Forum - Platforma - Sony - PlayStation 2 Hidden Gems

Caladean
Poziom: 68
REP.: 22046
Czytelnik
Caladean dodano: 11.10.2017, 08:40 #1
Sztandarowy temat każdego szanującego się forum o grach. Tutaj możecie wymieniać gry które były dobre, które dały wam dużo zabawy, które z jakiegoś powodu są warte odnotowania, a mimo wszystko nie przebiły się przez masówkę i nie trafiły do świadomości graczy :)

Dla mnie na pewno taką grą będzie FFVII: Dirge of Cerberus. Pamiętam pierwsze zapowiedzi tej gry i jako niemalże fanatyk FFVII śliniłem się na widok każdego screena i każdego trailera (jeszcze wtedy nie miałem stałego internetu i trailery oglądało się na płytach z prasy!). Myśl o shooterze w którym kierujemy Vincentem to mokry sen każdego smutnego i zniesmaczonego życiem nastolatka tamtych czasów :P. Później o grze jakoś ucichło i sam też o niej zapomniałem. Ostatnio jednak znalazłem ją na półeczce z używanymi grami na PS2 w moim lokalnym sklepie i wziąłem. I kurde, to całkiem dobra gra. Fabuła to stek bzdur i potwarz dla każdego fana uniwersum (ilość bullshitów na metr kwadratowy zawstydza nawet Advent Children) ale gameplayowo to bardzo prosty ale i bardzo przyjemny shooter TPP. Motyw z celowaniem pozwala olać precyzję i odwalać szalone strzelaniny, grafika jest bardzo ładna, muzyka też, lokacje odpowiednio różnorodne. Gra ma milion niewykorzystanych pomysłów (niepotrzebne levelowanie postaci, słaby melee combat, kiepskie bossfighty) ale przeszedłem ją bez krzywienia nosem i mi się podobało :)

A wy jakie gry zaproponujecie? :)
retronagazie .eu
repip
Poziom: 77
REP.: 35388
Czytelnik
repip dodano: 11.10.2017 09:43 #2
Ja akurat Cerberusa uważam za crapa, ale co do hidden gemów na PS2... z racji ilości gier na ten system jest tego tyle, że głowa mała, ale postaram się zapodać kilkoma (kolejność bez znaczenia).

1. Scaler - platformer 3D i to jeden z najlepszych tej generacji
2. Haven - bardzo fajny action-adventre w stylu Beyond Good & Evil, choć w końcówce łapie zadyszkę
3. Aggressive Inline - zawstydzał momentami THPSy
4. Primal - dzieło twórców MediEvila
5. Shox - ścigałka arcade w stylu Sega Rally, ale o wiele lepsza
6. Ty the Tasmanian Tiger - świetny platformer 3D, choć mocno trzymający się kanonu
7. Darkwatch - klimatyczny schooter FPP z trybem co-op, który w dobie Killzone, Black i Time Splitters przepadł
8. Asterix i Obelix XXL2 - genialny platformer i humor
9. Zapper - sympatyczny szpill szczególnie dla fanów 8 bitowego froggera, którego jest chyba najlepszą reinkarnacją
10. Rouge Galaxy - level 5 jest na ps2 najbardziej znany z Dragon Questa VIII lub Dark Clouda, ale to RG bardziej skradło mi serce

Do tego mam kilka w kolekcji dopiero do ogrania jak Tak, Kya, Dave Mirra 2, WRC Rally Evolved, Brave, Dr Muto etc

+ perełki, które tak często są w tych zestawieniach że przestały być perełkami jak wcześniej wspomniany Beyond, czy Psychonauts. Chciałbym też wspomnieć o Soul Reaver 2, choć był to hicior, to mało ludzi go pamięta, pewnie przez późniejszy sukces God of Wara i DMC

Pewnie jakbym popatrzył na półkę to bym więcej znalazł eheh uwielbiam PS2
www.retronagazie.eu
戦争は決して変わらない
nadol
Poziom: 50
REP.: 2323
Czytelnik
nadol dodano: 11.10.2017 15:33 #3
Red Ninja: End of Honour - tak to nie crap MrGreen
戦争は決して変わらない
Ashin
Poziom: 36
REP.: 4491
Czytelnik
Ashin dodano: 12.10.2017 00:18 #4
GodHand fajny beat'em up z pokręconym humorem
Marvel Nemesis Rise of The Imperfects - ciekawa bijatyka arenowa z przedstawionymi zupełnie nowymi postaciami w świecie marvela stworzonymi na potrzebę gry
Blood Will Tell - ciekawy slasher
Shinobi dość ciekawa gra zręcznościowa
Gungrave kolejny ciekawy slasher z ciekawą historią i postacią, bodaj nawet na podstawie gry powstała seria anime
Monster Lab nietypowy turowy cRPG(nie wiem jak to lepiej opisać)
Alien vs Predator Extinction - strategia na konsolę dość wygodna w sterowaniu
I-Ninja - genialna gra platformowa, aż dziwne że o nniej zapomniano
Shadow of Rome - mix skradanki i walki na arenach
Spartan Total Warrior - fajny slasher
War of The Monster - fani bijatyk i godzilli będą szaleć
SDhinobido - następca Tenchu
Army Man Sarge's War - shooter z ciekawym klimatem, fani PS1 na pewno skojarzą serię
Onimusha Blade Warriors - specyficzna bijatyka, a raczej arenówka
Jakbym się zastanowił mocniej to bym coś jeszcze dodał, no warto też napomknąć o reedycjach gier takich jak The Last Blade czy Samurai Shodown jako pozycje obowiązkowe dla fanów bijatyk 2D
Retronagazie albo wpierdol
Keczup
Poziom: 72
REP.: 5949
Czytelnik
Keczup dodano: 12.10.2017 09:56 #5
To i ja dodam trzy grosze od siebie:

Shadow of Memories - przyjemna przygodówka od Końami z cyklu zabili go (kilkukrotnie) i uciekł (też kilkukrotnie), z motywem podróży w czasie, które mają pomóc nam w rozwikłaniu zagadki, kto czai się na życie głównego bohatera.

Ghost Vibration - wariacja szuterka na szynach z Ghostbusterami, w którym łapiemy duchy w nawiedzonej posiadłości. Prosta w założeniach rozgrywka dająca frajdę, acz krótka.

The Thing - kontynuacja kultowego filmidła. Klimat zachowany, gameplay zjadliwy (choć czasem wrednie szturcha w bok) ino niewykorzystany do końca system zaufania i strachu.

Primala mam na oku, często przewija mi się w trakcie zwiedzania ogłoszeń, ale wiadomo są priorytety. Natomiast Spartana ograłem i bardzo miło się zaskoczyłem, tak bardzo, że wycisłem wszystkie soczki z niego.
Gazem dmucha, gazem wieje
Może wreszcie ktoś poleje

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych