Forum - Platforma - Sony - wsteczna kompatybilność z PS4

KaweX
Poziom: 35
REP.: 153
Czytelnik
KaweX dodano: 05.01.2020, 17:40 #1
Witam.

Z tego co czytałem, w przyszłej konsoli PS5 ma być kompatybilność z 4ki

Ale mówimy tu zarówno o wersjach płytowych jak i cyfrowych ? Jestem zwolennikiem cyfrówek , bo nie bawie się nigdy w odsprzedawanie gier , bo mi się po prostu nie chcę.

Czy jak np. mam Battlefielda 5 w wersji cyfrowej na PS4 i wyjdzie PS5 to czy będę mógł zainstalować także tam tą grę.

Dzięki za odpowiedzi :) pozdrawiam
In my restless dreams i see that town...
Carnage
Poziom: 95
REP.: 18371
Czytelnik
Carnage dodano: 05.01.2020 17:48 #2
Wydaje mi się to jak najbardziej logiczne, że odpowiedź brzmi tak. Myślę, że podobnie będzie w przypadku wstecznej z Ps3.
Welcome to Silent Hill...
KaweX
Poziom: 35
REP.: 153
Czytelnik
KaweX dodano: 05.01.2020 17:51 #3
no mnie to właśnie ciekawi czy te gry z cyfry będę mógł ściągnąć na dysk na PS5 i ogrywać w raz nabytymi dodatkami. Jeżeli tak to zapewne kupie konsole na premiere mimo iż początkowo będzie tytułów jak na lekarstwo, ale wejdę równiutko wraz z premierą i będę śledził różnice w PS5 na bieżąco , co się zmieniło itd.
Niczego mi nie braknie
Cherubinek
Poziom: 98
REP.: 97855
Czytelnik
Cherubinek dodano: 06.01.2020 06:57 #4
Tak naprawdę nic nie wiadomo. Plotki, domysły itp. Jak będzie pewna informacja to się o tym dowiesz.

Moim zdaniem jest nikłe prawdopodobieństwo, że wsteczna będzie obejmować coś więcej niż ps4. Obym się mylił.
Dominus illuminatio mea et salus mea; quem timebo? Dominus protector vitae meae; a quo trepidabo?
Cozinuss
Poziom: 16
REP.: 127
Czytelnik
Cozinuss dodano: 25.03.2020 21:34 #5
By była wsteczna kompatybilność z PS3 musieli by montować dodatkowy procesor ( pamiętajmy że tamten procesor CELL miał kompletnie inną architekturę) chyba że stworzą jakiś emulator lub coś podobnego ale wydaje mi sie że przy tym było by za dużo pracy więc chyba sobie to darują, ewentualnie wrócą do tego kiedyś z którąś aktualizacją która wprowadzi emulacje gier z PS 1,2 i 3, tak to widzę
I am Lightning, the Rain Transformed.
Raiden*
Poziom: 55
REP.: 4388
Czytelnik
Raiden* dodano: 25.03.2020 21:40 #6
Pożyjemy zobaczymy, poczekajmy na jakieś dalsze konkrety ze strony Sony, powinni w najbliższym czasie powoli odsłaniać karty.
,,Its my turn to protect you Snake, just like Grey Fox did"

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych