Forum - Platforma - Sony - Prezentacja PlayStation 5

Przejdź do strony

Strona

Niczego mi nie braknie
Cherubinek
Poziom: 97
REP.: 96339
Czytelnik
Cherubinek dodano: 18.03.2020, 19:03 #1
No i jak się Wam podobało?..

Ja czuję się rozczarowany. Nie chodzi o specyfikację choć ta oczywiście mogłaby być lepsza, ale mam żal, że Sony nie zagrało swoim największym atutem: grami. Kawałek Spider-mana 2 czy Horizon Zero Dawn mógł wyrwać z kapci i oczarować widownię. Zamiast tego dostaliśmy tabelki, wykresy i gadającą głowę Marka. Ja wiem, że na gry przyjdzie jeszcze czas, ale pierwsze wrażenie też jest bardzo ważne.

Czujecie się zachęceni do zakupu PlayStation 5?..
Dominus illuminatio mea et salus mea; quem timebo? Dominus protector vitae meae; a quo trepidabo?
Kapłan Boguta
Mat1K
Poziom: 40
REP.: 3168
Administrator
Mat1K dodano: 18.03.2020 19:11 #2
Było to, o czym było głośno już kilka miesięcy temu. Świetny dźwięk, ultrahiper szybki dysk SSD, dzięki któremu nie będzie ekranów ładowania itp. - jedyna nowość to teraflopy, które moim zdaniem zostały podkręcone po oficjalnej prezentacji nowego Xboksa (12TF). Może te plotki, które sugerowały, że PS5 ma wyłącznie 9 TF były prawdziwe i teraz Japończycy próbują wycisnąć ze sprzętu ile się da? Może konsola jest przebudowywana, dlatego prezentacji nie ma? Nie zdziwiłbym się...

A co do samej prezentacji - nuda, nuda.. Mrugnięcie Myślę, że każdemu pojawiłby się uśmiech na twarzy gdyby chociaż malutki teaser jakiegokolwiek projektu został pokazany na tym "show". A tak to nieruchoma głowa Cerny'ego gadająca jakie to PS5 dobre i to tyle.

W chwili obecnej boję się tylko jednego - że po prostu nie będzie kompletnie w co grać na nowych konsolach (mam na myśli nowe tytuły, wsteczna niezbyt mnie interesuje). Konsola, jej moc i wygląd swoją drogą, ale najważniejsze są kurde gry, których teraz jest brak. Oby w okolicach E3 coś się z tym ruszyło. Microsoft ma zamiar zrobić swoją własną konferencję, na której pewnie przedstawią jakieś tytuły i mam nadzieję, że Sony zachowa się podobnie. Mrugnięcie
I am Lightning, the Rain Transformed.
Raiden*
Poziom: 55
REP.: 3861
Czytelnik
Raiden* dodano: 18.03.2020 19:35 #3

Cherubinek napisał:

No i jak się Wam podobało?..

Ja czuję się rozczarowany. Nie chodzi o specyfikację choć ta oczywiście mogłaby być lepsza, ale mam żal, że Sony nie zagrało swoim największym atutem: grami. Kawałek Spider-mana 2 czy Horizon Zero Dawn mógł wyrwać z kapci i oczarować widownię. Zamiast tego dostaliśmy tabelki, wykresy i gadającą głowę Marka. Ja wiem, że na gry przyjdzie jeszcze czas, ale pierwsze wrażenie też jest bardzo ważne.

Czujecie się zachęceni do zakupu PlayStation 5?..

Szczerze to w tym momencie Sony trochę pojechało po całości. Sama prezentacja strasznie nudna, techniczne pierdolamento które mnie jako gracza kompletnie nie interesowało, czekałem na prezentację wyglądu i gier, a dostałem na twarz słabo zadowalające mnie fakty. Jeszcze informacje o braku pełnej wstecznej do PS4 nie mówiąc już o poprzednich generacjach... Nie wiem co o tym myśleć, ale Xbox trochę lepiej przygotował się do bitwy. Zobaczymy jeszcze jak gry, bo te zawsze bardziej pasowały mi z obozu Sony, ale z tego co widać to Microsoft nie zamierza być w tyle tak jak w tej generacji. Utwierdziłem się w przekonaniu, że na premierę raczej nie kupię.
,,Its my turn to protect you Snake, just like Grey Fox did"
Centymetr powyżej granicy zdrowego rozsądku
RasMass
Poziom: 77
REP.: 34254
Czytelnik
RasMass dodano: 18.03.2020 19:39 #4
Wszystkie członki mi opadły, zasnąłem w trakcie i przyśniło mi się milion tabelek i wykresów z których nic nie rozumiem i które mnie kompletnie nie interesują.
Specyfikacje są dla fanbojów, którzy teraz mogą się kłócić kto ma dłuższego...dla mnie jako gracza liczą się gry, a tych nie dostałem i to boli mnie najbardziej.

Miałem tez wielka nadzieję na to że Sony pójdzie w ślady Microsoftu i zaproponuje nam pełną wsteczną kompatybilność. I co? I dupa.
Ja tam mam wszystkie konsole Sony w domu i każdą mogę sobie w każdej chwili odpalić, ale świadomość tego, że mogę sobie czarną płytę z Final Fantasy VIII włożyć do napędu PS5 byłaby bardzo miła, a dowiedzieliśmy się, że zagramy co najwyżej w gry z PS4.
Czyli Sony kolejną generację będzie doiło z nas kasę na klasykach.
Masz Final Fantasy VII na PSX? Super! Kup sobie wersję na PS3, PS4, PS Vitę i PS5 i zapłać za każdą wersję!

Fak ju Sony!

No dobra, dobra. Jestem trochę zniesmaczony sytuacją, ale jak pokażą w końcu gry to i tak będę zadowolony, bo EXy Sony to i tak moje ulubione produkcje :)
"Zostałem stworzony bez udziału mojej woli, w podziemiach tajnej fabryki Coca-Coli. W wyniku badań nad bezsensem istnienia, poczęto istotę niezdolną do myślenia. Nauczono mnie jeść wyłącznie w MacDonaldzie, pożeram więc ludzi stojących przy kasie.&qu
Kapłan Boguta
Mat1K
Administrator
Mat1K dodano: 18.03.2020 19:42 #5

RasMass napisał:

Specyfikacje są dla fanbojów, którzy teraz mogą się kłócić kto ma dłuższego...dla mnie jako gracza liczą się gry, a tych nie dostałem i to boli mnie najbardziej.

Wygrałeś... MrGreen
sprinter311
Poziom: 42
REP.: 1740
Czytelnik
sprinter311 dodano: 18.03.2020 20:38 #6
W skali od 1 do 10 gdzie 10 to super wystawiam note 0
Kapłan Boguta
Mat1K
Administrator
Mat1K dodano: 18.03.2020 22:04 #7

sprinter311 napisał:

W skali od 1 do 10 gdzie 10 to super wystawiam note 0

Daj chociaż jeden punkcik za ujawnienie teraflopów... Mrugnięcie
dobra, cicho już
mitra
Poziom: 39
REP.: 713
Czytelnik
mitra dodano: 18.03.2020 22:06 #8
Nudy. Poziom wyżej od pokazania loga nowej konsoli. Brak pokazu samej konsoli, pada czy czegokolwiek. Mogliby nawet pójść na łatwiznę i chociaż pokazać listę gier na start lub choćby jakaś zajawkę gry jak to zrobił Microsoft z drugą częścią Hellblade. Nawet jakiś głupi render wyglądu konsoli. Brakowało tylko tabelek z excel.
Wiem jedno i wiem to od dłuższego czasu. Na premierę nie kupię. Poczekam albo na wersję slim lub jeśli będzie to pro. Na razie mam w co grać a i tak będzie dużo gier międzygeneracyjnych.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 18.03.2020 o godz. 22:08

Nie jestem zupełnie bezużyteczny - zawsze mogę być złym przykładem!!!
Niczego mi nie braknie
Cherubinek
Czytelnik
Cherubinek dodano: 19.03.2020 01:31 #9
Byłem przekonany, że kupię na premierę, ale teraz już taki pewien nie jestem. Zobaczymy jakie gry będą na początek, no i cena. W tej specyfikacji mogę dać max 2000 pln.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 19.03.2020 o godz. 01:31

Dominus illuminatio mea et salus mea; quem timebo? Dominus protector vitae meae; a quo trepidabo?
Raiden*
Czytelnik
Raiden* dodano: 19.03.2020 06:44 #10
No właśnie w tej specyfikacji max 2000 zl tyle, że ja zdecydowanie bardziej wolałbym wydać nawet do tych 3000 zł za lepszy sprzęt. I w tym momencie pozostaję w kropce bo na premierę nie chciałem kupować, (wiadomo choroby wieku dziecięcego) ale teraz mam czekać na jakąś wersję pro? Ja wiem liczą się gry bo tu nawet dużo słabszy switch pokazał x boxowi, że bez tego się nie ujedzie, ale czuję się zniesmaczony i mam wrażenie, że Sony olało sprawę mocy.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 19.03.2020 o godz. 06:47

Niczego mi nie braknie
Cherubinek
Czytelnik
Cherubinek dodano: 19.03.2020 07:33 #11
PlayStation 4 kupiłem na premierę i i problemów raczej nie było poza analogami w padzie, ale te wymienili w ramach gwarancji. Generalnie nie ma się co napalać, niech mnie zachęcą bym wydał pieniądze. Smiley
Centymetr powyżej granicy zdrowego rozsądku
RasMass
Poziom: 77
REP.: 34254
Czytelnik
RasMass dodano: 19.03.2020 07:34 #12

Raiden* napisał:

No właśnie w tej specyfikacji max 2000 zl tyle, że ja zdecydowanie bardziej wolałbym wydać nawet do tych 3000 zł za lepszy sprzęt.

Nie martw się, będziesz musiał wydać 3k. No bo jak długo starczy ci 850 GB na gry? Mrugnięcie
To jakaś żenada żeby dawać tak malutki dysk, w tak nowoczesnym sprzęcie. Spowoduje to, że od razu, bądź niedługo po premierze będziemy musieli wydać z 1k na dodatkowe 1-2TB (nie wiem ile te magiczne dyski nawet kosztują).
"Zostałem stworzony bez udziału mojej woli, w podziemiach tajnej fabryki Coca-Coli. W wyniku badań nad bezsensem istnienia, poczęto istotę niezdolną do myślenia. Nauczono mnie jeść wyłącznie w MacDonaldzie, pożeram więc ludzi stojących przy kasie.&qu
Amra Lew
Poziom: 32
REP.: 94
Czytelnik
Amra Lew dodano: 19.03.2020 07:56 #13
Prezentacja słaba ale taka miała być,suche dane.Mnie zastanawia jedna rzecz,Sony daje słabszy sprzęt na papierze(w sumie nie wiadomo jakie narzędzia mają twórcy żeby wycisnąć z tego pudła wszystkie soki),gracze teraz na forach i serwisach pierniczka tylko o tych teraflopach tak jakby gry się już nie liczyły i w dodatku gdzieś w głowie siedzi,że Sony może wypuścić wersję PRO.Pytanie czy ta konsola będzie się im sprzedawać na premierę.Sony ma jedno wyjście,zasypać nas informacjami o grach,exach bo to czy w multiplatformach będzie mniej czy więcej refleksów światła czy klatek na sekundę mnie osobiście nie interesuje.
Raiden*
Czytelnik
Raiden* dodano: 19.03.2020 08:25 #14

Cytat:

Nie martw się, będziesz musiał wydać 3k. No bo jak długo starczy ci 850 GB na gry? Mrugnięcie

Już byś nie kopał leżącego. Mrugnięcie No co zawsze pozostaje opcja usuwania gier z dysku, czyli przeszedłeś to żegnam następny. A ja lubię mieć na dysku więcej niż jedną grę... Pickard
s-a-m
Poziom: 30
REP.: 835
Czytelnik
s-a-m dodano: 19.03.2020 11:56 #15

RasMass napisał:

Raiden* napisał:

No właśnie w tej specyfikacji max 2000 zl tyle, że ja zdecydowanie bardziej wolałbym wydać nawet do tych 3000 zł za lepszy sprzęt.

To jakaś żenada żeby dawać tak malutki dysk, w tak nowoczesnym sprzęcie. Spowoduje to, że od razu, bądź niedługo po premierze będziemy musieli wydać z 1k na dodatkowe 1-2TB (nie wiem ile te magiczne dyski nawet kosztują).

W Xboxie masz dysk 1TB i nikt nie płacze, dysk możesz kupić nie tylko od Sony ale też od zewnętrznych producentów (podadzą później te współpracujące). Kurde czy tylko ja zapoznałem się z tematem zanim napisałem?
Przejdź do strony

Strona

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych