Forum - PPE.pl - PPE.pl - opinie, uwagi, sugestie - Moje sugestie zmian

Przejdź do strony

Strona

Matt Damnati
Poziom: 31
REP.: 476
Czytelnik
Matt Damnati dodano: 25.01.2020, 09:40 #1
Cześć,
takie propozycje mi się rzuciły w oczy:
Zaawansowane filtrowanie po zalogowaniu. Teraz co prawda można filtrować, ale jest to źle zaprojektowane, dlatego poszedłbym w druga stronę W ustawieniach konta dać możliwość odznaczenia działów, typów newsów, platform i przede wszystkich autorów, których nie chce się widzieć na głównej. Po zalogowaniu były by tylko istotne dla czytelnika informacje. Na SEO i tak wam to nie wpłynie, bo stali i tak wchodzą tylko z directa.

Opcje abonamentowe by pozbyć się reklam i dać różne motywy.

Czytanie komentarzy przez redakcję.

Dać ocenę autorów oraz ocenę konkretnego wpisu na wzór komentarzy, ocena pod względem merytorycznym, nie profili.

Nie robienie czytelników w ch*ja (mówię o ankiecie i olewanie opinii).

To tyle, Pozdrawiam.

//Edytowano 1 raz, ostatni raz 25.01.2020, 09:42

Ten fajny koleś
Pieknykapec
Poziom: 56
REP.: 6130
Czytelnik
Pieknykapec dodano: 25.01.2020 09:48 #2
Po dwóch pierwszych propozycjach myślałem, że będzie to poważny wpis, ale nie...
Na najbliższym E3 pokażą Raymana, obiecuję.
ZjemCie
Poziom: 42
REP.: 2359
Czytelnik
ZjemCie dodano: 25.01.2020 10:04 #3
Chyba na głowę upadłeś że ktoś tu będzie z userów płacił za abonament.
Perez
Poziom: 71
REP.: 12104
Administrator
Perez dodano: 25.01.2020 10:06 #4
Filtrowanie - nie bardzo wiem, jak chcesz mieć istotne informacje na głównej, gdy np. zaczniesz odznaczać autorów. Co do reszty to możesz filtrować platformy, możesz filtrować rodzaj newsów (np. odznaczasz Plotka i nie masz ich) i rodzaj tekstów (nie interesują Cię filmy, odznaczasz Kacik filmowy i gotowe).

Abonament na reklamy - na razie nie ma takich planów, ale dzięki za sugestię.

Motywy - w sensie kolejne kolory? To jasny i ciemny za mało? Jakieś przykłady?

Komentarze zarówno redakcja, jak i moderacja czytają, wszak narzekacie, że je usuwamy :).

O cenie newsów dyskusja była - to jest trudno weryfikować, czy oceniasz autora (bo go nie lubisz), czy poziom newsa (bo są błędy), czy temat (bo np. nie lubisz Sony i minusujesz dla zasady news o nich). Co taka ocena miała by dać?

Czytelnicy - bardzo mnie ciekawi, czemu niektórzy Czytelnicy powołują się na ankietę, chociaż nie znają jej wyników :). Rozumiem jest już takie założenie, że na któreś tam pytanie to na pewno była taka i taka odpowiedź. Opinii nikt nie olewa, ale mam wrażenie, że tu chyba trochę nie do końca się rozumiemy - w tym sensie, że niektórzy myślą, że jak wyrażą negatywną opinię o jakimś elemencie PPE, to redakcja na drugi dzień powinna już coś w tym zakresie zmienić. No ale OK, podrzuć mi kilka swoich konkretnych opinii (co byś dodał/zmienił itd.), to postaram się odnieść.
Użytkownik konta Premium PPE.
bigbird
Poziom: 79
REP.: 36584
Czytelnik
bigbird dodano: 26.01.2020 18:29 #5

Cytat:

O cenie newsów dyskusja była - to jest trudno weryfikować, czy oceniasz autora (bo go nie lubisz), czy poziom newsa (bo są błędy), czy temat (bo np. nie lubisz Sony i minusujesz dla zasady news o nich). Co taka ocena miała by dać?

Co by miała dać? No może na początek to, że jak jakiś beznadziejny wpis dostanie masę minusów to będziecie wiedzieć, żeby więcej takiego guana nie akceptować i żeby się więcej nie pojawiały podobne potworki.

"Redaktorzy", którym pozwala się na radosną twórczość, która u czytelników wywołuje torsje i uśmiech politowania, bez widocznej oceny ich pracy zaczynają żyć w przeświadczeniu, że odwalają dobrą robotę. Jakby taki jeden z drugim zobaczył, że ma minusów jak grzybów po deszczu to następnym razem by się zastanowił i nie wiem, może pomyślał nad tym co chce napisać. Czy ma to sens, czy jest to prawda, czy źródłem czasem nie jest jego własny Twitter albo wpis anonima z netu.

Nie publikując wyników ankiety potwierdzacie tylko, że jej wyniki są dla Was kompromitujące. Ja I wiele osób pamiętamy zmanipulowane wyniki poprzedniej ankiety. Wtedy to przeszło, teraz już nie więc nie dziwne że nie chcecie się "pochwalić". I nie pisz, że to że względu na konkurencję, bo Wy na razie nie jesteście żadną konkurencją dla nikogo. Konkurujecie sami ze sobą nie wiedząc czym ma być ten portal. Piszecie o wszystkim i o niczym, a i tak rzadko można przeczytać tutaj coś ciekawego i na poziomie. Gdzie materiały wideo, gdzie poradniki, gdzie wywiady z twórcami, gdzie jakieś materiały zza kulis naszej branży? Jakoś wiele lat temu dziennikarze PSXa umieli wbić się do każdego kogo chcieli (nawet na krzywy ryj), a teraz po tylu latach jakaś niemoc Was trawi? Czy po prostu lepiej walić newsy o serialu Wiedźmin bo tak łatwiej i szybciej?

Założyliście Instagrama i co? Ostatni wpis jest z 17 stycznia? Tak się prowadzi firmowe konto w social mediach na poważnie? Widać, że robi to ktoś z doskoku w wolnej chwili na kiblu, a nie ktoś kto się na tym zna i w tym siedzi.
Perez
Poziom: 71
REP.: 12104
Administrator
Perez dodano: 26.01.2020 19:16 #6
To, że zminusujecie jakiś wpis, nie będzie żadnym wyznacznikiem, bo doskonale wiemy, że część userów będzie takie wpisy hejtowała zawsze (a daję rękę uciąć, że niektórzy dla zasady np. będą minusowali ze względu na danego autora), tyle że minusów będzie 40, a taki news potem ma 30 tys. odsłon. Tak, wiem, piszę o cyferkach, ale nie da się od tego uciec. Zapominasz trochę o jednej rzeczy - całe PPE, mam wrażenie, widzisz przez pryzmat swój (co Tobie się podoba/nie podoba) i grupy komentujących userów, zapominając, że to nie jest tylko portal dla kilkuset osób.

Nie wiem, w jakim zakresie wyniki ankiety miały by być dla nas kompromitujące. Nie kojarzę tam pytań w stylu "czy mamy zamknąć PPE?". Jeśli któreś pytanie jakoś bardzo Cię interesuje, to pytaj.

Materiały, bigbird, sorry, ale to jest powracający temat z tymi "ambitnymi treściami". Dla jasności - ja jestem za, sam czasami redakcji podrzucam jakiś pomysł, ale potem kończy się tym, że pies z kulawą nogą do takich rzeczy nie zagląda. Po drugie - nie ma szans, aby robić wszystko, bo to się po prostu nie zepnie finansowo, nie dasz rady być najlepszy/najciekawszy w newsach, poradnikach, wideo, publicystyce itd.

Instagram - no i po co wspominasz, będzie kogoś trzeba zwolnić Mrugnięcie.
In my restless dreams i see that town...
Carnage
Poziom: 95
REP.: 18325
Czytelnik
Carnage dodano: 27.01.2020 16:51 #7

Matt Damnati napisał:

Zaawansowane filtrowanie po zalogowaniu.

W pierwszym momencie zrozumiałem, że chodzi o flirtowanie. Mrugnięcie
Welcome to Silent Hill...
Ultima
Poziom: 13
REP.: -184
Czytelnik
Ultima dodano: 29.01.2020 09:31 #8

Perez napisał:

To, że zminusujecie jakiś wpis, nie będzie żadnym wyznacznikiem, bo doskonale wiemy, że część userów będzie takie wpisy hejtowała zawsze (a daję rękę uciąć, że niektórzy dla zasady np. będą minusowali ze względu na danego autora), tyle że minusów będzie 40, a taki news potem ma 30 tys. odsłon. Tak, wiem, piszę o cyferkach, ale nie da się od tego uciec. Zapominasz trochę o jednej rzeczy - całe PPE, mam wrażenie, widzisz przez pryzmat swój (co Tobie się podoba/nie podoba) i grupy komentujących userów, zapominając, że to nie jest tylko portal dla kilkuset osób.

Nie wiem, w jakim zakresie wyniki ankiety miały by być dla nas kompromitujące. Nie kojarzę tam pytań w stylu "czy mamy zamknąć PPE?". Jeśli któreś pytanie jakoś bardzo Cię interesuje, to pytaj.

Materiały, bigbird, sorry, ale to jest powracający temat z tymi "ambitnymi treściami". Dla jasności - ja jestem za, sam czasami redakcji podrzucam jakiś pomysł, ale potem kończy się tym, że pies z kulawą nogą do takich rzeczy nie zagląda. Po drugie - nie ma szans, aby robić wszystko, bo to się po prostu nie zepnie finansowo, nie dasz rady być najlepszy/najciekawszy w newsach, poradnikach, wideo, publicystyce itd.

Instagram - no i po co wspominasz, będzie kogoś trzeba zwolnić Mrugnięcie.

Takie tłumaczenie to nie tłumaczenie. Boicie się prawdy. Użytkownicy to wasi pracodawcy, jak oczekują plusów/minusów jako odnośnika do danego wpisu/artykułu to trzeba to zrobić i nie dyskutować.
Centymetr powyżej granicy zdrowego rozsądku
RasMass
Poziom: 77
REP.: 35028
Czytelnik
RasMass dodano: 29.01.2020 09:41 #9

Ultima napisał:

Takie tłumaczenie to nie tłumaczenie. Boicie się prawdy. Użytkownicy to wasi pracodawcy, jak oczekują plusów/minusów jako odnośnika do danego wpisu/artykułu to trzeba to zrobić i nie dyskutować.

A kiedy twój "pracodawca" każe ci wciąć strzelbę i iść zabijać ludzi na ulicy to też "to zrobisz i nie będziesz dyskutował"?

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 29.01.2020 o godz. 09:41

"Zostałem stworzony bez udziału mojej woli, w podziemiach tajnej fabryki Coca-Coli. W wyniku badań nad bezsensem istnienia, poczęto istotę niezdolną do myślenia. Nauczono mnie jeść wyłącznie w MacDonaldzie, pożeram więc ludzi stojących przy kasie.&qu
Ten fajny koleś
Pieknykapec
Poziom: 56
REP.: 6130
Czytelnik
Pieknykapec dodano: 29.01.2020 14:42 #10
Łał, sześć plusów na forum, bardzo rzadkie zjawisko :O
Na najbliższym E3 pokażą Raymana, obiecuję.
Ultima
Poziom: 13
REP.: -184
Czytelnik
Ultima dodano: 29.01.2020 15:04 #11

RasMass napisał:

Ultima napisał:

A kiedy twój "pracodawca" każe ci wciąć strzelbę i iść zabijać ludzi na ulicy to też "to zrobisz i nie będziesz dyskutował"?

Porównanie wprost proporcjonalne do całej twej osoby.
Kapłan Boguta
Mat1K
Poziom: 40
REP.: 3258
Administrator
Mat1K dodano: 29.01.2020 15:35 #12

Pieknykapec napisał:

Łał, sześć plusów na forum, bardzo rzadkie zjawisko :O

Niestety, ale wyczyn już nieaktualny. Dno
Centymetr powyżej granicy zdrowego rozsądku
RasMass
Poziom: 77
REP.: 35028
Czytelnik
RasMass dodano: 29.01.2020 19:39 #13

Ultima napisał:

RasMass napisał:

Ultima napisał:

Porównanie wprost proporcjonalne do całej twej osoby.

Dziękuję za te miłe słowa OK
"Zostałem stworzony bez udziału mojej woli, w podziemiach tajnej fabryki Coca-Coli. W wyniku badań nad bezsensem istnienia, poczęto istotę niezdolną do myślenia. Nauczono mnie jeść wyłącznie w MacDonaldzie, pożeram więc ludzi stojących przy kasie.&qu
In my restless dreams i see that town...
Carnage
Poziom: 95
REP.: 18325
Czytelnik
Carnage dodano: 29.01.2020 21:32 #14
Czasem miło usiąść przy kominku i posłuchać takiej ciepłej wymiany zdań na naszym forum. Mrugnięcie
Welcome to Silent Hill...
Matador
Poziom: 61
REP.: 25218
Czytelnik
Matador dodano: 03.03.2020 12:46 #15

Perez napisał:

Materiały, bigbird, sorry, ale to jest powracający temat z tymi "ambitnymi treściami". Dla jasności - ja jestem za, sam czasami redakcji podrzucam jakiś pomysł, ale potem kończy się tym, że pies z kulawą nogą do takich rzeczy nie zagląda. .

wziąłeś pod uwagę że propozycje mogły być słabe?

Ale z innej beczki - pisałem kiedys do Wojtka w sprawie limitów czarnej listy, ale jak zwykle temat ucichł. Skorzystam z okazji i napisze tutaj. Skoro jesteście tacy przestraszeni aby nie wprowadzać jakiś większych zmian w tej kwestii (modyfikacji proponowanych przez użytkowników) to chociaż dodajcie ilość osób które można wrzucić na czarną listę. 15 osób to śmiesznie mało, kiedy na PPE jest kilka tysięcy użytkowników. Ostatnio wrzuciłem tam po raz pierwszy parę osób i czas spędzany na PPE stał się trochę przyjemniejszy - zablokowałem osoby które moim zdaniem mają multikonta i przeważnie są nowe - ale dziwnym trafem idealnie wiedza co i jak, a ich reputacja jest minusowa. Niestety takich osób przybywa, wiec limit czarnej listy powinien zostać zwiększony, proponuje 50-100 i każdy będzie miał święty spokój z bezsensownymi wojnami, zemstami, minusami itp.
Przejdź do strony

Strona

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych