Forum - Kąciki - Porady - Problem z Dualshockiem 4

Maszyna bez uczuć
Cyborg
Poziom: 68
REP.: 11099
Czytelnik
Cyborg dodano: 16.02.2020, 22:23 #1
Witam,
Wie ktoś co może być przyczyną tego, że w takich grach jak The Last Guardian i Gravity Rush podczas biegu postać mi przycina, na chwilę się zatrzymuje i biegnie dalej i tak co chwilę. Najdziwniejsze jest to, że problem istnieje tylko w tych grach, a odpaliłem na tym padzie ich kilkanaście, więc jakby to było uszkodzenie fizyczne to raczej w każdej grze byłby taki problem. Nie mam bladego pojęcia o co biega. Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
In my restless dreams i see that town...
Carnage
Poziom: 95
REP.: 18359
Czytelnik
Carnage dodano: 16.02.2020 23:20 #2
Może wina nie leży po stronie pada, ale samych gier.
Welcome to Silent Hill...
Maszyna bez uczuć
Cyborg
Czytelnik
Cyborg dodano: 16.02.2020 23:39 #3

Carnage napisał:

Może wina nie leży po stronie pada, ale samych gier.

Oglądałem gameplay'e z gry i postać normalnie biega. Poza tym sprawdziłem na padzie brata i działa normalnie, więc pytanie brzmi dlaczego akurat mój pad nie działa dobrze z tymi grami. Zastanawia mnie czy istnieje jakieś logiczne wyjaśnienie, bo aktualnie nie bardzo je widzę.
Posiadacz najfajniejszych gameroomów! :P
Dobermann
Poziom: 81
REP.: 45657
Czytelnik
Dobermann dodano: 18.02.2020 11:16 #4
doczytywanie z dysku - jak biegniesz dane sie musza doczytywac szybciej, jak masz burdel na dysku albo zjechany dysk to masz mikro lub makro przyciecia Mrugnięcie
rozwiazanie, wywal gry w ktore nie grasz i zainstaluj raz jeszcze gry na dysku, albo wypchnij je na dysk zewnetrzny - sprawdzone dziala.
ewentualnie kup SSD (o ile masz ps4 pro)
Best regards #smiesznypiesek
Maszyna bez uczuć
Cyborg
Czytelnik
Cyborg dodano: 18.02.2020 12:47 #5

Dobermann napisał:

doczytywanie z dysku - jak biegniesz dane sie musza doczytywac szybciej, jak masz burdel na dysku albo zjechany dysk to masz mikro lub makro przyciecia Mrugnięcie
rozwiazanie, wywal gry w ktore nie grasz i zainstaluj raz jeszcze gry na dysku, albo wypchnij je na dysk zewnetrzny - sprawdzone dziala.

Ale jak to dysk? Od kilku godzin gram na padzie brata i ani razu postać tak nie przyblokowało. Po tym czasie na chwilę podłączyłem mój pad i od razu zaczęło ją zatrzymywać podczas biegu. Jeżeli to miałoby znaczenie to chyba niezależnie od pada gra by działała tak samo.
Carnage
Czytelnik
Carnage dodano: 18.02.2020 18:31 #6
Czyli wychodzi jednak na to co sugerowałem - winny jest w tym przypadku Twój pad.
Maszyna bez uczuć
Cyborg
Czytelnik
Cyborg dodano: 18.02.2020 18:58 #7

Carnage napisał:

Czyli wychodzi jednak na to co sugerowałem - winny jest w tym przypadku Twój pad.

Po pierwsze sugerowałeś, że to wina gier. Po drugie dlaczego grając przykładowo w The Order 1886 tego samego dnia co w Gravity Rush nie miałem żadnego problemu ze sterowaniem, jeżeli byłaby to usterka fizyczna miałbym problem w każdej grze, a nie tylko w wybranych.
Firestone
Poziom: 16
REP.: 51
Czytelnik
Firestone dodano: 19.02.2020 15:10 #8

Dobermann napisał:

Z opisu problemu wynika że nie chodzi o przycinanie całej gry, a jedynie chwilowe zatrzymywanie się postaci.

Brzmi jak problem z analogiem. Jest na YT dużo poradników jak rozebrać DualShocka i wyczyścić/naprawić analoga.

Poszczególne gry mają różne ustawienia martwych stref pada - dlatego problem nie musi pojawiać się we wszystkich tytułach.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 19.02.2020 o godz. 15:12

Maszyna bez uczuć
Cyborg
Czytelnik
Cyborg dodano: 19.02.2020 19:33 #9

Cytat:

Z opisu problemu wynika że nie chodzi o przycinanie całej gry, a jedynie chwilowe zatrzymywanie się postaci.

Brzmi jak problem z analogiem. Jest na YT dużo poradników jak rozebrać DualShocka i wyczyścić/naprawić analoga.

Poszczególne gry mają różne ustawienia martwych stref pada - dlatego problem nie musi pojawiać się we wszystkich tytułach.

Właśnie podpiąłem pada pod kompa i zrobiłem diagnostykę, która potwierdziła Twoje przypuszczenia. Wychylenie lewej gałki maksymalnie do przodu powoduje, że dostaje świra (rusza się raz do przodu raz do tyłu), a prawa gałka ani drgnie. Ja pierdziele co za szmelc, mam go ledwo ponad 8 miesięcy, na szczęście jest jeszcze gwarancja. Temat uznaje za zamknięty, dziękuję wszystkim za komentarze :)
Carnage
Czytelnik
Carnage dodano: 19.02.2020 20:11 #10
Dziwne zatem, że podobny problem z padem nie pojawiał się przy każdej grze.
Maszyna bez uczuć
Cyborg
Czytelnik
Cyborg dodano: 19.02.2020 20:19 #11

Carnage napisał:

Dziwne zatem, że podobny problem z padem nie pojawiał się przy każdej grze.

Też się zdziwiłem, ale wychodzi na to, że w jednych grach gałka jest bardziej czuła (i wtedy dostaje postać padaczki), a w innych mniej i postać porusza się normalnie. Mam nadzieję, że w serwisie Sony też poddadzą go diagnostyce, a nie podłączą do pierwszej lepszej gry, która będzie działać dobrze i uznają że pad jest sprawny.

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych