Forum - Platforma - Sony - Szarak nie odpala gier :(

Przejdź do strony

Strona

Gamingowy masochista
RomsoN
Poziom: 41
REP.: 404
Czytelnik
RomsoN dodano: 25.03.2020, 11:25 #1
Witam. Jakieś dwa dni temu kupiłem PSX'a na aukcji na allegro, w bardzo dobrym stanie wizualnym i jak pisało na aukcji wszystko SPRAWNE. Otóż nie, bo po włożeniu płyty konsola standardowo swoje wyświetli swoje logo sony, a potem logo playstation i na tym się kończy Unhappy Zwiecha na logo playstation i nie wiem co dalej czynić, czy da się coś z tym jeszcze zrobić? Dodam że konsola jest po przeróbce. Model konkretnie SCPH 5502 PAL. Po włożeniu kopii gry zwiecha na logo i po włożeniu oryginalnej płyty też ten sam problem. Silniczek się kręci. Gdy jest na logo playstation to w pewnym momencie przestaje kręcić płytę i potem znowu zaczyna ale na wolniejszych obrotach. Pomóżcie bo naprawdę nie wiem jak się za to zabrać Unhappy
I am Lightning, the Rain Transformed.
Raiden*
Poziom: 55
REP.: 4388
Czytelnik
Raiden* dodano: 25.03.2020 12:40 #2
Wygląda na to, że jednak nie wszystko sprawne, jest to jednak już leciwa konsola i może faktycznie czasem się zawiesić. Ja osobiście swojej nigdy nie przerabiałem i nie wiem czy to wina jest z tego powodu. Ze swojej strony mogę doradzić stawianie jej pod różnym kątem, ba mało tego pamiętam jeszcze, że podczas uruchamiania robiło się góra dół góra dół całą konsolą lub też jedną częścią tak jakbyś chciał zajrzeć co jest pod nią. Piszę to bez jaj, bo sposobów było wiele, powodzenia.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 25.03.2020 o godz. 12:42

,,Its my turn to protect you Snake, just like Grey Fox did"
Gamingowy masochista
RomsoN
Czytelnik
RomsoN dodano: 25.03.2020 12:56 #3
Ok, wypróbuję bo też to gdzieś wyczytałem w necie MrGreen Sprawdzę co jest pod skorupą szaraka. Możliwe że taśma z lasera będzie do wymiany, a nowa taśma kosztuje niecałe 8zł +przesyłka. Także wpierw się pobawię bo może to być prosta usterka albo starczy przedmuchać konsolę, tylko że nie mam powietrza pod ręką, ale powietrze z kompresora powinno dać radę, ale na delikatnie Mrugnięcie
Raiden*
Czytelnik
Raiden* dodano: 25.03.2020 13:06 #4
Daj znać jak poszło. MrGreen
dobra, cicho już
mitra
Poziom: 40
REP.: 746
Czytelnik
mitra dodano: 25.03.2020 18:39 #5
Dokładnie jak pisze Raiden*. Próbuj pod różnymi kątami. Ja ustawiałem czasem jak PS2 w pionie lub do góry nogami. Jeszcze jest patent z wykałaczką. Otwierasz kalpkę przed włożeniem gry i blokujesz wykałaczką miejsce gdzie wchodzi bolec od obudowy i odwalasz grę z otwartą kalpką. Jeszcze jak mi gra nie chciała zaskoczyć to nasączonym patyczkiem do uszu czyściłem laser, ja robiłem perfumami lub spirytusem. No i ostatni motyw jaki mi przychodzi do głowy to taki, że konsola nie przerobiona i kopie nie będą działać.
Nie jestem zupełnie bezużyteczny - zawsze mogę być złym przykładem!!!
Gamingowy masochista
RomsoN
Czytelnik
RomsoN dodano: 25.03.2020 23:04 #6
Po wydmuchaniu konsoli, nie chciało uruchomić gry, ale (możecie się śmiać i Raiden* trafił w dziesiątkę) po postawieniu konsoli do góry nogami magicznie zaczęła odpalać gry xD. Zdaje mi się że laser będzie wysłużony albo ma gdzieś jakiś opór i się zacina. Jutro jeszcze rozbiorę ją na części pierwsze i obadam w czym problem i w razie potrzeby zamówię części zapasowe i naprawię. Ale naprawdę nie spodziewałem się takiego rozwiązania. PSXa pamiętam za czasów szczyla jak mój ojciec kupił to zawsze grałem z nim w mortala 4, soul blade i nfl xtreme 2. Mortala mam do dzisiaj zachowanego w oryginale także będę giercował w nocy Mrugnięcie Dzięki wielkie za podpowiedzi i jeśli jutro znajdę jakiś defekt w konsoli to dam znać co jest nie tak. Jeszcze raz DZIĘKI WIELKIE i łokieć bo koronawirus ;D
Raiden*
Czytelnik
Raiden* dodano: 26.03.2020 07:12 #7
Cieszę się, że mogłem pomóc. Miłego szarpania. MrGreen
Niczego mi nie braknie
Cherubinek
Poziom: 98
REP.: 97855
Czytelnik
Cherubinek dodano: 26.03.2020 09:10 #8
Niestety szaraki mają już swoje lata i tylko w naszej pamięci się nie starzeją. Mrugnięcie
Dominus illuminatio mea et salus mea; quem timebo? Dominus protector vitae meae; a quo trepidabo?
In my restless dreams i see that town...
Carnage
Poziom: 95
REP.: 18371
Czytelnik
Carnage dodano: 26.03.2020 20:43 #9
Mój egzemplarz na szczęście działa po dziś dzień - odpala zarówno oryginały jak i piraty. Trzeba przyznać Sony, że robią długowieczne konsole.
Welcome to Silent Hill...
Gamingowy masochista
RomsoN
Czytelnik
RomsoN dodano: 26.03.2020 22:35 #10
Plejkę rozkręciłem i nie znalazłem niczego co by się w oczy rzuciło, także nie wiem co powodowało ten problem. A po skręceniu plejki konsola normalnie uruchamiała gry (nie w ustawieniu do góry nogami Mrugnięcie ) w normalnym poziomym ustawieniu. Japonia jednak wie jak robić dobry sprzęt xD. Ale mimo wszystko skończyło się dobrze, jestem zadowolony z zakupu i mam nadzieję że wasze szaraki będą Wam służyły jeszcze długie lata, także jeszcze raz PODZIĘKOWANIA dla wszystkich udzielających się :)
Raiden*
Czytelnik
Raiden* dodano: 26.03.2020 22:37 #11
No w końcu PlayStationMrGreen
Centymetr powyżej granicy zdrowego rozsądku
RasMass
Poziom: 77
REP.: 35269
Czytelnik
RasMass dodano: 27.03.2020 07:44 #12
U mnie ciągle śmiga PS One, bo mój stary Szaraczek umarł dawno temu. W planach mam jednak znowu zakup Szaraka, bo do rodzinki PlayStation mi brakuje :)
"Zostałem stworzony bez udziału mojej woli, w podziemiach tajnej fabryki Coca-Coli. W wyniku badań nad bezsensem istnienia, poczęto istotę niezdolną do myślenia. Nauczono mnie jeść wyłącznie w MacDonaldzie, pożeram więc ludzi stojących przy kasie.&qu
Gamingowy masochista
RomsoN
Czytelnik
RomsoN dodano: 28.03.2020 10:16 #13
RasMass, jeśli dobrze trafisz to naprawdę idzie zdobyć szaraka za śmieszne pieniądze w świetnym stanie. Ja za mojego płaciłem 120zł, a przesyłka darmowa bo smart allegro Mrugnięcie. Miałem konsolę, okablowanie, pada bez analogów i opakowanie. Ja mam na oku teraz pierwsze medale of honor kupić na psxa. Ta seria zawsze była dla mnie wyżej niż call of duty, po prostu sentyment. BTW, taki mały offtopic, ale czy możecie mi coś powiedzieć o serii parasite eve? Czy to jest coś ala Resident evil? Bo ostatnio oglądałem takie randomowe gameplaye na yt i zaciekawiła mnie ta gra. Ogólnie chodzi o fabułkę Mrugnięcie Pozdro
RasMass
Czytelnik
RasMass dodano: 28.03.2020 11:03 #14

RomsoN napisał:

RasMass, jeśli dobrze trafisz to naprawdę idzie zdobyć szaraka za śmieszne pieniądze w świetnym stanie. Ja za mojego płaciłem 120zł, a przesyłka darmowa bo smart allegro Mrugnięcie. Miałem konsolę, okablowanie, pada bez analogów i opakowanie. Ja mam na oku teraz pierwsze medale of honor kupić na psxa. Ta seria zawsze była dla mnie wyżej niż call of duty, po prostu sentyment. BTW, taki mały offtopic, ale czy możecie mi coś powiedzieć o serii parasite eve? Czy to jest coś ala Resident evil? Bo ostatnio oglądałem takie randomowe gameplaye na yt i zaciekawiła mnie ta gra. Ogólnie chodzi o fabułkę Mrugnięcie Pozdro

Ja tam serię Parasite Eve stawiam dużo wyżej niż RE Mrugnięcie
Ale po kolei:
Cześć pierwsza to taki nietypowy jRPG. Ujęcia jak w RE czy Final Fantasy. System walki turowy, z aktywną pauzą. Rozwój Ayi podobny jak w turówkach. Podbijanie leveli, rozwój broni itp. Historia jest rewelacyjna i rozbudowaną, a z grą można spędzić kupę czasu rozwijając umiejętności. Jeśli lubisz takie rozwiązania to się zakochasz.
Druga część idzie już bardziej w strzelankową, Residentową stronę. Nie ma już aktywnej pauzy, pełen realtime. Gra też jest dużo krótsza, a historia nie tak dobra. Za to konstrukcja zachęca do wielokrotnego przechodzenia. Gra się świetnie, ale gry bardzo się od siebie różnią.

Polecam obie, bo to jedne z najlepszych produkcji z PSXa.
"Zostałem stworzony bez udziału mojej woli, w podziemiach tajnej fabryki Coca-Coli. W wyniku badań nad bezsensem istnienia, poczęto istotę niezdolną do myślenia. Nauczono mnie jeść wyłącznie w MacDonaldzie, pożeram więc ludzi stojących przy kasie.&qu
RasMass
Czytelnik
RasMass dodano: 28.03.2020 12:12 #15
Aha i dodam jeszcze, że jeśli będziesz grał w "kopię zapasową" Parasite Eve to najprawdopodobniej nie wejdziesz do Chrysler Building, dodatkowego budynku z przeciwnikami i bossami.
Ja miałem taki właśnie problem na PSXie, próbowałem chyba z 3 różnymi wersjami gry. To samo było kiedy grałem na PSP.
Niestety akurat pierwszej części Parasite Eve nie można kupić w PS Storze, więc w rachubę wchodzi tylko oryginał na PSXa, a ten tani nie jest.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 28.03.2020 o godz. 12:12

Przejdź do strony

Strona

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych