Forum - Platforma - Sony - playstation remote play

luccatoni7
Poziom: 52
REP.: 6081
Czytelnik
luccatoni7 dodano: 06.02.2020, 09:00 #1
Witam,
do tej pory temat był mi obcy ale teraz muszę od czasu do czasu dzielić tv z żoną i chciałbym np. pograć na telefonie w children of morta z ps4. Ściągnąłem na tel aplikację ps4 remote play i wszytsko działa ok, ale prosze powiedzcie mi jak mam podłaczyć pada pod tel? Próbowałem przez bt ale się nie udaje. Czy wersja oprogramowanie w tel na to nie pozwala? Mam tel z 2019 r.
Fiku_Miku
Poziom: 30
REP.: 36
Czytelnik
Fiku_Miku dodano: 06.02.2020 09:29 #2
Musisz mieć Androida 10 żeby działało
Centymetr powyżej granicy zdrowego rozsądku
RasMass
Poziom: 77
REP.: 35267
Czytelnik
RasMass dodano: 06.02.2020 09:54 #3
Android 10 albo Vitka.
Jeśli masz telefon z 2019 to powinieneś w ciągu kilku miesięcy dostać update do Andka 10. No chyba, że masz brandowany przez jakiegoś operatora, to może i poczekasz dłużej.
Oczywiście czym wyższy model telefonu tym wcześniej dostaniesz Andka 10. Przy produktach ze średniej półki zawsze trzeba czekać dłużej.

Ja przykładowo mam Huaweia P20 (czyli flagowca z 2018) i dalej na Androida 10 czekam. Moja żona, która ma Samsunga S10 + ma nowe oprogramowanie już od listopada.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 06.02.2020 o godz. 09:56

"Zostałem stworzony bez udziału mojej woli, w podziemiach tajnej fabryki Coca-Coli. W wyniku badań nad bezsensem istnienia, poczęto istotę niezdolną do myślenia. Nauczono mnie jeść wyłącznie w MacDonaldzie, pożeram więc ludzi stojących przy kasie.&qu
Posiadacz najfajniejszych gameroomów! :P
Dobermann
Poziom: 81
REP.: 45683
Czytelnik
Dobermann dodano: 06.02.2020 10:08 #4
jak masz telefon rozumiejacy protokol MHL to pada mozesz podlaczyc kablem do portu usb w telefonie :)
Best regards #smiesznypiesek
dobra, cicho już
mitra
Poziom: 40
REP.: 746
Czytelnik
mitra dodano: 06.02.2020 10:44 #5
Mnie się tam nawet telefon z konsolą nie chce połączyć w tej samej sieć. Ani przez kod ani przez jakieś tam ręczne wyszukiwanie (and 7.0).
Nie jestem zupełnie bezużyteczny - zawsze mogę być złym przykładem!!!
Dobermann
Czytelnik
Dobermann dodano: 06.02.2020 15:16 #6
czy konsola jest po kablu a telefon po wifi? jesli tak to spradz czy wifi nie nadaje innej adresacji sieci niz polaczenie kablowe :)
dwa ze jak sie spoza domu nie mozesz polaczyc to oznacza ze zapewne na routerze masz zamkniete wszystkie porty.
dobra, cicho już
mitra
Czytelnik
mitra dodano: 06.02.2020 17:13 #7

Dobermann napisał:

czy konsola jest po kablu a telefon po wifi? jesli tak to spradz czy wifi nie nadaje innej adresacji sieci niz polaczenie kablowe :)
dwa ze jak sie spoza domu nie mozesz polaczyc to oznacza ze zapewne na routerze masz zamkniete wszystkie porty.

Konsola i telefon po WiFi oba na częstotliwości 2,4GHz. Jak na razie nie poza domem nie miałem szansy sprawdzić jak mi się nie łączy w ogóle.
Automatyczne wyszukiwanie nic nie daje a ręczne wklepanie kodu połączanie też nic, więc nie wiem czym może to być spowodowane.
Dobermann
Czytelnik
Dobermann dodano: 07.02.2020 12:54 #8
hmm, teoretycznie moga byc problemy w komunikacji wynikajace ze zbyt duzej odleglosci miedzy konsola/telefonem a access pointem, nie mniej jednak w takim przypadku powinny sie chociaz znalezc i wywalic komunikat ze jest za slabe polaczenie na uruchomienie remote play. nie mam poejcia jak masz siec skonfigurowana ale obstawiam ze jakas regula musi ci ciac porty udp przez co urzadzenia sie nie potrafia dogadac.

rzuc okiem na to > https://suppo(...)ge=en_US

kluczowe jest poprawne skonfigurowanie i otwarcie tych portow na routerze > UDP 9296, UDP 9297, UDP 9303
dobra, cicho już
mitra
Czytelnik
mitra dodano: 07.02.2020 14:20 #9

Dobermann napisał:

hmm, teoretycznie moga byc problemy w komunikacji wynikajace ze zbyt duzej odleglosci miedzy konsola/telefonem a access pointem, nie mniej jednak w takim przypadku powinny sie chociaz znalezc i wywalic komunikat ze jest za slabe polaczenie na uruchomienie remote play. nie mam poejcia jak masz siec skonfigurowana ale obstawiam ze jakas regula musi ci ciac porty udp przez co urzadzenia sie nie potrafia dogadac.

rzuc okiem na to > https://suppo(...)ge=en_US

kluczowe jest poprawne skonfigurowanie i otwarcie tych portow na routerze > UDP 9296, UDP 9297, UDP 9303

Router mam od dostarczyciela usług kablowych więc mogę mieć z tym problem, chyba że dzwoniąc do nich może mi to skonfigurują.
Ewentualnie może publiczne IP jak mi dadzą to coś poprawi. Albo ręcznie skonfigurować połączenie WiFi z poziomu konsoli, jeśli to coś da (coś na Youtubie widziałem, tylko nie wiem czy to dokładnie jest to jak gość sobie konfigurował z poziomu konsoli i z NAT3 zrobił NAT2 czy NAT1, choć to chyba nie jest w tym przypadku przyczyną. U mnie obecnie jest NAT2).

Nie za bardzo się orientuję w tych sprawach ale tylko to mi przychodzi na myśl tak na szybko. Co o tym sądzisz?

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 07.02.2020 o godz. 14:22

Dobermann
Czytelnik
Dobermann dodano: 07.02.2020 15:17 #10
nat3 spowoduje brak mozliwosci grania online i remoteplay, musisz miec co najmniej nat2, nat1 osiagniesz wypychajac konsole do DMZ, ale wtedy lokalna siec jej nie ebdzie widziec, jak masz router od operatora to recznie powino sie dac ustawic trasowanie i ustawic te porrty udp dla konsoli, tylko trzeba konsoli nadac staly adres ip,a potem do tego ip przypisac wspomniane przekierowania :)
dobra, cicho już
mitra
Czytelnik
mitra dodano: 07.02.2020 16:23 #11
Akurat NAT2 mam także bez problemu. Nie wiem czy dam radę ale jutro popróbuję. Poszukam jeszcze czegoś na YT może coś się uda, jak nie to będę dalej męczył temat Mrugnięcie .
dobra, cicho już
mitra
Czytelnik
mitra dodano: 08.02.2020 00:37 #12
Może mała podpowiedź. Jak robię z telefonu żony punkt dostępu WiFi i wpisuję ręcznie kod to elegancko łączy, wyszukuje i można grać. Przez WiFi ni chu chu

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych