Forum - Platforma - Sony - Kradziez konta

coby182
Poziom: 41
REP.: 314
Czytelnik
coby182 dodano: 26.02.2020, 17:44 #1
Hej,

Mam taki problem, ze dzis zostalo skradzione mi konto PSN, dzwonilem na infolinie i potwierdzili mi, ze moj identyfikator wpisu (adres e-mail konta) zostal kilka minut wczesniej zmieniony. Na szczescie temat ogarniety szybko i podpieta karta zostala usunieta, a do zadnej transakcji nie doszlo. Zdziwilo mnie czemu po zmianie identyfikatora, ktos uzyl mojego adresu do zalozenia nowego konta. Pytanie mam, jak wyglada procedura zmiany identyfikatora, czy wystarczy znac ten obecny i haslo by go zmienic? Nie trzeba tego potwierdzac na skrzynce pocztowej?
Niczego mi nie braknie
Cherubinek
Poziom: 97
REP.: 97071
Czytelnik
Cherubinek dodano: 26.02.2020 17:53 #2
Nie zmieniam ID bo ponoć niektóre gry w cyfrze nie chcą potem działać. Miałem zmienić na Cherubinek, ale w sumie wolę mieć gry niż nowy nick.
Dominus illuminatio mea et salus mea; quem timebo? Dominus protector vitae meae; a quo trepidabo?
dobra, cicho już
mitra
Poziom: 39
REP.: 723
Czytelnik
mitra dodano: 26.02.2020 17:54 #3
Dlatego nigdzie nie podpinam kart, żeby nie było problemów na przyszłość.
Nie jestem zupełnie bezużyteczny - zawsze mogę być złym przykładem!!!
I am Lightning, the Rain Transformed.
Raiden*
Poziom: 55
REP.: 4138
Czytelnik
Raiden* dodano: 26.02.2020 18:18 #4

Cherubinek napisał:

Nie zmieniam ID bo ponoć niektóre gry w cyfrze nie chcą potem działać. Miałem zmienić na Cherubinek, ale w sumie wolę mieć gry niż nowy nick.

A ja zmieniłem i jeszcze nie spotkałem się z tym żeby mi coś nie działało lub z jakimś innym problemem.
,,Its my turn to protect you Snake, just like Grey Fox did"
coby182
Czytelnik
coby182 dodano: 26.02.2020 18:22 #5

Raiden* napisał:

Cherubinek napisał:

A ja zmieniłem i jeszcze nie spotkałem się z tym żeby mi coś nie działało lub z jakimś innym problemem.

ale zmieniles tylko nick w grze? Identyfikatora do logowania nie zmieniales?
Raiden*
Czytelnik
Raiden* dodano: 26.02.2020 19:12 #6
Zmieniłem identyfikator internetowy (pseudonim) w koncie PSN.
In my restless dreams i see that town...
Carnage
Poziom: 95
REP.: 18329
Czytelnik
Carnage dodano: 26.02.2020 22:10 #7
Dlatego ja zaraz po zrobieniu zakupów na psn zawsze usuwam kartę z danych. Tak jest bezpieczniej.
Welcome to Silent Hill...
PEGI 0+
onez
Poziom: 42
REP.: 4493
Czytelnik
onez dodano: 27.02.2020 00:06 #8

coby182 napisał:

Hej,

Mam taki problem, ze dzis zostalo skradzione mi konto PSN, dzwonilem na infolinie i potwierdzili mi, ze moj identyfikator wpisu (adres e-mail konta) zostal kilka minut wczesniej zmieniony. Na szczescie temat ogarniety szybko i podpieta karta zostala usunieta, a do zadnej transakcji nie doszlo. Zdziwilo mnie czemu po zmianie identyfikatora, ktos uzyl mojego adresu do zalozenia nowego konta. Pytanie mam, jak wyglada procedura zmiany identyfikatora, czy wystarczy znac ten obecny i haslo by go zmienic? Nie trzeba tego potwierdzac na skrzynce pocztowej?

A włączyłeś sobie podwójną weryfikację ? zawsze to jakieś zabezpieczenie ,no i przychodzi ci kod w esku jak ktoś próbuje się logować na twoje konto
Z a b r a n i a___s i ę___z a b r a n i a ć !!!
Niczego mi nie braknie
Cherubinek
Poziom: 97
REP.: 97071
Czytelnik
Cherubinek dodano: 27.02.2020 05:41 #9

coby182 napisał:

Raiden* napisał:

Cherubinek napisał:

ale zmieniles tylko nick w grze? Identyfikatora do logowania nie zmieniales?

Niczego nie zmieniałem.

Karty w ogóle nie używam. Uzupełniam portfel zdrapkami, tak jest bezpieczniej i taniej bo stówkę można kupić na Enebie za niewiele ponad 80 pln.
Dominus illuminatio mea et salus mea; quem timebo? Dominus protector vitae meae; a quo trepidabo?
Raiden*
Czytelnik
Raiden* dodano: 27.02.2020 06:41 #10

onez napisał:

coby182 napisał:

Hej,

A włączyłeś sobie podwójną weryfikację ? zawsze to jakieś zabezpieczenie ,no i przychodzi ci kod w esku jak ktoś próbuje się logować na twoje konto

Podwójna weryfikacja to u mnie podstawą, zawsze włączam tą opcję jak jest dostępna. Co prawda jest to denerwujące jak za każdym razem musisz potwierdzić cokolwiek SMS, ale daje jakieś poczucie bezpieczeństwa.
coby182
Czytelnik
coby182 dodano: 27.02.2020 09:18 #11

onez napisał:

coby182 napisał:

Hej,

Niestety nie, gdy w pelni odzyskam swoje konto, na pewno to zrobie :/
Centymetr powyżej granicy zdrowego rozsądku
RasMass
Poziom: 77
REP.: 35036
Czytelnik
RasMass dodano: 27.02.2020 10:41 #12
Ja też nigdy nie podłączałem karty do konta.
Kupuję sobie kody na Allegro. Za kod wartości 100 zł płacę 80-90 zł i jestem zadowolony.
Nie ma strachu, że ktoś mi coś ukradnie.
"Zostałem stworzony bez udziału mojej woli, w podziemiach tajnej fabryki Coca-Coli. W wyniku badań nad bezsensem istnienia, poczęto istotę niezdolną do myślenia. Nauczono mnie jeść wyłącznie w MacDonaldzie, pożeram więc ludzi stojących przy kasie.&qu

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych