Forum - Platforma - Sony - Granie w dwie osoby na jednej konsoli a zdobywanie trofeów

Modliszka
Poziom: 7
REP.: 0
Czytelnik
Modliszka dodano: 07.02.2020, 15:22 #1
Hej Wam,

To mój pierwszy post na tym forum, więc witam wszystkich serdecznie :)

Przeszukałem wątki pod kątem kwestii poruszonej w temacie, ale niczego podobnego nie znalazłem, więc założyłem nowy wątek. Jak to jest ze zdobywaniem trofeów, gdy na jednej konsoli grają dwie osoby - każda na swoim koncie? Niedawno zacząłem grać z dziewczyną w Rayman Legends - grę uruchomiliśmy z poziomu jej konta, więc ona zawsze jest tym głównym graczem i, jak się okazało, tylko ona zdobywa trofea. Zawsze myślałem, że jeżeli dwie osoby mają tę samą grę na liście trofeów, to obie mogą te trofea zdobywać, a tym czasem w Raymanie może to robić tylko ten, kto uruchomił grę. Czy to zależy od konkretnej gry i Rayman Legends akurat nie umożliwia zdobywania trofeów przez dwie osoby?
Niczego mi nie braknie
Cherubinek
Poziom: 97
REP.: 93449
Czytelnik
Cherubinek dodano: 07.02.2020 15:25 #2
Trofea wpadają wyłącznie na konto, z którego uruchomiona jest gra i nie dotyczy to tylko Raymana, ale każdej innej gry. Zresztą to logiczne, trudno by nabijać pucharki na dwa konta podczas jednego przejścia.
Dominus illuminatio mea et salus mea; quem timebo? Dominus protector vitae meae; a quo trepidabo?
Modliszka
Czytelnik
Modliszka dodano: 07.02.2020 15:34 #3
Dzięki za szybką odpowiedź. Szkoda, że nie ma takiej funkcji, a nawet trochę to dziwne, bo przez to obaj gracze muszą przejść grę na swoim koncie. Trofea fabularne mogłyby wpadać obu graczom - najpierw jednemu, potem drugiemu - a wszystkie inne w zależności od tego, który gracz spełni warunek zdobycia danego pucharka.
In my restless dreams i see that town...
Carnage
Poziom: 94
REP.: 18087
Czytelnik
Carnage dodano: 08.02.2020 01:15 #4
Są gry w których pucharki wpadają obu grającym osobom - przykładowo "A Way Out". Niestety nie wszystkie pucharki - dlatego jeśli platynujesz z dziewczyną lub kolegą i oboje chcecie wszystkie trofea to musisz powtórzyć niektóre fragmenty.
Welcome to Silent Hill...
Niczego mi nie braknie
Cherubinek
Poziom: 97
REP.: 93449
Czytelnik
Cherubinek dodano: 08.02.2020 06:32 #5
Grałem z Milczkiem w A Way Out i obojgu nam wpadły wszystkie pucharki łącznie z platyną. Pickard
Dominus illuminatio mea et salus mea; quem timebo? Dominus protector vitae meae; a quo trepidabo?
Stanowię zagrożenie dla innych
MałyTimmy
Poziom: 70
REP.: 10737
Czytelnik
MałyTimmy dodano: 08.02.2020 16:13 #6
Grałem na jednej konsoli z kolegą w Rocket League jako drugi gracz - pucharki wpadały na obydwa konta.
Modliszka
Czytelnik
Modliszka dodano: 08.02.2020 17:33 #7

MałyTimmy napisał:

Grałem na jednej konsoli z kolegą w Rocket League jako drugi gracz - pucharki wpadały na obydwa konta.

Czyli wygląda na to, że jednak Rayman jest w tym przypadku rodzynkiem. Pechowo : /

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych