Forum - Hyde Park - Hyde Park - Warto mieć własną firmę?

Spitspaz
Poziom: 4
REP.: 0
Czytelnik
Spitspaz dodano: 12.02.2020, 13:23 #1
Jak w temacie. Mam już trochę dość pracy na etacie i coraz częściej myślę o rozkręceniu własnej firmy. Będzie z tym troche zachodu, bo sporo rzeczy trzeba dopilnować, ale w wielu pomogą mi zaufani ludzie :) podzielcie się własnymi doświadczeniami: opłaca sie mieć firmę?
dobra, cicho już
mitra
Poziom: 38
REP.: 522
Czytelnik
mitra dodano: 12.02.2020 14:28 #2
W Polsce nie Mrugnięcie A tak serio to wszystko zależy od wielu czynników. Co to ma być za firma, czy będziesz vatowcem czy nie. Czym się będziesz zajmował, jaka jest konkurencja. Z resztą sam chyba wiesz o co chodzi jak już wiesz co to będzie i będziesz miał zaufanych ludzi Mrugnięcie Niestety czasy są takie, że mało komu można ufać. Nawet najlepszy współpracownik wbije Ci nóż w plecy.
Nie jestem zupełnie bezużyteczny - zawsze mogę być złym przykładem!!!
I am Lightning, the Rain Transformed.
Raiden*
Poziom: 53
REP.: 2839
Czytelnik
Raiden* dodano: 12.02.2020 14:45 #3
Trzeba mieć nerwy ze stali w walce z Zusem i Skarbówką i do niektórych klientów cierpliwość Mrugnięcie No w Polsce przedsiębiorcy lekko nie mają, trochę rzuca im się kłody pod nogi. Ale poza tym to nie jest źle, oczywiście musisz mieć na uwadze, że jak Ty czegoś nie zrobisz to samo się też nie zrobi. Mrugnięcie Ale to też zależy czy mają to być usługi czy sprzedaż.
,,Its my turn to protect you Snake, just like Grey Fox did"
Niczego mi nie braknie
Cherubinek
Poziom: 96
REP.: 92696
Czytelnik
Cherubinek dodano: 12.02.2020 14:47 #4
Miałem dwadzieścia lat swoją działalność i wyrejestrowałem od początku lutego. Mam już dość robienia na te cholerne urzędy.
Dominus illuminatio mea et salus mea; quem timebo? Dominus protector vitae meae; a quo trepidabo?
I am Lightning, the Rain Transformed.
Raiden*
Poziom: 53
REP.: 2839
Czytelnik
Raiden* dodano: 12.02.2020 14:50 #5

Cherubinek napisał:

Miałem dwadzieścia lat swoją działalność i wyrejestrowałem od początku lutego. Mam już dość robienia na te cholerne urzędy.

No właśnie, to najgorzej boli. Brawo. Mrugnięcie
,,Its my turn to protect you Snake, just like Grey Fox did"
dobra, cicho już
mitra
Poziom: 38
REP.: 522
Czytelnik
mitra dodano: 12.02.2020 15:43 #6

Cherubinek napisał:

No to wydaje mi się, że wyczerpałeś temat. Dyskusja do zamknięcia Mrugnięcie MrGreen
Nie jestem zupełnie bezużyteczny - zawsze mogę być złym przykładem!!!
sprinter311
Poziom: 40
REP.: 1661
Czytelnik
sprinter311 dodano: 12.02.2020 18:11 #7
Ja swoją prowadzę 13 lat i jest ciężko przynosi to profity ale coś za coś. Moja rada na start najpierw zdobądź klientów potem otwieraj i pomnóż budżet początkowy razy 2 żebyś nie stracił płynności finansowej.
In my restless dreams i see that town...
Carnage
Poziom: 94
REP.: 17826
Czytelnik
Carnage dodano: 12.02.2020 20:37 #8
Zapraszam do Niemiec - tu własna inicjatywa w formie działalności gospodarczej jest fajnie wpierana przez państwo. My z Żoną mamy już własną firmę od prawie trzech lat i z każdym rokiem jest coraz lepiej. Jedyna wada - masa biurokracji i papierkowości.
Welcome to Silent Hill...
Fryc91
Poziom: 31
REP.: 724
Czytelnik
Fryc91 dodano: 17.02.2020 09:37 #9

Spitspaz napisał:

Jak w temacie. Mam już trochę dość pracy na etacie i coraz częściej myślę o rozkręceniu własnej firmy. Będzie z tym troche zachodu, bo sporo rzeczy trzeba dopilnować, ale w wielu pomogą mi zaufani ludzie :) podzielcie się własnymi doświadczeniami: opłaca sie mieć firmę?

Powiem tak
Zależy jak duża firmę planujesz założyć. Użera z pracownikami. Jeden zapieje i w pon nie będzie go drugiego paluszek boli tez nie przyjdzie itp. Do tego PiS nie pomaga a wręcz rzuca kłody pod nogi.

Chyba ze jednosobowa firma.
Pod warunkiem ze zdrowie będzie dopisywać Bo jak wyskoczy coś to nie ma tak jak u kogoś czy robisz czy nie kasa jest na koncie.
I zapomnij ze pracujesz po 8h. - jak chcesz coś osiągnac rzecz jasna .Praktycznie ciagle jesteś w pracy jak nie fizycznie to umysłowo.
???
Spitspaz
Poziom: 4
REP.: 0
Czytelnik
Spitspaz dodano: 17.02.2020 12:32 #10

Spitspaz napisał:

Jak w temacie. Mam już trochę dość pracy na etacie i coraz częściej myślę o rozkręceniu własnej firmy. Będzie z tym troche zachodu, bo sporo rzeczy trzeba dopilnować, ale w wielu pomogą mi zaufani ludzie, np https://www.eseo.pl/google-ads/ :) podzielcie się własnymi doświadczeniami: opłaca sie mieć firmę?

Wielkie dzięki za tyle odpowiedzi, nie spodziewałem się :) miło było je poczytać i utwierdzić się w przekonaniu, że jednak mimo wszystko warto. Jak nie tu to za granicą MrGreen

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 17.02.2020 o godz. 12:33

Niczego mi nie braknie
Cherubinek
Poziom: 96
REP.: 92696
Czytelnik
Cherubinek dodano: 17.02.2020 18:30 #11
Warto jak się kręci i zarabiasz powyżej średniej krajowej, w innym przypadku lepiej dać spokój. Dodam jeszcze, że nie ma urlopu. Pickard
Dominus illuminatio mea et salus mea; quem timebo? Dominus protector vitae meae; a quo trepidabo?

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych