Forum - Platforma - Sony - Ps4 restartuje sie

kuba111ize
Poziom: 6
REP.: 0
Czytelnik
kuba111ize dodano: 05.01.2020, 19:49 #1
Witam
Wymieniłem termopady i pastę w swojej konsoli. Próbowałem odpalić grę lecz konsola zaczyna wyć jak szalona, wyskakuje komunikat ze ps4 jest nagrzane i się resetuje. Pomocy!!! Jak to naprawić Unhappy
Posiadacz najfajniejszych gameroomów! :P
Dobermann
Poziom: 80
REP.: 44673
Czytelnik
Dobermann dodano: 05.01.2020 20:10 #2
czy jestes pewien ze zlozyles uklad chlodzenia poprawnie? poniewaz to co opisujesz sugeruje ze gdzies w ukladzie chlodzenia masz luz i nie przewodzi poprawnie ciepla.
Best regards #smiesznypiesek
kuba111ize
Czytelnik
kuba111ize dodano: 05.01.2020 20:12 #3

Dobermann napisał:

czy jestes pewien ze zlozyles uklad chlodzenia poprawnie? poniewaz to co opisujesz sugeruje ze gdzies w ukladzie chlodzenia masz luz i nie przewodzi poprawnie ciepla.

wydaje mi sie ze zrobilem wszystko tak jak bylo zanim ją rozebrałem lecz sprobuje ja rozebrac i zlozyc na nowo,
dam znac czy pomoglo. Dzieki za rade.
kuba111ize
Czytelnik
kuba111ize dodano: 08.01.2020 08:09 #4
Niestety nie pomogło ale wierze ze gdzies ją źle złożyłem bo wcześniej tak nie było :/
In my restless dreams i see that town...
Carnage
Poziom: 94
REP.: 17145
Czytelnik
Carnage dodano: 08.01.2020 17:26 #5
Proponuję jednak wizytę u kogoś kto profesjonalnie zajmuje się naprawami konsol - koszt pewnie nie będzie duży, a usterkę zreperuje bez problemu.
Welcome to Silent Hill...
Niczego mi nie braknie
Cherubinek
Poziom: 96
REP.: 90528
Czytelnik
Cherubinek dodano: 08.01.2020 17:46 #6
Za wymianę pasty pewnie stówa by wystarczyła, ale teraz może już nie być tak miło.
Dominus illuminatio mea et salus mea; quem timebo? Dominus protector vitae meae; a quo trepidabo?
kuba111ize
Czytelnik
kuba111ize dodano: 09.01.2020 21:23 #7
ja wiem chcialem troche liznąć budowy ps4 i zanim sie do tego wzialem zrobilem research na necie i to nie wydawalo sie trudne.. rozebrac, wymienic i zlozyc a tu jednak cos czego sie nie spodziewalem. Jedyny plus taki ze specjalnie kupilem konsole ktora chodzila ciut za glosno za dobrą cene zeby sprobowac to samemu ogarnac. Jak macie jeszcze jakies rady co moze byc przyczyna to piszcie, sprawdze chetnie kazda propozycje. Opisze problem jeszcze raz: konsola sie normalnie wlacza po nacisnieciu guzika, nastepnie slychac jak chodzi wentylator po czym na chwile ustaje i kompletna cisza gdzie po kilku sekundach znowu wentylator jest w ruchu. Pojawia sie taki obraz (https://imgur.com/ukbaXR6) po czym konsola znowu cichnie na moment i po jakiejs sekundzie, moze dwoch wiatrak znowu chodzi normalnie. Potem konsola chodzi normalnie, wlacza sie i pojawia sie taki obraz (https://imgur.com/aVSuHPO). Po kilku minutach jak konsola stała sobie włączona bez żadnego ruchu nagle pojawił sie komunikat że ps4 jest nagrzane i sie wyłączyło samo. Dodam ze termopady nakleilem niemalże na prawie całą powierzchnie na to przeznaczona. Moze to jest blad? Na filmikach jakie widzialem ludzie zazwyczaj naklejali małe kwadraciki.
Prosze nie hejtujcie bo jestem nowy w tych sprawach i jak wspomnialem chcialbym sie nauczyc takich rzeczy sam bo powierzchniowo wydaje sie byc to prosta sprawa ale jak widac zawsze jest jakas przeszkoda. Dziekuje za kazda rade!!

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 09.01.2020 o godz. 21:25

Wałs0raj
Poziom: 54
REP.: 3010
Czytelnik
Wałs0raj dodano: 10.01.2020 09:17 #8
Rozbierałeś ją drugi raz? Bo nikt tu nic nie wymyśli innego. Kiedyś jak sam to robiłem to czytałem, że jak się przegrzeje to Już tak może zostać i nic z tym nie zrobisz. Ja jakoś ponad rok temu to robiłem i cisza do dziś.
kuba111ize
Czytelnik
kuba111ize dodano: 10.01.2020 13:14 #9

Wałs0raj napisał:

Rozbierałeś ją drugi raz? Bo nikt tu nic nie wymyśli innego. Kiedyś jak sam to robiłem to czytałem, że jak się przegrzeje to Już tak może zostać i nic z tym nie zrobisz. Ja jakoś ponad rok temu to robiłem i cisza do dziś.

Tak rozebralem ja drugi raz i złożyłem ponownie lecz nic to nie pomogło
Wałs0raj
Poziom: 54
REP.: 3010
Czytelnik
Wałs0raj dodano: 10.01.2020 21:31 #10
Może problem tkwi w złej paście, albo termopadach? Jakiej pasty i termopadów użyłeś? Termopady odpowiedniej grubości?
kuba111ize
Czytelnik
kuba111ize dodano: 12.01.2020 12:53 #11

Wałs0raj napisał:

Może problem tkwi w złej paście, albo termopadach? Jakiej pasty i termopadów użyłeś? Termopady odpowiedniej grubości?

Czytałem wcześniej na różnych forach jakie termopady oraz jaką paste kupić. Termopady kupiłem z Gelida 1mm 80x40mm 12w/mK. Pastę również z gelida

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych