy na 4.X działa, czy wymaga wyższych wersji ?
Gość
Gość
dajpanrubla dodano: 13.10.2017 02:23 #5
Dopiero sprawdziłem jak jest na starej Xperia T która pozostała na Android 4.3 i absolutnie bez problemu. łączy się szybciutko i bez żadnego dodatkowego oprogramowania. Tylko po systemie pośmigałem i włączyłem emulatorki (GBA i maszynki Arcade) i ładnie działa. Naprawdę jeden z lepszych padów jaki w ogóle miałem w rękach. Jest wygodny, ma też świetne triggery tylko mógłby mieć troszkę szerszy rozstaw jak w Dual Shock 4.. O niebo lepszy od wynalazku pod androida iPega 9025 który posiadam również.
jeśli jesteś zainteresowany to popatrz tutaj na recenzję i porównanie z starszą wersją:
https://www.slash(...)6471979/

Mało używam ale i tak nie żałuję zakupu :) Z tabletem K1 idealne połączenie i pewnie z wieloma innymi urządzeniami również. Nie do końca mi działał pod PC bo tam mi nie chciał się zmapować dobrze i nie zgłębiałem tematu.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 13.10.2017 o godz. 02:26

lechu
Poziom: 74
REP.: 35742
Czytelnik
lechu dodano: 13.10.2017 10:21 #6
Ja w sumie to używam tylko oryginalnego gamepada którego kupiłem razem z tabletką nVidii, w sumie fajny jest chociaż z pozoru wydaje się dość "plastikowy". Ale w praniu a raczej graniu sprawdza się dobrze. Niestety nie umiem powiedzieć jak działa z innymi androidami więc ciężko mi go polecać komuś kto ma inny sprzęt niż Shielda.
Viqing
Czytelnik
Viqing dodano: 27.12.2017 23:07 #7
Dostałem na święta od żonki pad Thrustmaster Score A. Bezprzewodowy (bluetooth); Zasilany trzema bateryjkami AAA. Zgrabny, lekki i małych rozmiarów. Idealny do tableta lub fona, ale istnieje możliwość współpracy z PC. Na spodzie pada znajduje się charakterystyczny pojemnik na baterie. W przypadku większej dłoni stwarza to pewien dyskomfort, ale kwestia ułożenia palców i przyzwyczajenia. Początkowo myślałem, że będzie z tym problem, ale jest ok. Solidne wykonanie. Uchwyt pokryty gumową warstwą; Nie ślizga się w dłoni. Obecnie mój najlepszy sprzęt jaki używałem do gry mobilnej. Trochę krótki czas użytkowania do obiektywnej oceny, ale na chwilę obecną jestem bardzo zadowolony i polecam.

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych