SKLEP

Forum - Platforma - PC - Kupujecie gry na premierę czy po obniżkach?

Przejdź do strony

Strona

SW-7888-0046-7787
Daaku
Poziom: 95
REP.: 88248
Czytelnik
Daaku dodano: 21.10.2017 10:21 #16
Od dłuższego czasu wyłącznie obniżki w rodzaju Humble Bundle. Wyjątkiem była przecena na Games Republic, gdzie za mniej więcej dolca kupiłem Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth.
"That's my secret, Captain. I'm always angry."
Tom Ha
Poziom: 34
REP.: 1371
Czytelnik
Tom Ha dodano: 21.10.2017 12:58 #17
Zasadniczo, jeśli dany tytuł mnie interesuje, to kupuję na premierę, na razie w okresie ok. 2 lat przejechałem się tylko raz - na Mafii 3 ;-)
Oczywiście, szukam najniższej możliwej oferty cenowej, czasem czekam kilka dni po premierze, jeśli chcę się upewnić, że gra za ok. 30 erło nie okaże się 4-godzinną rozrywką na jeden wieczór i że nie jest spartolona ;-)

To rzecz jasna dotyczy głośnych premier tytułów AA(A) w przypadku mniej znanych produkcji czekam na promki, najlepiej od -50% i więcej, wishlista jest długa, że ho ho i póki co stale się powiększa, głównie z braku czasu na ogranie wszystkiego ;-)
WLADCA PODZIEMNEJ SCENY
jvl_90
Poziom: 44
REP.: 2494
Czytelnik
jvl_90 dodano: 03.11.2017 00:24 #18
Po słabym Watch Dogs, już prawie nic nie kupuje na premierę, co i tak po czasie okazuje się słusznym wyborem. Oczywiście robię wyjątek dla gier od R*, CDPR i Fify Mrugnięcie)
Cormac McCarthy "Krwawy południk"
eMc0B
Poziom: 50
REP.: 3120
Czytelnik
eMc0B dodano: 10.11.2017 00:18 #19
Niestety czasami daję się ponieść hajpowi i wydam trochę grosza na premierówkę. W tym roku na Horizon Zero Dawn, DiRT 4 i F1 2017. Żadnego z tych wydatków nie żałuję, bo gry dopracowane i miodne, ale w przeszłości bywało inaczej i naciąłem się parę razy. Potem żałowałem, kasy nie udało się odzyskać w 100%.

Obecnie jednak jeśli już coś kupuję to daję się skusić potężną promocją jeśli gra jest w wersji cyfrowej, a ja jestem bardzo zainteresowany gatunkiem gry w danym momencie. Kupka wstydu powoduje, że zakup gry na którą byłem bardzo nakręcony odkładam na wiele miesięcy później, czasem nawet lat. A często się okazuje, że po czasie hajp opadł, czasu na zagranie i tak bym nie miał i gra zostaje na liście "może kiedyś kupię i zagram", bez ciśnienia.

Na pewno jednak ciężko mi będzie trzymać zamknięty portfel podczas premiery takich tytułów jak Red Dead Redemption 2, Days Gone, Death Stranding, Detroit: Become Human czy The Last of Us 2. Tak to już jest, każda mucha ma swój lep :). Ale zdrowsza jest jednak cierpliwość.
Matador
Poziom: 52
REP.: 13581
Czytelnik
Matador dodano: 07.12.2017 01:05 #20
Kupilem pare dni temu na premiere "Seven Days...", bo lubie RPGi i klimaty SF -postapokaliptyczne.

przegrałem jakieś 25H i jestem troche zły na siebie, bo choc gra ma kilka zalet to jej wady miejscami mnie dobijają.

Na szczęście kupiłem tanio, ale nie miałem żadnego ciśnienia na ta grę, akurat skończyłem inna grę i się za czym rozglądałem, wiec kupiłem cyfre.

Na ogol czekam na oceny w sieci, choc to nie zawsze się sprawdza dobrze. Czesto czekam aż ceny spadną lub zaczynają się promocje.

Najfajniej lubie kupować konsole z grami, miałem kupic nowego Xboxa ale nie było w zestawie z grami, czekam na Swieta, może będą to wtedy kupie :)

Z gier czekam na "God of War"
piwerko
+kwa
Poziom: 50
REP.: 4493
Czytelnik
+kwa dodano: 12.12.2017 10:30 #21
ostatnio z humbla wyhaczylem killer is dead, brutal legend, xcom bureau i cos jeszcze zdaje sie, laczny budzet 0 zl, wiec jestem mega zadowolony

byly to zatem gry po obnizce, odpowiadajac na pytanie z tematu :) na premiere to lubie gry do 10 zl na pc, nie wiecej

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 12.12.2017 o godz. 10:31

Jeżeli chcesz angażować gracza, angażuj emocje.
Kleptokracja
Poziom: 41
REP.: 690
Czytelnik
Kleptokracja dodano: 17.12.2017 20:24 #22

+kwa napisał:

ostatnio z humbla wyhaczylem killer is dead, brutal legend, xcom bureau i cos jeszcze zdaje sie, laczny budzet 0 zl, wiec jestem mega zadowolony

byly to zatem gry po obnizce, odpowiadajac na pytanie z tematu :) na premiere to lubie gry do 10 zl na pc, nie wiecej

Czyli premier to Ty nie kupujesz raczej... Mrugnięcie
"Cyfrowe edycje to jak "pamięciówa" za młodu"
Gość
Gość
414854554d59454b dodano: 27.12.2017 15:22 #23
Od dawna nie kupiłem żadnej gry w dniu premiery. Po tym, co się dzieje na rynku "gejmingowym" stwierdziłem, że lepiej poczekać. Poza tym zdarzyło mi się nie raz tak, że gra, która była oceniona wysoko, zachwalana przez multum graczy - dla mnie okazała się niewypałem z jakiegoś powodu. Dlatego też staram się w jakiś sposób "przetestować" daną grę przez zakupem, a jest na to kilka sposobów:

- kupuję "januszowe" konto na allegro za równowartość jednego browara. Testuję (przeważnie ok 2-3h) czy jest to coś warte i wtedy kupuję grę (cyfra - pc, pudło - konsola) i gram na legalu w moją kopię
- sprawdzam "kopię zapasową", które możemy dostać na torrentach. Pobieranie, szybkie sprawdzenie - gra ok - kupuję, gra do bani - leci z dysku
- youtube - recenzje, gameplaye - ale to i tak nie to samo, co przykłady powyżej
- na koniec - cena. Z racji, że brak czasu na regularne granie, gier w cholerę, to mam czas i czekam cierpliwie na odpowiednią obniżkę gry, bo niektóre tanieją szybciej niż może się to wydawać.
Za Gomeza!
tedd
Poziom: 48
REP.: 4107
Czytelnik
tedd dodano: 07.05.2019 01:11 #24
Zawsze po jakimś czasie na promocji wersję GOTY za mniej niż połowę ceny podstawki z dnia premiery. I jeszcze kupując później unika się początkowych bugów, bo z reguły wszystko już jest naprawione :)
Powiedzmy sobie szczerze: przyszedłeś tutaj tylko dlatego, żeby móc pocałować Gomeza w dupę!
Przejdź do strony

Strona

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych