Forum - Kąciki - Porady - Zakup handhelda

Ludziolak
Poziom: 39
REP.: 1229
Czytelnik
Ludziolak dodano: 23.02.2020, 15:07 #1
Hej,

Tytułem wstępu - mam xboxa, przy nowej generacji chciałem zaopatrzyć się w ps5, ale życie mnie zweryfikowało, tzn. po pierwsze małe dziecko drenuje mi czas wolny, przez co mam miejsce i czas tylko na jedną dużą konsolę, po drugie ms zapowiedział wsparcie do końca 2021 na gry, wiec nie odczuwam jakiejś presji na szybką zmianę. Z racji dosyć regularnych wyjazdów mam pomysł na handhelda.

W kwestii gier - wszystko, poza sieciówkami (aktywna pauza przy dziecku to mus :P) i sportowymi. Przed game passem grałem głównie w RPG / FPS / strategie, teraz w zasadzie we wszystko, pixelart tez mnie nie odstrasza.

Zastanawiałem się nad następującymi:

Switch / switch lite - sporo gier, które mnie interesują, jednocześnie najdroższa w utrzymaniu (pieniądze mają znaczenie).

2ds/3ds - ciekawa koncepcja, ale totalnie nie wiem jak to ugryźć, nie znam biblioteki itd. Dodatkowo ciągle dostępne w regularnych sklepach i bardzo korzystna cenowo.

Ps Vita - wchodzi w grę używka, spora biblioteka, jednak nie wiem czy warto zaczynać główne serie z PlayStation na handheldzie od pobocznych przygód (kiedyś mimo wszystko mam zamiar nadrobić gow czy unchartedy)

Bittboy, psp - dla mnie czarna magia, 0 wiedza co z czym i jak.

Bonus - czasem coś tam program na androidzie, pojawia się sporo konwersji ciekawych gier (chociażby banner saga, xcom, stare japonskie rpg, this war of mine itd.). Zastanawiałem się nad zakupem specjalnego pałąka do pada Xboxa i przekształcania telefonu w stację gier, jednocześnie z myślą o xcloud. Ewentualnie rozwiązanie w stylu Ipega.

Jakie są wasze doświadczenia? Którą konsolkę przenośną byście mi polecieli
sprinter311
Poziom: 42
REP.: 1744
Czytelnik
sprinter311 dodano: 23.02.2020 20:14 #2
Ja mam lite od października i uważam to za świetny wybór. Ogrywam tytuly których nie ma na ps4. A gram gdzie mogę, dziecko jest na zajęciach dodatkowych przerwa w pracy czy nudny film z żoną :) . Na razie ograłem jakieś 8 gier plus w monter Hunter mam ponad 50 godzin a PS4 nie miał bym tyle czasu
In my restless dreams i see that town...
Carnage
Poziom: 95
REP.: 18339
Czytelnik
Carnage dodano: 23.02.2020 21:04 #3
Tylko Vita. W przypadku wyboru handheld'a nie można iść na jakiekolwiek kompromisy.
Welcome to Silent Hill...
Duckingman
REP.: 3566
Czytelnik
Duckingman dodano: 24.02.2020 13:31 #4
Zgadzam się z powyższym. Jeśli handheld z zachodnimi tytułami za sensowne pieniądze to tylko Vita. Żadna inna kieszokonsolka nie pozwoli Ci zagrać w tak wiele zachodnich tytułów co ostatni handheld Sony.
Centymetr powyżej granicy zdrowego rozsądku
RasMass
Poziom: 77
REP.: 35120
Czytelnik
RasMass dodano: 24.02.2020 13:54 #5
Widzę kolega w tej samej sytuacji co ja OK

Kiedy mi urodził się potomek też miałem coraz mniej czasu na stacjonarki i teraz po upływie 2,5 roku niewiele się zmieniło.
W związku z tym gram głównie na handheldach.
Do pewnego czasu wystarczała mi Vita i 3DS (były raczej dodatkiem, niż zastępstwem) ale w końcu dotarłem do momentu w którym już nie miałem w co grać na tych zacnych sprzętach, dlatego kupiłem Switcha.
I to był strzał w dziesiątkę, bo mogę obecnie grać w wiele gier w które dotychczas odpalalem tylko na stacjonarkach, a tutaj mam to wszystko mobilnie.
Co prawda multiplatformy są na Switcha oczywiście najdroższe, ale czego nie robi się dla swojej pasji MrGreen
"Zostałem stworzony bez udziału mojej woli, w podziemiach tajnej fabryki Coca-Coli. W wyniku badań nad bezsensem istnienia, poczęto istotę niezdolną do myślenia. Nauczono mnie jeść wyłącznie w MacDonaldzie, pożeram więc ludzi stojących przy kasie.&qu
Ten fajny koleś
Pieknykapec
Poziom: 56
REP.: 6134
Czytelnik
Pieknykapec dodano: 24.02.2020 15:57 #6
Ja polecam 2DSa - dużo fajnych gierek, tak na cztery lata zabawy, a do tego można go wyrwać za grosze.
Na najbliższym E3 pokażą Raymana, obiecuję.
Ludziolak
Czytelnik
Ludziolak dodano: 25.02.2020 10:49 #7
Dzięki za rady ;-) na ta chwilę rozpatruje ps Vita (mogę mieć od ręki w niezłym stanie z jakimś henkaczi? Nie wiem co to jest. Znajomy sprzedaje), albo namówię żonę na switcha ;-)
RasMass
Czytelnik
RasMass dodano: 25.02.2020 14:50 #8

Ludziolak napisał:

Dzięki za rady ;-) na ta chwilę rozpatruje ps Vita (mogę mieć od ręki w niezłym stanie z jakimś henkaczi? Nie wiem co to jest. Znajomy sprzedaje), albo namówię żonę na switcha ;-)

Henkaku - znaczy przeróbka Mrugnięcie
Przydatne o tyle, że możesz pograć we wszystko z PSXa. A Vita jest do tego faktycznie najlepszym rozwiązaniem.
"Zostałem stworzony bez udziału mojej woli, w podziemiach tajnej fabryki Coca-Coli. W wyniku badań nad bezsensem istnienia, poczęto istotę niezdolną do myślenia. Nauczono mnie jeść wyłącznie w MacDonaldzie, pożeram więc ludzi stojących przy kasie.&qu
Ludziolak
Czytelnik
Ludziolak dodano: 26.02.2020 10:41 #9
Ok wracam do tematu. Pożyczyłem sobie od kolegi ps vita i mimo, że sprzęt jest bardzo fajny, a biblioteka jeszcze lepsza, to... jednocześnie jest dla mnie za mały. Próbowałem z gripem, bez, w silikonowym zabezpieczeniu i generalnie po godzinie zabawy pobolewaly mnie palce (może to początki artretyzmu MrGreen), czy ma ktoś porównanie ze switchem lite? Czysto konstrukcyjnie, czy gałki są większe?
RasMass
Czytelnik
RasMass dodano: 26.02.2020 12:39 #10
Olej Lite i inwestuj od razu pełną wersję Switcha.
A to dlatego, że możesz wtedy dokupić sobie do niego takie cudeńka:

Sam korzystam z tego rozwiązania i jest mega wygodnie.
Ludziolak
Czytelnik
Ludziolak dodano: 26.02.2020 13:07 #11

RasMass napisał:

Olej Lite i inwestuj od razu pełną wersję Switcha.
A to dlatego, że możesz wtedy dokupić sobie do niego takie cudeńka:

Sam korzystam z tego rozwiązania i jest mega wygodnie.

Wygląda spoko ;-) no to zaczynam urabiać żonę. Dzięki!

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 26.02.2020 o godz. 13:10

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych