Forum - PPE i PSX Extreme - PPE.pl - opinie, uwagi, sugestie - PPE - zgłoszone błędy #2

Przejdź do strony

Strona

Perez
Poziom: 69
REP.: 11045
Administrator
Perez dodano: 01.11.2019, 11:04 #1
Poprzedni temat już się nieźle rozrósł i coraz trudniej odkopać zgłoszenia, prośba więc o zgłaszanie nowych błędów w tym temacie.
А₵АП РОКИ
Blin
Poziom: 46
REP.: 2693
Czytelnik
Blin dodano: 02.11.2019 17:32 #2
Wydaje mi się, czy w rozmiarach czcionki nie ma tego poprzedniego domyślnego? IMO był w sam raz, a ten teraz jest przyduży. Poza tym nie pasuje do czcionki w komentarzach.

Aha, i podbijam problem z rozciągniętymi okładkami blogów i niemożnością wrzucenia obrazków.
sprinter311
Poziom: 35
REP.: 1183
Czytelnik
sprinter311 dodano: 02.11.2019 18:10 #3
Proszę o dodanie do bazy gier gry truck driver na ps4
Perez
Administrator
Perez dodano: 02.11.2019 20:26 #4
Blin: font zmienilismy celowo; ten poprzedni byl juz za maly i uwazamy, ze teraz jest lepiej.

a) okladki blogow - przyklad plis
b) brak mozliwosci wrzucania fotek - przyklad plis

sprinter311 - przekaze, a docelowo w sumie zalozymy temat na forum z brakami w Ency
Niczego mi nie braknie
Cherubinek
Poziom: 94
REP.: 86844
Czytelnik
Cherubinek dodano: 02.11.2019 20:35 #5
Z brakami i błędami. Najwięcej jest pomyłek dotyczących wersji językowej.
Dominus illuminatio mea et salus mea; quem timebo? Dominus protector vitae meae; a quo trepidabo?
А₵АП РОКИ
Blin
Czytelnik
Blin dodano: 02.11.2019 20:44 #6
Problem z galerią:

Rozciągnięte okładki:

Wcześniej ten taki dronik był przycięty. Tutaj może nie wygląda to najgorzej, ale na przykład tutaj wydaje być się to chyba nieco rozciągnięte.

A co do czcionki - no okej, ale wiesz, do wyboru są różne rozmiary, czy to większe, czy to mniejsze. A takiego odpowiadającego dawnemu domyślnemu nie widzę.

Aha, i tak swoją drogą - jeszcze gdzieś przed zmianami w rotatorze coś się skasztaniło z czcionką w cyrylicy, konkretniej w tytułach blogów - z bezszeryfowej zrobiła się szeryfowa. Niemniej to jest kompletnie niszowy problem i pewno nikt nawet nie zauważył, że coś się zepsuło.

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 02.11.2019 o godz. 20:49

sprinter311
Poziom: 35
REP.: 1183
Czytelnik
sprinter311 dodano: 02.11.2019 20:54 #7

Perez napisał:

Blin: font zmienilismy celowo; ten poprzedni byl juz za maly i uwazamy, ze teraz jest lepiej.

a) okladki blogow - przyklad plis
b) brak mozliwosci wrzucania fotek - przyklad plis

sprinter311 - przekaze, a docelowo w sumie zalozymy temat na forum z brakami w Ency

Dziękuję
Perez
Administrator
Perez dodano: 02.11.2019 21:55 #8
Cherubinek - bedziemy odpalac caly system zglaszania bledow (ency, newsy itd.).

Blin:
a) jaka fote wgrywasz, ze nie zapisuje?
b) fota bloga - ma miec 800x380, jak taka wgrasz, to nic nie przytnie
c) font - nie do konca rozumiem... Chodzi Ci o wybor fontu do bloga? To usuniemy. Z jednej strony rozumiem dowolnosc, z drugiej robi sie jarmark i np. ja gdy wrzucam bloga na glowna to pierwsze co robie wywalam jakies niestandardowe fonty.
А₵АП РОКИ
Blin
Czytelnik
Blin dodano: 02.11.2019 22:57 #9
Do tego screena wrzucałem jakąś losową z pulpitu, ale wcześniej coś z jpgami nie szło, raczej niezbyt dużymi.

Co do czcionek - no nie, chodzi mi tylko o rozmiar. Wydaje mi się że tego, który wcześniej był domyślny, nie ma na rozwijanej liście.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 02.11.2019 o godz. 22:58

Perez
Administrator
Perez dodano: 03.11.2019 14:46 #10
Foty jak jpg powinny smigać (png są zablokowane).

Font - nie ma czegoś takiego jak domyślny w edytorze. Font zmienia się na całym serwisie i wystarczy po prostu wrzucić tekst bez modyfikacji, aby wyglądał jak reszta.
А₵АП РОКИ
Blin
Czytelnik
Blin dodano: 03.11.2019 15:01 #11
A dobra, nieważne, mój błąd. Rozmiar 14 odpowiada temu dawnemu, ale w edytorze tekst robi się większy, co mnie zmyliło.

BTW, mówiąc o usuwaniu wyboru fontu, masz na myśli jedynie jego rodzaj (jak np. Arial) czy też rozmiar? Bo jak to drugie, to trochę słabo.
Here comes the RECKONING
BZImienny
REP.: 12325
Czytelnik
BZImienny dodano: 05.11.2019 10:31 #12
Miło słyszeć, że coś w kwestii systemu zgłaszania błędów się dzieje - czyli jest je po co zbierać. Mrugnięcie

Co do zdjęć, to w przypadku notek, gdzie są one wstawione wygląda to tak (przykład, czyli niedawno dodane Wiedźmin III: Dziki Gon - Edycja Gry Roku). Gdy próbowałem dodać okładkę w rozszerzeniu .jpg, pojawił się cytowany przez Blina komunikat:

A z perspektywy notki encyklopedycznej tak (wyświetlają się poprawnie): https://www.ppe.p(...)oku.html

Dodatkowo - o ile kwestia tła w notce została poprawiona, tak wciąż pozostaje błąd z tym, że z perspektywy ogólnej (co można podejrzeć w cytowanym wyżej Wieśku) są one takie, jak ogólna, a gdy wybierze się daną wersję, to wyświetla okładkę danej wersji.

// Edytowano 8 razy, ostatni raz 05.11.2019 o godz. 10:35

"Powtórzyłem sobie parę razy: "Każdy człowiek pozostaje człowiekiem, dopóki swoimi postępkami nie dowiedzie czegoś przeciwnego."(..)"

Arkadij i Borys Strugaccy "Niedoskonali, czyli czterdzieści lat później"
Niczego mi nie braknie
Cherubinek
Poziom: 94
REP.: 86844
Czytelnik
Cherubinek dodano: 05.11.2019 11:27 #13
Dla mnie największym błędem jest to, że strona znowu muli i się wiesza. Było już lepiej, a teraz ponownie mam problemy z płynnością.
Dominus illuminatio mea et salus mea; quem timebo? Dominus protector vitae meae; a quo trepidabo?
Perez
Administrator
Perez dodano: 05.11.2019 12:24 #14

Cherubinek napisał:

Dla mnie największym błędem jest to, że strona znowu muli i się wiesza. Było już lepiej, a teraz ponownie mam problemy z płynnością.

Prostuje się. W weekend dyski miały awarię, stąd zamuła. Dzisiaj znowu rano OVH miało jakieś prace administracyjne.

Ogólnie jednak, jeśli nic nie szwankuje, to powinno smigać znacznie lepiej.
Perez
Administrator
Perez dodano: 06.11.2019 20:22 #15
OK, na dzisiaj:
a) sprinter311 - info o Truck Driver przekazane + odpalony temat
b) Blin - z fontami niestandardowymi jest ten problem, że jak go ktoś używa, a my coś zmienimy, to się robi potem demolka; rozumiem artystyczną wizję i 3 kroje fontów i 5 rozmiarach :), ale np. jak zmienimy globalnie jakiś font, to nagle taki blog zupełnie nie pasuje do niczego
c) BZImienny - system błędy robi się globalny: ency, newsy, txt itd.
- fotki - czyli rozumiem, że dodajesz foty w edytorze i nie widzisz ich podglądu?
- okładki - no ale to tak ma być :). Znaczy może było tak, że na widoku ogólnym były różne, ale teraz na ogólnym jest ta sama, bo masz dodane nagłówki PS4 itd. i dopiero po wejściu w platformę powinna być już ta okładka dedykowana
Przejdź do strony

Strona

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych