Forum - Kąciki - Od graczy dla graczy - Książki o historii gier i konsol [Prośba o pomoc]

GeoGamer
TyskiPL
Poziom: 46
REP.: 3775
Czytelnik
TyskiPL dodano: 14.12.2019, 16:52 #1
Cześć!

Jestem w trakcie tworzenia pracy magisterskiej, w której będę badać podejście polskich Graczy do mikrotransakcji i lootboxów. Będzie ankieta, ale dopiero po Nowym Roku - na ten moment skupiam się na napisaniu rozdziałów teoretycznych, w tym o historii rozwoju gier.

Zastanawiam się, czy macie może tu do polecenia jakieś książki? Nie chcę historii opierać na masie artykułów (weź to potem dobrze opisz w bibliografii i w odnośnikach xd), zaś w kółko jedyne co znajduje to albo badania nad konkretnymi aspektami gier (np. gry strategiczne jako źródło nauki o historii, albo badania nad tym jak ludzie tworzą swoje postacie).

Trafiłem już na książkę "Console Wars" o historii wojny Nintendo z Segą, ale to jedynie kamień milowy w historii od momentu stworzenia Ponga, do dnia dzisiejszego :/

Z góry dzięki za każdą rekomendację!
Ten fajny koleś
Pieknykapec
Poziom: 55
REP.: 5759
Czytelnik
Pieknykapec dodano: 14.12.2019 16:57 #2
Z półki na mnie spoglądają "Krew, pot i piksele" oraz komiks "Tetris. Ludzie i gry". To takie najgłośniejsze ostatnio
Na najbliższym E3 pokażą Raymana, obiecuję.
Centymetr powyżej granicy zdrowego rozsądku
RasMass
Poziom: 74
REP.: 28487
Czytelnik
RasMass dodano: 14.12.2019 17:27 #3
Jeśli chcesz napisać coś o polskiej historii rozwoju gier, to obowiązkowo sprawdź "Nie tylko Wiedźmin: historia polskich gier komputerowych" Marcina "Koso" Kosmana z PSX Extreme.
Jak sam pisałeś z artykułami może być problem przy bibliografii, ale mimo wszystko polecam poprzeglądać PSX Extreme, bo na przestrzeni lat ukazało się tam bardzo dużo tekstów o historii/rozwoju gier - przynajmniej masz to po polsku, bo po angielsku takich tekstów jest oczywiście wielokrotnie więcej.
"Zostałem stworzony bez udziału mojej woli, w podziemiach tajnej fabryki Coca-Coli. W wyniku badań nad bezsensem istnienia, poczęto istotę niezdolną do myślenia. Nauczono mnie jeść wyłącznie w MacDonaldzie, pożeram więc ludzi stojących przy kasie.&qu
In my restless dreams i see that town...
Carnage
Poziom: 94
REP.: 17301
Czytelnik
Carnage dodano: 14.12.2019 20:52 #4
Wysyłam dobre wibracje i silnie wspieram psychicznie w pisaniu pracy. Powodzenia !
Welcome to Silent Hill...
GeoGamer
TyskiPL
Poziom: 46
REP.: 3775
Czytelnik
TyskiPL dodano: 16.12.2019 13:40 #5
Dzięki Panowie za odzew! :)

RasMass napisał:

Jeśli chcesz napisać coś o polskiej historii rozwoju gier, to obowiązkowo sprawdź "Nie tylko Wiedźmin: historia polskich gier komputerowych" Marcina "Koso" Kosmana z PSX Extreme.

O, to się może przydać. Ja jeszcze obczaiłem książkę, która już do mnie jedzie, "Game on!" Dustina Hansena. Co prawda wydawnictwo po angielsku, ale z recenzji, które czytałem, może ona mi sporo wnieść do pracy.
Znalazłem też pracę magisterską z Nowej Zelandii.

Cytat:

Jak sam pisałeś z artykułami może być problem przy bibliografii, ale mimo wszystko polecam poprzeglądać PSX Extreme, bo na przestrzeni lat ukazało się tam bardzo dużo tekstów o historii/rozwoju gier - przynajmniej masz to po polsku, bo po angielsku takich tekstów jest oczywiście wielokrotnie więcej.

Gorzej, że nie zachowałem sobie starych numerów, bo nie miałem gdzie ich trzymać, a w bibliotekach raczej trudno o archiwizację PSX Extreme :/ Inna sprawa, że poza problemem z rozległą bibliografią pojawiły się problem opierania sporego fragmentu pracy na jednym źródle, więc tak czy siak muszę nawet dla samej zasady, mieć jeszcze coś w zanadrzu.

Carnage napisał:

Wysyłam dobre wibracje i silnie wspieram psychicznie w pisaniu pracy. Powodzenia !

Dziękówa!

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych